Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zalesianie gruntów rolnych

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 18:15

Zalesianie gruntów rolnych Czy ktoś z Was toczy spory z urzędami w sprawie zalesiania działek rolnych na których funkcjonuje drenarka? Na jednej kupionej działce przez miedzę las rośnie już pięć lat i mam zablokowany odpływ zbieraczy. Na drugiej mam świeże zalesienie i w niedługiej perspektywie czasowej taki sam efekt jak na pierwszym zalesieniu. Sadzą las cwaniaki z miasta dla sowitych dopłat. Mam pisma, że na gruntach zdrenowanych sadzić lasów nie można. Co więcej pod jednym lasem jest momentami 3 klasa ziemi. Ale gmina i starostwo na wszystkie moje protesty ma wyj**ane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zalesianie gruntów rolnych Dzisiaj, 23:04
  •  

#2 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 20:08

Zalesianie gruntów rolnych Kolego u mnie taki cwaniak z miasta ,dostał pozwolenie na posadzenie lasu prawie w środku wsi .Las już sobie od wiosny 2013 r rośnie na ziemi przez którą idą sączki . Co z tego wyniknie nie wiem . Wiem natomiast ,że żadne odwołania do ARiMR ,do Wójta przez rolnika graniczącego z tym lasem nie dały rezultatu . Podobno ,właściciel lasu zadeklarował się ,że jak któryś drenaż się zatknie, to na swój koszt go udrożni . Tylko że ja jakoś w to nie wierzę . :unsure:

#3 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 21:23

Zalesianie gruntów rolnych No to jak w tym p..nym kraju wymóc na urzędnikach/instytucjach przestrzeganie prawa?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 12 styczeń 2014 - 22:32

Zalesianie gruntów rolnych Znajdź stosowny zapis (a zrozumiałem z poprzedniego postu, że już odpowiednie dokumenty masz), który mówi o tym, że takich gruntów nie można zalesiać i próbuj na zasadzie drabiny - od najniższego szczebla (gmina) przez coraz wyższe. Stracisz czas, i trochę nerwów i pieniędzy na to, ale moze w końcu ktoś sie tym zainteresuje. Przydatne byłoby tez dowiedzieć się kto wydał pozwolenie na zalesienie takiego gruntu i na jakiej podstawie.

#5 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 22:45

Zalesianie gruntów rolnych Decyzję wydała babka w gminie, bo pan chciał. Nie ma jednoznacznego zapisu w ustawie, że nie można sadzić na gruntach zdrenowanych. Jest taka interpretacja:
http://orka2.sejm.go...38?OpenDocument
Mam jednoznaczne pismo z MRiRW, że nie można sadzić lasu na zdrenowanym gruncie. Na jednej działce drenarka jest zewidencjonowana, na innej jest faktycznie, ale bez ewidencji. Gmina przed wydaniem decyzji była ustnie informowana, że jest drenarka. I co? I jak w ostatnim zdaniu pierwszego postu.....

Edytowany przez Jarecki21, 12 styczeń 2014 - 22:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 17:23

Kolego u mnie taki cwaniak z miasta ,dostał pozwolenie na posadzenie lasu prawie w środku wsi .Las już sobie od wiosny 2013 r rośnie na ziemi przez którą idą sączki . Co z tego wyniknie nie wiem . Wiem natomiast ,że żadne odwołania do ARiMR ,do Wójta przez rolnika graniczącego z tym lasem nie dały rezultatu . Podobno ,właściciel lasu zadeklarował się ,że jak któryś drenaż się zatknie, to na swój koszt go udrożni . Tylko że ja jakoś w to nie wierzę . :unsure:

Na jakiej klasie ziemi?

#7 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 17:27

Zalesianie gruntów rolnych 4 ,5 i trochę 6 .

#8 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 styczeń 2014 - 16:15

...Mam pisma, że na gruntach zdrenowanych sadzić lasów nie można. Co więcej pod jednym lasem jest momentami 3 klasa ziemi. Ale gmina i starostwo na wszystkie moje protesty ma wyj**ane.

możesz podrzucić skan tego pisma na nikita_bennet@poczta.onet.pl ?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#9 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 22:42

4 ,5 i trochę 6 .

Można próbować walczyć przy pomocy takiej ustawy:
http://isap.sejm.gov...=WDU20030460392

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 11:33

Czy ktoś z Was toczy spory z urzędami w sprawie zalesiania działek rolnych na których funkcjonuje drenarka? Na jednej kupionej działce przez miedzę las rośnie już pięć lat i mam zablokowany odpływ zbieraczy. Na drugiej mam świeże zalesienie i w niedługiej perspektywie czasowej taki sam efekt jak na pierwszym zalesieniu. Sadzą las cwaniaki z miasta dla sowitych dopłat. Mam pisma, że na gruntach zdrenowanych sadzić lasów nie można. Co więcej pod jednym lasem jest momentami 3 klasa ziemi. Ale gmina i starostwo na wszystkie moje protesty ma wyj**ane.

Wszystkie osoby, które zapisami powyższego postu mogły się poczuć urażone lub obrażone PRZEPRASZAM. Moją intencją nie było obrażanie kogokolwiek. Takie a nie inne sformułowania wynikały z frustracji spowodowanej zagmatwaniem sprawy i, jak się wówczas wydawało, brakiem jednoznacznych decyzji.