Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jałówki hodowlane

626 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pitras

pitras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 06 kwiecień 2006 - 21:10

Jałówki hodowlane Mam do was pytanie ostatnio zakupiłe jałówki z importu i niewiem czy dobrze zrobiłem , czy lepsze były by krajowe?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jałówki hodowlane Dzisiaj, 11:22
  •  

#2 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 06 kwiecień 2006 - 21:38

Jałówki hodowlane Ja kupiłem niedawno 2 niemki ale niedaleko mnie można polskie po 4300 kupić

#3 Share pitras

pitras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 06 kwiecień 2006 - 21:44

Jałówki hodowlane ja kupiłem 2 holenderki i jedną dunkie. wydajności matek są zadawalające POŻYJEMY ZOBACZYMY

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share pitras

pitras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 06 kwiecień 2006 - 21:49

Jałówki hodowlane ILE DOLEWU HF JES NAJLEPSZ

#5 Share kuba

kuba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 lipiec 2006 - 14:16

Jałówki hodowlane

Ja kupiłem niedawno 2 niemki  ale niedaleko mnie można polskie po 4300 kupić

I co z tego masz i tak tylko się przy tym narobisz

#6 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 11 sierpień 2006 - 15:58

Jałówki hodowlane jałówki 100% HF super plus odpowiednia pasza i rezultaty sa widoczne
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#7 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 11 sierpień 2006 - 18:56

Jałówki hodowlane Wszystko zalży od doswiadczeń w mojej oborze 100 % HF wcale więcej nie dają jak z mniejszym dolewem średnio mam ponad 80 % HF . Kupiłęm w tym roku 2 niemki i dają dużo mleka (tyla samo co własnego chowu jałówki) ale są nerwe i nie można odejść bo zwalają aparat

#8 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 11 sierpień 2006 - 19:08

Jałówki hodowlane nom 100% HF jest troszke mecząca krowa ale jak sie juz przyzwyczajsz i wpadnieszw rytm naprawde daje super efekty

#9 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 02 listopad 2006 - 12:43

Jałówki hodowlane moim zdaniem gra nie jest warta świeczki tzn.100% HF moze i dają trochę więcej mleka ale ile są większe koszty utrzymania (leki, choroby metaboliczne, pasze wysokoenergetyczne skoncentrowane, mastitis, racice itd. , itp) ja mam w oborze jakies zwykłe krasule nic nadzwyczajnego ( nie wiem ile HF) a mimo to dobre żywienie i dają w przedziale 25- 35 litrów, lekarz prawie nie zagląda, problem zapaleń praktycznie nie istnieje, doję je po 10 lat i dłużej i jest spoko, tak więc... to jest moje prywatne zdanie.

#10 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów

Napisany 02 listopad 2006 - 16:04

Jałówki hodowlane ale jedna wesz maja jajówki 100% HF zawsze mozesz liczyc sie z tym ze taka jaówke dobrze sprzedarz ja mam i 4 byki HF i jak sprzedaje jałówki 100% HF z papierami ojca i matki cena jest napewno 2 lub niekiedy 3 razy wieksza jak za zwykła krowe hehe a wiec gra jest warta swieczki takie jest moje zdanie....a pozatym jak mam 3 czy 5 sztuk bydła mlecznego nie mam sesu kupowania 100% HF bo jest to nie opłacalne ale jak masz juz ok 80 czy 90 sztuk bydła jest juz warto zainwestowac pare zł wiecej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 04 listopad 2006 - 13:23

Jałówki hodowlane ale trzeba najpierw je kupić 3 razy drożej ,żeby można po paru latach sprzedawać drożej!!!
no na pewno przy takiej obsadzie to sie zgadzam, ale myślę, że do 15 sztuk krów mlecznych to nie ma co pakować się w 100% jałówki, bo może się okazać , że po 1 wycieleniu mozna połowę wywieżć na ubój, ale dolew HF jest mile widziany ( jestem za stopniowym zwiększaniem hf-izacji stada) ;D

#12 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 26 luty 2007 - 20:06

Jałówki hodowlane

I co z tego masz i tak tylko się przy tym narobisz

hehe dobre

#13 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 26 luty 2007 - 20:15

Jałówki hodowlane Kolo z sąsiedniej wsi kupił 2 lata temu 3 jałówki HF z niemiec po 6 000zł za sztukę. Jedna mu zdechła, drugą dorznął a trzecią sprzedał za 600zł

