prezesmax

Jakie macie spalanie w swoich zetorach??

Polecane posty

Daniel, to zostaniesz pogromcą mitów o wysokim spalaniu JD i Zetora :D


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1218    1

ja zetorem 6045 ciognołem 3 pługi z przodkiem bo było mokro to spalił 8 L na 1 H


ursus jest bogiem orka nałogiem sianie zabawą a ropa podstawom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekk310    1

10641 + agregat ścierniskowy becker (7 łap + talerze + wał) . W 3 godziny zrobiłem 3.7 hektara przy czym były to 3 pola dość pagórkowate z słabej jakości ziemią i do tego kwadratowe, dużo zawracania. Spalił mi około 40 litrów co daje 13,5 litra na godzinę zegarową lub 10,8 na hektar. Jeździłem na 2 z jednym lub 2 żółwikami obciążenie silnika raczej max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Zetor 7211 z pługiem 4x35 - podorywka, głębokość 10 cm, susza, bieg III szos. 1800 obr, wydajność 0,5 ha/h - 11 l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mój Zetor 12145 spala 10L na 1 mtg. też się sam zdziwiłem ale w pługu 5 skib, agregacie uprawowo siewnym talerzowym (ma najciężej) i w transporcie, gaz ciągle do dechy i nic więcej nie pociągnie... smile.gif

 

bo zetor wcale dużo nie pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim zetorze proxima 80 mam go od 2011 zrobione 500tyś motogodzin :D

Post nie na temat. Poza tym tam nie ma licznika mth tylko godzin zegarowych.

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

To ja przedstawię pomiary z obecnej orki :)

Zetor 6340, pług Overum 3x40

Zaorane 4,8 ha w tym 2,7 strasznie niewdzięcznego klina ;[ klasa lV-Vl

Zrobione ok. 10 mth (chyba niecałe)

Paliwa poszło ok. 60 l

Czyli 12,5 l na ha; 6 l na mth...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898

Zetor 11441 Forterra + agregat ścierniskowy Mandam KUS 3m

Świeciła mi się rezerwa, przed wyjazdem wylałem 2 plastikowe bańki 30l paliwa. Zrobiłem 7,5ha a po powrocie rezerwa nawet na dołkach się nie świeciła. Myślałem że spali więcej niż w orce bo obciążenie było większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honker    2

zetor 8540 + unia tur 4x35

zaorane 3ha klasa 2 i 3

mtg nabiło 6,6

spalił 49l

wiec 16,3 na ha i 7,4 na mtg

warunki do orki dobre


linux, don't be afraid penguin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz810    0

- Forterra 110 16v spalanie 12-14l/ha orki pług 4-obrotowy Overum

- 5340 orka pługiem 4-zagonowym ok 20-22l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

mam dwa zetory 6211 i 7745 co bym nimi nie robil czy lekka czy ciezsza ten 7745 mocniejszy i mniej pali, teraz przesiadam sie na fendt 310lsa zobacze jak to bedzie sie sprawowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel372    1

zetor 6340 eco prasa belujaca 4 l/mtg plug 3  x 35 (brak wiekszego) kolo 5 l/mtg  slaba ziemia jezdze 2 biegiem   ciezka gliniasta ziemia tez  jezdze 2 biegiem 6 l/mtg  bez
 czy z przodkiem  nie ma roznicy z trudnoscia orki nie buksuja kola

ja jezdze zawsze z przodkiem ojciec przewaznie  bez przy czym ursus c 360  w plugu 2 skibowym nie chce isc tracac trzeba caly czas podnosnikiem  a potem orka wyglada beznadziejnie w porownaniu do 6340;D

Czy wie ktos w ciezkiej robocie  jak jezdzi sie z przodkiem czy bez  jak wyglada spalanie  z przodkiem niby maleje w ciezkiej ale o ile nie testowalem tego moze ktos wie ?

Edytowano przez pawel372

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

skoro ganiasz 2 na gliniastej ziemi to niewiesz co to glina. Zetor 7245 + fraugde 3x45 spalił na 3hektarach 63 litry ropy. i tak co roku. gaz podłoga 1bieg pod góre 5terenowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel372    1

3 x35 a 3x 45  to roznica nie mam gorek czytaj ze zrozumieniem

wiem co obrabiam i jaka mam klase ziemi

jakos ursus c c360 w 2 skibach nie chce isc to chyba lekka nie jest juz nie wspomne jak deszcz nawet troche popada to aby  c 360 do podorywki by sie nadawal:D

Masz traktor 30 letni to sie nie dziw ze ledwo idzie  wiele kucy ucieklo a silnik w super stanie nie jest napewno

