Skocz do zawartości

Zdjęcie

12 noży do kosiarki rotacyjnej 1,65

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 24 maj 2014 - 11:57

12 noży do kosiarki rotacyjnej 1,65 Przez lata kosiłem rotacyjnymi - 1,65, czeską 2,15 trzybebnową, 2,15 dwubebnową (z tej byłem b. zadowolony), aż trafiła sie Krone 3,20 dyskowa. Wszyscy mówili, że to tylko na lotniska, że nie da rady w górach. Daje. Ta sama predkośc koszenia, potrzebuje mniej mocy- mniej paliwa i robi 2 razy tyle, co 1,65. Wielu sie przekonało i też zmienili, ale mam znajomego, który kosi ok. 40 ha zetorem 16145 z kosiarką 1,65...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
12 noży do kosiarki rotacyjnej 1,65 Dzisiaj, 20:34
  •  

#22 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 24 maj 2014 - 12:19

12 noży do kosiarki rotacyjnej 1,65 @Johenek zadza sie jest tam taki dostans z bialego plastiku od nowosci. Ale nie chce zeby kosiarka ciela nizej, wys jest wkasnie ok, a nizej to i kamienie bardziej bedzie lapac, np przy cieciu zyta, bo na lakach torfowych to nie ma. Lecz jesli to pomoze to wywale ten dystans.

@Ecopiotr o dyskowce moge narazie pomarzyc, ale zgadzam sie ze sa bez porownania lepsze od rotacyjnych. Taka 2m to nawet c330 bez problemu targa. Gorzej z udzwigiem...

Edytowany przez Junkers, 24 maj 2014 - 12:29.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#23 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 24 maj 2014 - 13:28

12 noży do kosiarki rotacyjnej 1,65 Jaki masz skład mieszanki zasianej?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 24 maj 2014 - 17:29

12 noży do kosiarki rotacyjnej 1,65 Dziwne pytanie tzn jakiej mieszanki??
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#25 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 maj 2014 - 21:10

12 noży do kosiarki rotacyjnej 1,65 też myślałem o tych nożach, żeby założyć 12 to jak się tak zastanowić to teoretycznie powinna być dwukrotnie wydajniejsza, nawet jakbyś jechał na 4 biegu c 360 to powinna docinać, ja kosze na 2 biegu bo kosiarka podskakuje w wszystkie strony, przez te dziki...

#26 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 25 maj 2014 - 14:55

12 noży do kosiarki rotacyjnej 1,65 Pytałem jakie rośliny będziesz ciął, a to dlatego, że do każdego rodzaju materiału roślinnego dostosowuje się prędkość nożyka.
Warunkiem właściwego ścinania (stosunek prędkości obw. nozyka do prędkości ruchu maszyny) określa wzór:
Vnż/Vm jest większe równe 2πR/4*l*cosa.
Minimalna prędkość cięcia powinna wynosić odpowiednio dla:
koniczyny 13 m/s
lucerny 15m/s
tymotki 23m/s
stokłosy 24m/s
pszenicy 32m/s

To tylko część z wykładu o kosiarkach bębnowych. Wynika z tego, że należy zwiększyć prędkość kątową lub zmniejszyć prędkość robocza zestawu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 18:55

też myślałem o tych nożach, żeby założyć 12 to jak się tak zastanowić to teoretycznie powinna być dwukrotnie wydajniejsza, nawet jakbyś jechał na 4 biegu c 360 to powinna docinać, ja kosze na 2 biegu bo kosiarka podskakuje w wszystkie strony, przez te dziki...

Witam,można to zrobic ,założyć dodatkowe trzymaki i noże ,ale musisz przestawić talerze w taki sposób aby nie trafiał nóż jeden w drugi bo będą się tłukłyi będzie jeden łoskot :P Pozdrawiam.

#28 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:modernizacje

Napisany 09 lipiec 2014 - 07:38

12 noży do kosiarki rotacyjnej 1,65 Trochę odkopię temat,swego czasu podwoiłem ilość w 135,mając na uwadze koszenie 5 na słabszych,choć równych kawałkach. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu kosiła może i ciut dokładniej,ale zachowywała się trzydziestka,tak jakby targała 165 ,żeby rozpędzić trzeba było bardziej komin “prostować“. Woda grzała się o wiele prędzej,Odpiąłem stalki problem znikł .trzymaki zostały na wszelki wypadek jeśli by sąsiadowi łeb urwało :huh: tak i się stało . Teraz do 185 nie mam takich zapędów,wraz z przetrząsaczem pokosów 60 ma niezbyt ciężko na 3 ,często koszę 4 na zależnych 1300 obr.silnika ,by uzyskać predkośc jak i obroty 3 biegu przy 2000 obr.
Tyle że w tym czasie podnośnik nie działa :wacko: ,a i ciężej wystartować :mellow:

Trochę odkopię temat,swego czasu podwoiłem ilość w 135,mając na uwadze koszenie 5 na słabszych,choć równych kawałkach. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu kosiła może i ciut dokładniej,ale zachowywała się trzydziestka,tak jakby targała 165 ,żeby rozpędzić trzeba było bardziej komin “prostować“. Woda grzała się o wiele prędzej,Odpiąłem stalki problem znikł .trzymaki zostały na wszelki wypadek jeśli by sąsiadowi łeb urwało :huh: tak i się stało . Teraz do 185 nie mam takich zapędów,wraz z przetrząsaczem pokosów 60 ma niezbyt ciężko na 3 ,często koszę 4 na zależnych 1300 obr.silnika ,by uzyskać predkośc jak i obroty 3 biegu przy 2000 obr.
Tyle że w tym czasie podnośnik nie działa :wacko: ,a i ciężej wystartować :mellow:

#29 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 11:32

12 noży do kosiarki rotacyjnej 1,65 My mamy założone 12 noży w polskiej kosiarce z famarolu , lżej sie kosi , zadziej sie wymienia noże i można mniejszymi obrotami pracowac np. na 4 biegi C-360 i mniejszy gaz żeby troche szybciej niż na 3.
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

#30 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 01 kwiecień 2015 - 20:28

Prędkość obrotowa bębna musi być utrzymana w celu zachowania odpowiedniej ,,sztywności '' noży jak zbyt mocno się zwolni to sie po prostu będą chwać zamiast ciąć trawę.

#31 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 kwiecień 2015 - 23:12

12 noży do kosiarki rotacyjnej 1,65 janusz20

zgadza się ale one już ci się nie schowają jak masz na silniku 1000 obr ,min ;) w c360

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 03 kwiecień 2015 - 13:55

12 noży do kosiarki rotacyjnej 1,65 Niższe obroty czyli Około 1400/1500

Edytowany przez PronarekP5, 03 kwiecień 2015 - 13:56.

FENDT PoweR i nie ma mocnych !