#14 Share zlociutki3514

zlociutki3514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 26 marzec 2007 - 23:07

Jałówki hodowlane Róznie to niestety bywa!!!
Pewien gościu w sąsiedniej wiosce kupił 4 niemki HF-ki, niby wszystkie po zacnych rodzicach! Kiedy przywiózł je do swojej obory to rozczarował się niemiłosiernie!!! trzy z nich dały w laktacji sporo poniżej 3000 a czwarta kopytkami się nakryła! W tej chwili są w drugiej laktacji i podobno dużej poprawy nie ma! Z kolei sąsiad mojego sąsiada bazuje na swoim przychówku i pierwiastków miał (podobno) ponad 6000!
Cóż? zależy jak się trafi!

#15 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 27 marzec 2007 - 15:10

Jałówki hodowlane

Róznie to niestety bywa!!!
Pewien gościu w sąsiedniej wiosce kupił 4 niemki HF-ki, niby wszystkie po zacnych rodzicach! Kiedy przywiózł je do swojej obory to rozczarował się niemiłosiernie!!! trzy z nich dały w laktacji sporo poniżej 3000 a czwarta kopytkami się nakryła! W tej chwili są w drugiej laktacji i podobno dużej poprawy nie ma! Z kolei sąsiad mojego sąsiada bazuje na swoim przychówku i pierwiastków miał (podobno) ponad 6000!

ja tez o takim przypadku słyszałem-ale za to własciciel twierdził ze ich córki rekordy biły 9000l!

#16 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów

Napisany 27 marzec 2007 - 15:47

Jałówki hodowlane ja jakos na poczatku lat 90 kupowalis jalówki z importu naprawde były to bardzo dobre zakupu...ale teraz juz nie kupuje bo wychowałem sobie własne potomstwo

#17 Share zlociutki3514

zlociutki3514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 11 kwiecień 2007 - 20:38

Jałówki hodowlane Też miałem problemy z hf-kami (problemy jak wyżej opsał makowiaczek), dawały niesamowite ilości mleka, ale co pewien czas musiałem wzywać lekarza, który szprycował je całą masą antybiotyków i innych takich tam bo albo mastitis albo inne problemy! Krówki z których jestem naprawdę zadowolony to Jersey-ki! Praktycznie zero problemów z komórkami, tłuszcz zazwyczaj sporo pow. 5% tylko wydajność trochę słaba! Ostatnio nabyłem Montbeliarde (chyba tak się pisze :rolleyes: ) dają naprawdę sporo mleka, na razie wszystko w normie!

#18 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 07 maj 2007 - 19:48

Jałówki hodowlane z tym jałówkami to róznie bywa wiadomo ze nikt dobrej sztuki z obory nie sprzeda dlatego kombinuja ludzie jak zrobic zeby były papiery dobre na słabą jałówke czyli podmiany przy porodzie i tym podobne, tak wiec ja uwaz ze swoje lepsze mozna wychowac niz te badziewie kupowac, wiadomo trafią i dobre sztuki ale tylko ile na ile sie ich trafi,

Pozdrawiam Balzak

#19 Share Veteran

Veteran

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 29 maj 2007 - 23:15

Jałówki hodowlane

Róznie to niestety bywa!!!

u mnie sasiad rowniez zaimportował ok 20 holenderek. patrzac na te krowy miałem mieszane uczucia. krowy niby szlachetnego pokroju, ale watłej budowy. niby rodowodowo wysokowydajne, ale w rzeczywistosci srednie. Import moim zdaniem nie jest zbyt dobrym rozwiazaniem. Kupujemy bydło z innego miejsca Europy, innego mikroklimatu, kupujemy wlasciwie papiery bez wiekszej gwarancji na efektywnosc danej sztuki. Znam kilku rolnikow ktorzy importowali swoja obsade z zagranicy, i zazwyczaj wiekszych rewelacji nie było. Oczywiscie takie rzeczy jak błedy zywieniowe, ogolna zmiana zywienia, klimatu maja ogromne znaczenie na efekt koncowy. Jezeli papiery nie kłamia, to beda to doskonałe matki dla nastepnego pokolenia ktore wychowa sie juz w naszych rodzimych warunkach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share tomek13

tomek13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 12 październik 2007 - 19:14

Jałówki hodowlane Mam zamiar kupić jałówki rasy mlecznej , doradźcie mi jakie mam kupić ???????

i chciałem się zapytać co sądzicie o rasie simental