Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas dominator 58 Specjal

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adiksutil16

adiksutil16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 22:07

Claas dominator 58 Specjal Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.

Dodany obrazek
Dodany obrazekDodany obrazekDodany obrazekDodany obrazekDodany obrazek

Jakbyście mogli pisać np.
1. wajha od tego i tego
2....

A tak samo z kontrolkami np.
L1 kontrolka od tego i tego

Z góry dzięki za pomoc!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas dominator 58 Specjal Dzisiaj, 02:25
  •  

#2 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 23:11

Claas dominator 58 Specjal 5 to podnoszenie i opuszczanie motowideł 4. hydrauliczna regulacja predkosci bebna młocacego 7. regulacja predkosci obrotu wentylatora wialnii czyli siły wiatru inaczej 6.reguacja sita zaluzjowego górnego (jak gubi ziarno z tyłu to te siaa stawiasz bardziej do góry 3. szczelina w bebnie młocacym tak jak napisałeś 2 jak sie nie myle to jest regulacja predkosci nagarniacza czyli motowideł od tego pod kabiną powinna isć linka do hedera Kontrolki: l12 smarowanie l11 ładowanie l10 hamulec reczny l7 il8 to chyba kierunek jazdy od l1do l6 jak dla mnie niezbyt dobrze widoczne wiec niechce wprowadzić w bład, mało godzin wypracowanych ma ten kombajn zauważyłem, to ze nie działa obrotomierz trzeba sprawdzić bezpieczniki pożniej kable i czujniki ale mysle że jak nie działa w cale to może być bezpiecznik
ZETOR TEAM

#3 Share adiksutil16

adiksutil16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 23:16

Claas dominator 58 Specjal Dzięki. A co do sit to dlaczego są 2 wajhy do jednego sita? Na każdą sito reaguje jednakowo.

#4 Share kociewiak

kociewiak

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 23:30

Claas dominator 58 Specjal zdj1: od l1 do l6 to lampki tzw. czujników awaryjności, l7 i l8 kierunek jazdy(tylko wersje z hydrostatem), l9 czujnik filtra powietrza, l10 hamulec postojowy, l11 ładowanie, l12 ciś. oleju

przy liczniku jest przełącznik-hebelek, licznik pokazuje obroty bębna lub na skrzyni biegów zależy jak się ustawi ten przełącznik

zdj 2: 2-korbka do ustawiania obrotów nagarniacza
4-obroty bębna
5-podnoszenie nagarniacza
6-regulacja sit
7-regulacja obr wentylatora
a 3 to tak jak piszesz na zdj, a 1- nie pamiętam chyba klapka na przenośniku kłosowego

#5 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 07:06

Claas dominator 58 Specjal Te 2 dźwignie przy sitach nie działają tak samo... jedna reguluje całe sito druga tylko końcówke sita tą z której materiał idzie na przenośnik kłosowy..

#6 Share grzesiek1098

grzesiek1098

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 08:23

Claas dominator 58 Specjal Witam. Kontrolki l7 i l8 są od napełnienia zbiornika na ziarno.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share adiksutil16

adiksutil16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 11:37

Claas dominator 58 Specjal

Te 2 dźwignie przy sitach nie działają tak samo... jedna reguluje całe sito druga tylko końcówke sita tą z której materiał idzie na przenośnik kłosowy..

To jak ustawić żeby było dobrze?

#8 Share marjanmeme

marjanmeme

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 17:50

Claas dominator 58 Specjal Jeżeli chodzi o to ze ci zegar nie pokazuje obrotów to pod kierownica na tej desce z zegarem masz po lewej u góry taki przełącznik (góra-dół) jak go przęłączysz na dół to będzie zegar działał. Mam dominatora 58 z 1990 jak coś to mogę ci w czymś pomoc (nie special) ale są podobne bardzo. http://chomikuj.pl/ziooloos/Rolnictwo tutaj zebrałem przydatne rzeczy do claasa.

P.S Ktoś wie może jak przeregulować tą wajche od zmiany szczeliny w bębnie młócącym? Chodzi o to ,że mam ją ustawioną na 1(najmniejsza szczelina) ,a mimo to ta szczelina jest za duża i nie wymłaca?

Edytowany przez marjanmeme, 23 styczeń 2014 - 18:11.

#9 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 07:01

Claas dominator 58 Specjal A od czego sa śruby przy cięgnach po obu stronach kombajnu....jakie to trudne....

#10 Share marjanmeme

marjanmeme

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 13:17

Claas dominator 58 Specjal Dziękuje

,a są jakieś zalecane wielkości tej szczeliny? np dla pszenicy?

Edytowany przez marjanmeme, 24 styczeń 2014 - 13:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share adiksutil16

adiksutil16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 04 maj 2014 - 12:14