Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jałówki hodowlane

628 odpowiedzi na ten temat

#281 Share cycek933

cycek933

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 08 luty 2012 - 19:50

Jałówki hodowlane ja mam taka 500-550 kg ale nie jest cielna i tak mysle ze powoli bede ja sprzedawal. ale ta waga to jest tak na oko. a nie wiecie jak mozna zmierzyc ile wazy. slyszalem ze jakos sznurkiem trzeba a jak to sie robi przy jalowkach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jałówki hodowlane Dzisiaj, 02:04
  •  

#282 Share Benek70

Benek70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 11 luty 2012 - 11:09

Jałówki hodowlane

ja mam taka 500-550 kg ale nie jest cielna i tak mysle ze powoli bede ja sprzedawal. ale ta waga to jest tak na oko. a nie wiecie jak mozna zmierzyc ile wazy. slyszalem ze jakos sznurkiem trzeba a jak to sie robi przy jalowkach?

Sprzedałem dzisiaj 2 jałówki ncb termin wycielenia kwiecień waga 500 kg po 4100 za sztuke .A 3 termin wycielenia w maju waga ok 550 za 4600 , jak myślicie czy to dobra cena. Jałówki bez papierów hodowlanych

#283 Share marcel1101

marcel1101

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 luty 2012 - 12:12

Jałówki hodowlane witam mam zamiar kupić jałówki wysoko cielne, powiecie gdzie można kupić chodzi mi o województwo podlaskie powiat wysoko mazowiecki. Tak żeby te jałówki podoić choć jakiś czas. :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#284 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 11 luty 2012 - 14:09

Jałówki hodowlane @marcel1101.Polskie czy zagramaniczne?

#285 Share cycek933

cycek933

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 11 luty 2012 - 17:08

Jałówki hodowlane

Sprzedałem dzisiaj 2 jałówki ncb termin wycielenia kwiecień waga 500 kg po 4100 za sztuke .A 3 termin wycielenia w maju waga ok 550 za 4600 , jak myślicie czy to dobra cena. Jałówki bez papierów hodowlanych

\
mi sie wydaje ze to dobra cena.. ja gdybym dostal za moja 3700zl to bym sprzedal od reki. tyle ze moja nie jest cielna

#286 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 11 luty 2012 - 20:57

Jałówki hodowlane Ostatnio w mojej okolicy można kupić, a raczej wyżebrać kupno za 5 - 7 tys. oczywiście hodowlane wysoko cielne.
kto sieje ten zbiera....

#287 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 12 luty 2012 - 13:33

Jałówki hodowlane

witam mam zamiar kupić jałówki wysoko cielne, powiecie gdzie można kupić chodzi mi o województwo podlaskie powiat wysoko mazowiecki. Tak żeby te jałówki podoić choć jakiś czas. :)

ciezko z tym dzis . 7 tys ca cos konkretnego trzeba dac i z rozsadnym terminem wycielenia i dobrymi papierami a do tego malo sztuk jest w okolicach wys maz...

Edytowany przez kyllee, 01 kwiecień 2012 - 19:57.

#288 Share tomek1980

tomek1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo

Napisany 12 luty 2012 - 14:19

Jałówki hodowlane Pisz troche wyraźniej, bo drugiej części zdania to ni w ząb nie mogę rozgryźć. Szukam wysokocielnych jałówek, najlepszy termin wycielenia to kwiecień-maj.

#289 Share konury125

konury125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Zwierzęta z mojego gospodarstwa lubię też majsterkować w zawodzie ślusarz

Napisany 12 luty 2012 - 19:54

Jałówki hodowlane Ja będę maił ale dopiero w październiku jałówkę na sprzedanie. AA dopuszczałem dopiero w 17 miesiącu będzie kawał sztuki

Ja będę maił ale dopiero w październiku jałówkę na sprzedanie. A dopuszczałem dopiero w 17 miesiącu będzie kawał sztuki

#290 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 13 luty 2012 - 17:31

Jałówki hodowlane Jeśli szukasz czegoś w podlaskim to możesz kupić coś od nich. http://bis.poznan.pl/ Zajmują się głównie HF i rzadko Montbeliarde krajowe. Dostawa będzie pod koniec tego tygodnia. Ceny to za krajowe HF do 5600zł brutto i 7800zł brutto za importowane z Czech. Niewiele dalej w miejscowości Turek sprzedawane są dobre sztuki hf w cenie ok 7600zł brutto. Montbeliarde też ma po ok 6800zł brutto. Jego numer podam jak chcesz na PW. U obu dostawy planowane są pod koniec tego tygodnia a cielność jak wszędzie minimum 6 msc, choć w bisie muszą sprawdzić, bo rzekomo chodziły z bykiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 13 luty 2012 - 19:50

Jałówki hodowlane Taka tak patrz bo kupisz w bis-ie.Za 5600zl to są owce wiem co mówię bo byłem za polską dobrą trzeba dać u nich 7000tyś.A jak dostawa przyjedzie to i tak pół tira tych najlepszych są już sprzedane dla stałych klijtów.
Ja coś to w Turku bierz.

