Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jałówki hodowlane

629 odpowiedzi na ten temat

#441 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 18:05

Jałówki hodowlane

Ale za to cielaki od nich ładne i nie źle rosną :)

Kolego odezwij się do mnie, bo mam do Ciebie kilka pytań.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jałówki hodowlane Dzisiaj, 21:23
  •  

#442 Share michal1014

michal1014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 20:23

Jałówki hodowlane To zależy od ciebie jakie kupisz ale jeśli chcesz się uczyć to zakup sobie takie i takie i sam na własnej skórze się przekonasz co i jak. A reszta tak jak pisałem wcześniej. :) ;)

#443 Share mtz820narew

mtz820narew

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:gospodarstwo:maszyny rolnicze,uprawa roślin

Napisany 12 grudzień 2013 - 16:26

Jałówki hodowlane aha ok :) a na temat żywienia byś mi coś napisał był bym bardzo wdzięczny

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#444 Share michal1014

michal1014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 17:53

Jałówki hodowlane Opowiem Ci na moim przykładzie jak ja osobiście żywię bydło (BYCZKI, BYKI). Młode kupuję różne mają tydzień, miesiąc, dwa miesiące, zdażały się też takie co miały 8 miesięcy. Młode od kupna do około 4 miesięcy odpajam mlekiem proszkowym lub taką specjalną kaszką ryżową (to jest coś podobnego do mleka w proszku ale 20zł tańsze na worku 20kg). Do tego daję paszę granulowaną i siano od czasu gdy zaczną już powoli szukać i poznawać co mogą przeżuwać. Jak mają około 2.5 miesiąca daję im kiszonkę z kukurydzy oraz granulowaną paszę ale dodaję powoli do niej śrutę z jęczmienia i owsa. Wraz z przyzwyczajeniem do śruty stopniowo schodzę z granulek. W wieku 4 miesięcy stopniowo odstawiam mleko proszkowe i przechodzę na wodę, dostają sianokiszonkę, śrutę z owsa i jęczmienia, kiszonkę z kukurydzy i trochę siana. Gdy mają przeszło 8 miesięcy daję im kiszonkę z kuku, sianokiszonki, trochę dla smaku śruty, kiszonki z peluszki łubinu owsa żyta jęczmienia pszenżyta, od czasu do czasu trochę siana dla uzupełnienia suchej masy(włukna).Można też stosować koncentraty na lepszą mięsność ale u mnie byki dobrze prybierają to nie stosuję koncentratu. U mnie byki dostają do oporu wszystkiego. Jałówki będziesz karmił pewnie tymi samymi paszami tylko po bardzodobrym odpojeniu nie można jałówki zbytnio opasać ponieważ będą różne problemy z zajściem czy porodem, muszą być karmione w sam raz. Ale o kwestie dawek jakie stosować to najlepiej niech się wypowie użytkownik który posiada krowy jałówki.

#445 Share mtz820narew

mtz820narew

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 18:11

Jałówki hodowlane Dzięki bardzo za opisanie na pewno skorzystam :) a ty masz same byki ???

#446 Share michal1014

michal1014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 22:14

Jałówki hodowlane Teraz mam same byki no i trzodę. Kiedyś miałem też trochę jałówek ale to tak o. Były Mm Lm. I ta lm była dość ładnie upasła ale puźniej nie mniała mleka dla cielaka i cielak od pierwszych godzin na proszku jechał i byczek ładny z niego był 940kg.

#447 Share mtz820narew

mtz820narew

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 16:31

Jałówki hodowlane aha,to jeśli chcę sprzedać w rzeżni to lepiej hodować byki niż krowy ??? byki są droższe w skupie niż krowy ???

o 940 kg zarąbisty wynik :)

#448 Share michal1014

michal1014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 17:19

Jałówki hodowlane No jak na rzeź to lepiej byki niż jałówki czy krowy. Byk zawsze będzie droższy na skupie. Tylko z bykami to trzeba uważać chwila nieuwagi i pstryk na rogach. ;)

#449 Share mtz820narew

mtz820narew

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 17:45

Jałówki hodowlane No właśnie z ta ostrożnością to lepiej już wole kupić jałówkę i trzymać niż byka i sie martwić czy wyjde ze stajni w jednym kawałku :) :D

#450 Share michal1014

michal1014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 14:06

Jałówki hodowlane Nieraz może się zdażyć że są jałówki groźniejsze od byka np. jak trzymasz luzem jałówki i ci się ocieli a ty chcesz do niej wejść t ona może to źle odebrać i Cię weźnie na rogi ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 grudzień 2013 - 14:12

Jałówki hodowlane Kiepski przykład. Jałówka po ocieleniu jest już krową :P , a z tą agresją to naprawdę bywa różnie.

#452 Share mtz820narew

mtz820narew

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 16:46

Jałówki hodowlane zalazy też od właściciela moim zdaniem jak sie z nią obchodzi

#453 Share michal1014

michal1014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 22:16

Jałówki hodowlane No chodziło oto że jak się jałówka ocieli. No fakt to już krowa no o tym każdy wie heh ;) :)

#454 Share myciu

myciu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 05:09

Jałówki hodowlane kupował ktoś teraz jałówki hf z Konrada niemieckie?

#455 Share mlody5674

mlody5674

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 09:39

Jałówki hodowlane ja brałem wczesniej to matki były bez rewelacji ale córki, ale córki bardzo dobre.

#456 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 12:15

Jałówki hodowlane ja kupowałem pierwiastki dunki to fajnie, a teraz też bym z chęcią kupił coś niemieckiego... a jak mniej więcej mleko dawały?

#457 Share mlody5674

mlody5674

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 19:29

Jałówki hodowlane matki to były delikatne i tak po 25 dziennie dały ale za to córki już 30 a nawet po 35 dawał a te dunki jak ? i gdzie je brałes

#458 Share myciu

myciu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 21:19

Jałówki hodowlane ja właśnie końcem listopada kupiłem 2 niemki i jestem ciekawy jaka będzie wydajnośc.Wycielenia maja być druga połowa stycznia.mlody5674 a mozesz mi napisac czym je karmiłeś bo chciałbym wiedziec czy to co im daje to im starcza

#459 Share mlody5674

mlody5674

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 23:10

Jałówki hodowlane no ja je karmiłem na swoje możliwości zdaje się jak najlepiej tz dobra kiszonka, soja rzepak, korektor białkowy, pelnoporcjówka 21 % bialka i witaminki no i oczywiscie bufor, a ty czym chcesz je zywic ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share myciu

myciu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 20:15

Jałówki hodowlane no ja sianokiszonka,pełnoporcjówka 18%,śruta kukurydziana,śruta jęczmienno owsiana,wytłoki buraczane suche,witaminy i gliceryny w okresie okołoporodowym.