Skocz do zawartości

Zdjęcie

case mxu 130 problem z uruchomieniem

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dragonek80

dragonek80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 18:22

case mxu 130 problem z uruchomieniem Witam

od kilku dni jestem posiadaczem case mxu 130 , rocznik 2007 i mam jeden problem z nim

ciężko jest go odpalić(ciepły i zimny). rozrusznik kręci, akumulator naładowany . Po psiknięciu samostarteru pali można powiedzieć od razu.

jak już zapali to wszystko chodzi dobrze

czy ten ciągnik posiada podgrzewacz i jak się go włącza ?

mam też NH i w nim podgrzewacz włącza się kluczykiem do końca w lewo i pojawia się kontrolka, w case nic takiego nie znalazłem.

może ktoś posiada do niego instrukcję po polsku ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
case mxu 130 problem z uruchomieniem Dzisiaj, 13:52
  •  

#2 Share JARAS

JARAS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 21:14

case mxu 130 problem z uruchomieniem Dla mnie troche dziwne coś jakby z elektryką chyba :)

#3 Share Damian1302

Damian1302

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 21:15

case mxu 130 problem z uruchomieniem Skoro i jak ci na ciepłym silniku ciężko pali to , zobacz wtryski w jakim są stanie : ] ile case ma mtg ?
A co do podgrzewacza to napewno musi byc wkońcu disel :D

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 21:33

case mxu 130 problem z uruchomieniem Podejrzewam że problem będzie z pompą wtryskową, ustawieniem dawki startowej.

#5 Share Fider

Fider

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 16:09

case mxu 130 problem z uruchomieniem tak, są podgrzewacze ale te silniki są raczej na bezpośrednim wtrysku paliwa i nawet bez podgrzewaczy powinny odpalać od strzału. Mamy case mxm 125 od nowego (bodajże 2008r.) wraz z instrukcją PL i chyba dotyczy ta instrukca całej seri mxm. Później sprawdzę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share dragonek80

dragonek80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 22:39

case mxu 130 problem z uruchomieniem ciągnik ma 7000 mtg, znalazłem w nim podgrzewacz powietrza, przy zwarciu kabli działa. jest też do niego taka kostka tz regulator co je załącza ale we wtyczce zasilającej nie ma prądu, więc przydał by się jakiś rysunek instalacji elektrycznej, bezpieczniki niby dobre wszystkie.
@Fider jak masz w tym mxm 125 przy zapalaniu ? na ile się włącza kontrolka od podgrzewania ? seria mxm to jest to samo co mxu ?

#7 Share Fider

Fider

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 11:47

case mxu 130 problem z uruchomieniem Raczej tak (MAXIUM, a skrut może MXU, albo MXM, nie pamietam jak dokładnie pisze na masce) to jest seria ciągników do mocy 160, czy 180 KM, potem to już inna seria chyba PUMA. kontrolka od podgrzewaczy zapala się na kilka sekund, ale nawet nie muszę na nią zwracać uwagi, ponieważ nawet w bardzo niskich temperaturach na zimnym silniku bez podgrzewania pali na dotyk. Tylko mój z o wiele niższym przebiegiem bo ma coś ok. 1300 mth, ale 7000 mth to też wcale nie jest tak dużo. Ja mam silnik IVECO 6-cyl., który niby można podkręcić do 160 KM. i podobno ten silnik montowany jest też w maszynach o większej mocy, ale nie wiem dokładnie. Pompe mam zwykła rotacyjna, na linkę, nie ma sterowania elektronicznego i ogólnie silnik nie jest jakoś bardzo skomlikowany. Wieczorem postaram się zeskanować całą instrukcję może się przyda. Kiedyś jak tam ją przeglądałem to przy jakimś tam przebiegu (chyba 1500 mth) konieczna jest regulacja luzu zaworowego. To może być przyczyną bo wiadomo, że z czasem gniazda zaworowe się zużywają i zawory siedzą głębiej i mogą się do końca nie zamykać przez co traci się szczelność na cylindrach, chyba, że same się reguluą przez hydropopychacze, ale u mnie ich nie ma. Ale to można rozpoznać przez nadmierne dymienie.

Edytowany przez Fider, 16 styczeń 2014 - 11:53.

#8 Share dragonek80

dragonek80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 17:09

case mxu 130 problem z uruchomieniem jak tam idzie skanowanie instrukcji ? bo wysłałem też pw i nie wiem czy doszedł

#9 Share Fider

Fider

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 14:44

case mxu 130 problem z uruchomieniem Mam problem ze skanerem i przetwarzaniem skanów. wysłałem fragmenty dot. problemu. Instrukcja zawiera kilkaset stron i skanowanie całej zajęłoby kilka dni. Dodatkowo wysłałem spis treści, jeśli będzie potrzebny inny fragment to też zeskanuję i podeślę. Niestety dodatkowo nie mogę scalić skanów w jeden dokument i nawet jeśli zeskanowałbym całość to byłby ogromny bałagan w skanach.
Na początek sprawdź luzy zaworowe instrukcja mówi, że co 1200 mth. powinno się je kontrolować:
ssący - 0,25 mm +/- 0,05 mm
wydechowy - 0,51 mm +/- 0,05 mm
Są to "prawidłowe luzy zaworowe dla wszystkich modeli".
Jeśli to nie pomoże będziemy szukać dalej.
Kolejno co 1800 mth. powinno się sprawdzać wtryskiwacze, a jeśli są one wyjęte przy okazji można sprawdzić ciśnienie na cylindrach.

Edytowany przez Fider, 18 styczeń 2014 - 14:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 17:57

case mxu 130 problem z uruchomieniem Zrobić test przelewowy wtryskiwaczy.

Dodaj odpowiedź