Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jałówki hodowlane

629 odpowiedzi na ten temat

#461 Share mlody5674

mlody5674

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 21:15

Jałówki hodowlane do tego jeszcze by ci sie przydało kiszonka z kukurydzy i dodął bym soje z rzepakiem ladnie pedzie mleko :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jałówki hodowlane Dzisiaj, 19:14
  •  

#462 Share myciu

myciu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 11:13

Jałówki hodowlane kiszonka z kukurydzy to odpada bo u mnie dziki wszystko zniszczą to nawet sie nie opłaca siać.A tej soi to po ile dajesz?wszystkim tak samo czy od wydajnosci?

#463 Share mlody5674

mlody5674

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 14:06

Jałówki hodowlane soje mieszam z rzepakiem i tego daje w zaleznosci jaki mam mocznik jak niski do daje wiecej jak wysoki to zmiejszam. Mleczarnia podaje ci jaki masz mocznik w mleku ? bo ja na podstawie mocznika ustalam dawki żywieniowe

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#464 Share myciu

myciu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 01:47

Jałówki hodowlane No ja mam pod kontrolą użytkowości mlecznej także co miesiąc mam wyniki.Przeważnie mocznik mam w normie to jak bym zaczął podawac soje to chyba bym miał za wysoki nie?

#465 Share mlody5674

mlody5674

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 09:01

Jałówki hodowlane napewno by sie podniósł, a napisz jakie masz parametry mleka ? jaki mocznik białko tłuszcz

#466 Share myciu

myciu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 19:54

Jałówki hodowlane ostatnio miałem w tych granicach mocznik to tak od 140 do 280 biało 3.20-4.10 tłuszcz 4.50-5.60

#467 Share mlody5674

mlody5674

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 07:45

Jałówki hodowlane jak by ci mocznik spadł ponizej 200 to mogl bys zastosowac soje ale jak jest powyzej to nie ma sensu bo masz w paszy wystarczajaco ilsc białka

#468 Share myciu

myciu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 22:31

Jałówki hodowlane młody dzięki za porady

#469 Share mlody5674

mlody5674

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 19:48

Jałówki hodowlane spoko aby ci sie tam dobrze doiły :) pozdro

#470 Share zetorfun1976

zetorfun1976

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:Technika, Bydło Mleczne

Napisany 30 grudzień 2013 - 14:41

Jałówki hodowlane

Firma ''KONRAD'', ale mieści się niestety w woj. podlaskim. Ostatnio przestali się ogłaszac w gazecie, ale kiedyś mieli własną stronę.

z Konradem to jest tak,że nasienie mają dobre ale co się tyczy jałówek to jest to spęd najróżniejszych zwierząt .więc razem z ''świetnym'' materiałem żeńskim przywozimy sobie do obory tysiąc chorób

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share mlody5674

mlody5674

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 11:44

Jałówki hodowlane ta firma nadal ma swoja stronę http://www.phkonrad.com.pl/

#472 Share RYZYNH

RYZYNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 17:50

Jałówki hodowlane Jak myślicie warto jeszcze dokupić teraz jałówki.Mam 15 sztuk dojnych i chciałbym dokupić 10 jałówek jakiś wydajnych. Czy warto jeszcze inwestować bo miałyby w sumie rok żeby się zwrócić,bo po zniesieniu limitów wątpię czy przetrwam.

#473 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 18:06

Jałówki hodowlane w rok to ci się nie zwrócą nie ma mowy. Dlaczego masz nie przetrwać tak mocno się zadłużyłeś? My mamy teraz 20 dojnych i w tym roku chcemy zwiększyć do 25-27 tylko że ze swoich jałówek.

#474 Share RYZYNH

RYZYNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 20:38

Jałówki hodowlane Nie wiadomo co będzie moje krowy są słabe wydajność mają na poziomie 4000tyś tyle że nie stosuje wielu pasz

#475 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 20:46

Jałówki hodowlane ja też z pasza nie przesadzam ale zaczęłem sztucznie zacielać i już mam średnia prawie 6tys a myślę że do 7tys dojede bez drogich dodatków.

#476 Share RYZYNH

RYZYNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 22:36

Jałówki hodowlane My też zacielamy sztucznie tylko zacielaliśmy mięsnymi i raczej byczki były i krowy już nie są najmłodsze

#477 Share KAMIL2138

KAMIL2138

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 22:17

Jałówki hodowlane Witam :) zastanawiam się nad kupnem jałowic cielnych ale mam dylemat .Czy to mają być jałówki cielne czy też jałówki wycielone (Pierwiastki ) Niemki ?Dunki ? czy też nasze krajowe sztuki .
Z góry dzięki :D
Pozdrawiam KAMIL2138 ;)

#478 Share PatrykBiznes

PatrykBiznes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 22:42

Jałówki hodowlane osobiście polecił bym Ci krajowe sztuki z kwitami za niemki czy dunki wyjdzie Ci min 1000 zł wiecej na sztuce i jak nie masz odpowiedniego żywienia to szybciej je zmarnujesz jak nasze polskie .... życzę powodzeni ;)

#479 Share KAMIL2138

KAMIL2138

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 22:54

Jałówki hodowlane Jeśli chodzi o PASZE to myślę ze nie narzekały by :) hehe
Kupiłem rok temu jedną Polkę miała mieć wydajność ok 9000 tys ale raczej nie wydoje z niej tyle :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share zootechnik

zootechnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 22:57

Jałówki hodowlane Witam.

Co najważniejsze jest w tej materii, … kupujesz jałówkę cielną a nie wycieloną. Dlaczego ? Bo kupujesz dwa w jednym ! Jałówkę i cielę - jałóweczkę ? ..., byczka ?
Oczywiście nie możesz dopuści do sytuacji że kupujesz dwa tygodnie przed planowanym wycieleniem bo nie przygotujesz jej do wycielenia, albo wycieli się w trakcie i masz problem bo nie wiadomo co będzie się z nią działo, albo wycieli się zaraz po przyjeździe. Minimum które sugeruje to miesiąc to planowane wycielenia. Bo zamin one dojadą to minie kilka dni i zbliży się moment wycielenia.
Nie polecam kupowanie z poza granic, gdzie transport trwa zwierząt, krów, jałówek po wycieleniu w trakcie laktacji. Stres, wynikły z transportu, odległość zimą wymiona przeziębisz zapalenia murowane, doić się nie będę przez ponad 12 - 18 godz więc kolejne problemy aby je ustawić. Jak jest w miarę blisko … czemu nie można spróbować.
Oczywiście koledzy z za zachodniej granicy opuszczą Ci ok. 125 Euro na sztuce wycielonej ale możesz mieć problemy. Możesz ale wielu powie że nie musisz bo odpadają Ci koszty przygotowania i dni karmienia na pusto, bez kropli mleka. Wielu ceni sobie sztuki dojone od razu po wyjęciu z samochodu. Bo ma od razu mleko na podwórku.
Co do określenia Niemki, Dunki, Holenderki ….. to kwestia pochodzenia. Zdarza się często na fermach na zachodzie że możesz spotkać się z brakiem dokumentów - ojca. I wtedy nie określisz … skąd co i jak ... No zgoda będziesz miał matkę i babkę i widzisz jak doiły i ocenisz.
Chyba że zależy Ci na nogach, wymieniu, długowieczności … wtedy szukasz głęboko w papierach. Chyba że Ci ktoś przywiezie takie jak sobie określisz, lub sam pojedziesz z tą osobą i wybierzesz.