#292 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 13 luty 2012 - 20:38

Jałówki hodowlane Kiedy rok temu szukałem jałowic byłem w Bisie i turku i więcej tam nie zajże kiedyś w bisie mieli nawet niezłe bydło teraz to nic specialnego i te karty takie świerze jakby wczoraj pisane i to jednym długopisem przynajmniej mi się tak wydawało cena za to specialna ;) Wtedy kupiłem w Rolmixie u Dyrgalskiego sztuki ładne dokumentacja wiarygodna i doją się dość dobrze i nie narzekam łacznie kupiłem u niego 9 sztuk dowóz do gospodarstwa fakturka wszystkie zaswiadczenia czyli tak jak byc powinno. Ogólnie polecam tą firmę.

#293 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 13 luty 2012 - 21:44

Jałówki hodowlane Tylko, że ja nie mam w planach kupna HF tylko Montbeliarde. Kolega Artur96 kupował tam i nie narzekał. Z resztą widzę co kupuję i wolę dać za tę samą sztukę być może i nie najlepszą wśród swojej rasy 6800zł niż płacić za podobną sztukę 8200zł.

#294 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 13 luty 2012 - 23:33

Jałówki hodowlane ile moge zamawiać za jałówkę ok 95% HF sredniej wielkosci oraz 50%HF/50% Montbeliarde stado ponad 10 lat pod oceną wydajnosc stada ok 7,5tys przy tradycyjnym zywieniu ;)

#295 Share kaz16043

kaz16043

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:PRACA

Napisany 14 luty 2012 - 12:33

Jałówki hodowlane Posiadam na sprzedaż jałówkę Piemontese http://www.piemontese.org.uk/ , zacielona limusine-m, wycielenie na koniec maja.W tej chwili ma 2 pełne lata i waga tak w przybliżeniu ok. 500 kg.Jak sądzicie ile mogę "krzyknąc" za tę jałówkę mięsną.Dodam że wg. insyminatora jałówka jest w 75% czystej rasy,mówiąc krótko taka jak na zamieszczonym zdjęciu tylko , że z rogami.Z góry dziękuję za odpowiedz.

#296 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 14 luty 2012 - 20:45

Jałówki hodowlane witam w moich okolicach bardzo poszukiwane są jałówki od zwykłych rolników tz takie bez papierów ,ceny zaczynają się od 4tyś za jakieś dziwne mieszańce niewiadomo czego z terminem wycielenia niewiadomym,za w miare ładne jałówki takzwane hfki 4500 i wzwyż. za te z papierami 6tyś i więcej.

#297 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 14 luty 2012 - 21:36

Jałówki hodowlane Małe sprostowanie co do ceny Montbeliarde. 6800 zł jest ceną netto a nie brutto.

#298 Share Jarek78

Jarek78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 luty 2012 - 14:00

Jałówki hodowlane Koledzy mam do sprzedania bardzo ladna jaloweczke 86% HF wydajnosc matki 7000 oczywiscie z papierami wycielenie pierwsza polowa maja.Cena 5700 do malej negocjacji.Poludniowa wielkopolska-Kepno.

#299 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 29 luty 2012 - 22:32

Jałówki hodowlane Jaki może waszym zdaniem byś koszt odchowania jałówki od 5-6 miesięcy do 21-23 miesięcy (6-7 mc ciąży)? Koszt inseminacji biorę na siebie, więc trzeba dać dach, nakarmić, napoić, pościelić i wywalić gnój. Biorę też pod uwagę możliwość, że część z tych jałówek będzie na sprzedaż, bo kryję seksowanym nasieniem. Jak wtedy można by to liczyć z moim wspólnikiem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 01 marzec 2012 - 07:13

Jałówki hodowlane Seksownym nasieniem xD Nie schlebiaj tak sobie xD dla mnie to osobiście dziwny temat, kogoś jakiś czas temu zjechałeś, że zakłada niepotrzebnie temat a sam dodałeś temat nietrzymający się kupy
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP