Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jałówki hodowlane

629 odpowiedzi na ten temat

#301 Share tomekskw

tomekskw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Krzyzowka HF x SRB x MO

Napisany 01 marzec 2012 - 07:58

Jałówki hodowlane teraz to zabłysneleś yahooo777...
Zetor 16145,Ursus U-902,C360,C330,Jaguar 682 SL,Claas Sprint 335S,Krone 6.20\20,Pottinger Servo III...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jałówki hodowlane Dzisiaj, 11:13
  •  

#302 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 09:04

Jałówki hodowlane też nie rozumiem Twojej uwagi yahooo :)
jeśli nie wiesz, to seksowane nasienie to takie, po którym w ~99% rodzą się jałówki ;)
proszę, tutaj pierwszy z brzegu przykład:
http://hgplus.pl/SiryX/ulotka.pdf
a wracając do tematu:
tych jałówek do odchowania oddawałbym rocznie około 40-50, z czego około połowa wracałby do mnie, a połowę wspólnik mógłby sprzedać.1,5tys. za sztukę to będzie duzo czy mało? Wzrost wartości jałówki od 6 do 22 miesięcy to od 1,5tys. do około 4-6tys, więc myślę, że 1,5tys plus możliwość zarobku na sztukach sprzedanych na zewnątrz to dobra propozycja i dla mnie i dla niego.
ps. faktycznie, jakiś czepliwy jestem ostatnio, postaram się to ograniczyć. Ale takiego tematu nie umiałem znaleźć, a o przebudowach stodoły na opasy itd. to jest po 3 i więcej na tydzien ;)

Edytowany przez GRGOJ, 01 marzec 2012 - 11:11.

#303 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 01 marzec 2012 - 10:50

Jałówki hodowlane Jeżeli nie będziesz musiał kupowac paszy i Twoja CI w pełni wystarczy to owszem, jest to opłacalne przy takim stadzie, ale gdy Ci zbraknie nie daj Boże i będziesz musiał dokupić po obecnych cenach to możesz wyjść na zero ze wszystkim i w sumie lepiej je oddać dalej na przetrzymanie, a Ty Tomku jeżeli nie rozumiesz pierwszej części wypowiedzi która jest żartem, to sorry very;]

Edytowany przez yahooo777, 01 marzec 2012 - 12:03.

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#304 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 11:07

Jałówki hodowlane źle zrozumiałeś yahooo- chodzi mi o to, że ja oddaję na odchowanie jałówki komuś, kto dysponuje swoją paszą, oborą i potrzebnymi maszynami. Chcę przekalkulować, czy opłaci mi się bardziej rozbudować oborę, tak żeby pomieściło się te dodatkowe 40-50 jałówek, czy może je "oddać na przechowanie", a zaoszczędzić u siebie na miejscu. Dodatkowo więcej paszy zostanie u mnie na krowy, więc przychód z większej ilości mleka wynagrodzi (myślę, że z nawiązką) koszty odchowania tych jałówek u kogo innego.

#305 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 01 marzec 2012 - 12:02

Jałówki hodowlane Ja bym nie chciał oddać nikomu zwierząt, które miały by wrócić do stada, więc tak jak pisałem w poprzednim poscie-jeżeli masz swoją paszę trzymaj je u siebie, jeżeli nie to opłaca sie je oddać
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#306 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 15:32

Jałówki hodowlane witam,bardzo ciekawa propozycja założyciela tematu. Sam osobiście chętnie odchowałbym dla kogoś takie jałówki. 5-6mc,bez pojenia itd. Jednak nie bardzo rozumiem tych zasad umowy...ten wspólnik ma ci zapłacić za wszystkie po 1.5tys i połowę odsprzedać poprzedniemu właścicielowi ,a połowę na wolnym rynku.....jeśli tak to sadzę że dobry układ. Ale jeśli miałbym zapłacić za połowę małych i ją odsprzedać ,a w ramach umowy drugą połowę odchować i oddać za free,to kiepska umowa

#307 Share baranek

baranek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Hodowla

Napisany 03 lipiec 2012 - 18:28

Jałówki hodowlane Co o tym myślicie, żeby nabywać jałówki w różnym wieku,odchować, zacielać i sprzedawać jako wysoko cielne.Opłacalne by to było....? Czekam na opinie i porady.

#308 Share Master96

Master96

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 20:14

Jałówki hodowlane słyszałem, że ludzie tak robią, ci którzy mają małe gospodarstwa, idą do pracy, a jałówce zawsze ktoś coś da do jedzenia i za taką na wycieleniu wołają od 3000 do 4000tyś. zł

Edytowany przez Master96, 03 lipiec 2012 - 20:15.

#309 Share sony5

sony5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 03 lipiec 2012 - 20:21

Jałówki hodowlane jak byś miał zbyt to bardzo dobry pomysł takie jałówki są w cenie
gdybyś jeszcze nabywał jakieś rasowe nie mieszańce to i cena poszła by wyżej

#310 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 20:27

Jałówki hodowlane tak wszytsko ladnie pieknie.... tylko nabyc cielaki male to ciezko a z pochodzeniem to juz wogole...:/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share baranek

baranek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 20:41

Jałówki hodowlane Tzn. Powiem w ten sposób, że mam dostęp do cieląt nawet do dobrych genetycznie jałóweczek HF takich tygodniówek, z tym że głównie zapatruję sie na zakup już odchowanych kilku miesięcznych rocznych NCB i HO bo takich najwięcej , inseminacja mlecznym i 7-8 miesiąc cielności sprzedaż.Wydaje mi się to mniej kosztowny, bezpieczniejszy i bardziej opłacalny kierunek odchowu niż np. byki.

#312 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 03 lipiec 2012 - 20:49

Jałówki hodowlane Tylko że kilkumiesięczne trudniej kupić niż małe cielaki. A cena też niska nie jest. Widzę że kombinujesz pod kątem jak zarobić a się nie narobić :P

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#313 Share patryk255

patryk255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:K/M hektary

Napisany 03 lipiec 2012 - 21:58

Jałówki hodowlane marjuszd93 a kto nie kombinuje tak żeby zarobić a się nie narobić.
jak masz ujście to możesz próbować.

#314 Share baranek

baranek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 07:10

Jałówki hodowlane Zarobić to za duże słowo, po prostu wykorzystać ziemię i budynki tak by się nie marnowały i przy odrobinie szczęścia wyjść na tym do przodu.Tyle, nikt nie liczy na kokosy ;)

#315 Share Byczek123

Byczek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 13:11

Jałówki hodowlane Witam. Mam 2 jałówki około 550 kg i mam pytanie czy poczekac troche i sprzedać na mięso czy zacielic i opchnąc ? Jaka jest orjętacyjna cena jałówek w skupie i jałówek zacielonych na wolnym rynku. Dzieki za odp .

#316 Share jazda

jazda

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 14:13

Jałówki hodowlane cena jałówek to 5.50-7,00 zł

#317 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 17 październik 2012 - 11:20

Jałówki hodowlane Jak kształtują się obecnie ceny jałówek wysokocielnych? Dodam że jałówki bez papierów, ładne,wysokie hf...

Edytowany przez danielhaker, 17 październik 2012 - 13:44.

#318 Share kris352

kris352

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 21 październik 2012 - 03:56

Jałówki hodowlane Ja wczoraj sprzedałem zwykłą biało-czarną z terminem wycielenia na koniec października za 4200.

#319 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 21 październik 2012 - 08:27

Jałówki hodowlane A + - w jakiej wadze była...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 październik 2012 - 08:32

Jałówki hodowlane

z terminem wycielenia na koniec października

Domyślam się,że z obory wyjedzie po wycieleniu , koniec października mamy teraz.
Cena dość wysoka jak bez pochodzenia.

Edytowany przez KRISTOFORn, 21 październik 2012 - 08:36.