Jak jestes na tyle glupi zeby meczyc sprzet to twoja sprawa

w l/ha  to ci wychodzi bardzo duze spalanie widac ze masz zero pojecia o jezdzie

szkoda ropki i sprzetu zmniejsz szerokosc robocza

a szybciej nie zrobisz bo jezdzisz mniejszym biegiem a traktor dostaje  bardziej po du*pie

mysl troche  to cos z ciebie bedzie;)

Edytowano przez pawel372

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

zetor ma silnik igłe. dla porównania do tych samych pługow zapinalem belarusa 952 z 2010 roku to ten dopiero z tymi plugami jako tako latal na tym kawalku ale to bylo 100% wykorzystanie mocy .belarus 952=95koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel372    1

kompletna bzdure napisales belarusa moc wykorzystujesz w 100 % a  zetora w ilu podlug belarusa w 130%  to chlopcze wypisujesz bzdury jakies totalne

przemysl co ty tworzysz mniejszy traktor nie moze byc tak samo obciazony co duzy....  jeszcze moze powiesz ze zetor mniejsza moc a lepiej chodzi z plugiem  to juz by bylo totalne debi*lstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

predkosc w belarusie wynosila ok 8 km/h a zetor na 5 terenowej ile jedzie ? głebokość orki przy belarusie wzrosła o 9 cm(była możliwość pogłebienia bo przy zetorze głebiej jak 15 cm nie idzie) dla optymalnej orki belarus byl wykorzystany w 100% przy głebszej i szybszej orce.wiec mi nie pisz bzdur typu że dużo pali bo 

nie umiejetna jazda czy slaby silnik tylko nie miales doczynienia z prawdziwa glina .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel372    1

malo nie pali kazdy ci to powie czlowieku

ciemny jestes tyle ci powiem

nie mam zamiaru z toba wiecej dyskutowac

jak traktor nie ma na tylemocy zeby orac na 25-30 cm nigdy w zyciu bym nie oral na 15 cm odkrecil bym 1 skibe lub zmniejszym szerokosc robocza

ale jak ktos jest te.py to nie zrozumie

a wez nawoz to obornikiem jak sie zaorze tak plytko to gnoj na wierzchu bedzie

a upraw to agregatem jeszcze   wiecej gnoju na wierzchu jak w ziemi

nwm co ty pachasz chlopie!!!!!!!!!! zero pojecia

Edytowano przez pawel372

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Coś ty Pawle taki nerwowy ? Z włączonym przodem zawsze mniej spali po to jest żeby ciągnął... a tak tylko niepotrzebny opór stawia i paliwo marnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ceres2
      To jak?? Nowy stary nabytek😁 i na sobotę jest taki plan....
    • Przez Rafał2222
      Witam. Pytanie to użytkowników traktorów zetorów które powstałych w latach --80. Czy u was też jest tak że na tabliczce znamionowej Vin poprzedza 0? I numer silnika też poprzedza 0 a na ramie i w dowodzie tego 0 nie mam.  Też tak macie?
    • Przez Marcin7745T
      mam problem z zetorem ciężko pali na zimnym długo kręci i robi kupe siwego dymu nim załapie na ciepłym pali dobrze silnik po remoncie, odpalał gdy początek wtrysku był przy gmp bo jak przyspieszyłem było gorzej a ze znaków nie ustawi bo sie nie godzi pewnie był zle rozrząd poznaczony, wcześniej palił dobrze a pompa wtryskowa była max przyśpieszona i wtrysk był prawie 5mm przed gmp i na tyle teraz ustawiłem, glowice zdjęte bo były mokre wtryski i myślałem ze puszcza też na tłoki ale jednak nie, zauważyłem ze są pęknięcia na trzech głowicach pomiędzy otworem wtrysku i zaworem wydechowym były sprawdzane i niby są szczelne ale chyba kupie nowe a i były źle założone uszczelki odwrotni, miało by to znacznie przy odpalaniu ? ktoś doradzi co jest nie tak ?

      jak przenieść temat bo znowu źle dodałem ?

      https://youtube.com/shorts/8qn3dtQzdZE?feature=share
      https://youtu.be/wXqhwmXQjFQ
      https://youtube.com/shorts/xuI-WtauziA?feature=share
    • Przez Mateusz_105
      Był ktoś oglądać, warto?
       
      https://www.olx.pl/d/oferta/zetor-7245-88r-polecam-CID757-IDRoB9L.html
    • Przez kamilkowgier
      Witam,
       
      Potrzebuje pomocy przy Zetorze Major 80. Mam problem z wyskakującą dzwignią wom. Po załączeniu i puszczenia sprzegla wałka, dzwignia wyskakuje  i wyłącza wałek. Czy powodem będzie uszkodzona zębatka czy jest na to jakis inny sposob? Jesli zębatka to w jaki sposob sie tam dostac? 
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj