Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie macie spalanie w swoich zetorach??

231 odpowiedzi na ten temat

#141 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 06 styczeń 2011 - 11:38

Jakie macie spalanie w swoich zetorach?? Sąsiad ma zetora 5211 to spala mu w ciężkiej robocie cały zbiornik do południa, czyli tankuje 2 razy na dzień a na pusto niewiele mniej ,ma też c-360 to w tej samej robocie połowę tego co zetor tyle że jest słabsza
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie macie spalanie w swoich zetorach?? Dzisiaj, 02:39
  •  

#142 Share lukasz1382

lukasz1382

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 28 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/user/lukasz1382?feature=mhum

Napisany 06 styczeń 2011 - 16:17

Jakie macie spalanie w swoich zetorach?? z kunem odkładnie 45 :P na zime ok 30 cm :P

#143 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 06 styczeń 2011 - 16:32

Sąsiad ma zetora 5211 to spala mu w ciężkiej robocie cały zbiornik do południa, czyli tankuje 2 razy na dzień a na pusto niewiele mniej ,ma też c-360 to w tej samej robocie połowę tego co zetor tyle że jest słabsza

40 litrów w 4-5 godzin. Zależy od której robi. Ja swojemu nie mierzyłem spalania w ciężkiej pracy ale jak mi się uda wiosną to sprawdzę. Teraz przez kilka miesięcy to nie miałem jak sprawdzić bo ropę na bieżąco się kupowało a teraz jak ropa najtaniej po 4.55 to hurtem nie ma sensu kupować. nie wiem ile 60 spali ale wujek z sąsiedniej wsi ma c-360 i Zetora 6718 i mówi że Zetor mniej spali od 60 ;) Moce podobne

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#144 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 06 styczeń 2011 - 20:50

Jakie macie spalanie w swoich zetorach?? Co do tego rozsiewacza to moim zdaniem zetor w porównaniu do innych to może palić więcej w lekkich pracach ale jak jest obciążony optymalnie to spali czasami mniej niż inne ciągniki. Zetor musi być dobrze zgrany z maszyną wtedy ilość paliwa jest adekwatna do wykonanej pracy bynajmniej tak mi sie wydaje.

Edytowany przez mister, 06 styczeń 2011 - 20:51.

#145 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 22:21

...bynajmniej tak mi sie wydaje.

To wydaje Ci się, czy nie? ;)

Uważam, że w przypadku Zetora (żeby nie generalizować - seria 5011-7745) nie ma reguł - przy rozsiewaniu nawozu potrafi spalić więcej niż podczas bronowania, w agregacie tyle co przy orce...
Dla przykładu - przez ostatnie dwa lata przyszło mi orać w porównywalnych warunkach glebowo-klimatycznych. W ubiegłym roku orka zimowa na 22-25 cm kosztowała mnie 14-16 l/ha, w tym roku orka siewna 18 cm - 13-15 l/ha.

#146 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 07:55

Jakie macie spalanie w swoich zetorach?? Jak tak czytam to co tutaj piszecie (o lejących wtryskach czy co tam) to proponuję najpierw doprowadzić ciągnik do porządnego stanu a dopiero potem (ewentualnie) narzekać-nie oszukujmy się-kiedyś rzadko kogo było stać na Zetora z serii 72-77xx-większość tego co się teraz kręci po polach to dowalone szroty często gęsto złożone z dwóch-trzech innych z przebiegiem takim, że pedał sprzęgła grubością ledwie co przewyższa blachę z puszki po sardynkach :D .
Druga sprawa-"sąsiad powiedział"-sąsiad czasmi może coś takiego powiedzieć żeby pytający dał se siana-bo przychodzi jeden z drugim zapytać się o spalanie a głowę i tak ma nabitą sloganami o wysokim zużyciu paliwa-takiego i tak nie przekonasz więc mówi się mu "stary ja chyba zbankrutuję 15 l przy bronie 25 w pługu"-no i idzie taki tuman i powtarza dalej-a my i tak wiemy swoje :D .Znajdźcie tu złą opinię o tych ciągnikach od użytkowników którzy mają ten ciągnik od nowości-powodzenia.

#147 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 09:35

Jakie macie spalanie w swoich zetorach?? @Jaro mądrze mówisz a co do tych zetorów to swego czasu miałem 6245 potem 7711 a teraz proxima i bądź co bądz na ten temat wiem i jak tak czytam czasami jak kolega co ma np. same NH ile on to wie ile mi zetor pali to się śmieje w głos. Średnio zazwyczaj robie na obrotach 1800 w orce. I jakoś wszystko idzie byle ciągnikowi nie było zaciężko, i nie cisnąć mu wysokich obrotów w lekkich pracach a salanie będzie dobre.

#148 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 11 luty 2011 - 12:16

Jakie macie spalanie w swoich zetorach?? Popieram kolegę @mister, nie cisnąć bo to nic nie daje aby silnik dostaje po garach. Należy ratować się innymi sposobami reduktorem, redukcją biegów, puł biegami,żułwiem-zającem w ostateczności gaz do końca.

Ja jesten posiadaczem zetora 5211 i nie nażekam, ale na 8 godz ciężkiej charówy przy zrywce drewna to w baku zostawia tak 5l max.

Mam jeszcze ursusa c-385 one miały montowane silniki zetorowskie więc tak se porównuje 5211 i c-385 i wychodzi na to że 5211 spali więcej niż c-385. Bo c-385 ma reduktor a 5211 nie mam i przez to silnik w 5211 ma tak jagby cały czas ciężki i nie ma czym się redukować.

Ale nie nażekam dobre są obydwa.

Edytowany przez Dawid18, 11 luty 2011 - 12:18.

Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#149 Share Egzo

Egzo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 23 luty 2011 - 00:50

Jakie macie spalanie w swoich zetorach?? Ja mam na dotarciu forrtiere 115 z turem to jej spalanie na DOTARCIU czyli nie w ciezkich pracach jest ogromne jak na taki ciagnik chyba nawet moj ursus 1614 pali mnie a jednak jest troszke wiekszy

#150 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 luty 2011 - 22:20

Jakie macie spalanie w swoich zetorach?? Ja powiem że zetory wcale dużo nie palą bo mają dawkę paliwa w starych
ciągnikach 235 g/kW/h dla doładowanych i 240 g/kW/h dla wolnossących
a dzisiaj czytałem u kolegi wiadomości rolnicze to była strona przeznaczona
na temat John Deere to tam pisało że zmniejszono dawkę paliwa o 5% do 270g/Kw/h
i gdzie tu mówić o oszczędzaniu a zetor spala o około 1 litr więcej
niż Perkins.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 26 luty 2011 - 18:08

Jakie macie spalanie w swoich zetorach?? Panowie mam pytanie. Ostatnio robiłem usługi Zetorem 10245 + Autosan D55 i musze sie z tego jakos rozliczyc. Mam czas jazdy, ilosc spalonych litrów paliwa ale przez jakis czas podczas zaladunki i itp ciągnik stał i silnik był włączony i stad moje pytanie, ile moze spalic taki Zetor na 1 mth?

Jesli wiecie ile pali Zetor 10145 / 10245, Ursus 1014, na 1 mth to bardzo bym prosił o taka informację. Chodzi mi o normalny transport z jedna przyczepa. W tym problem, ze musze rozliczyc tez czas postoju traktorka z włączonym silnikiem tylko nie wiem ile moze brac na ta 1 mth.

Może ktoś z Was robił jakies usługi transportowe i wie ile pali to prosze o szybką odpowiedź ;)

#152 Share Fazi18

Fazi18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 26 luty 2011 - 21:26

Jakie macie spalanie w swoich zetorach?? bierz za 1 godzinę przy transporcie 50-70 zł
wlicz także postój
twój czas
twoje pieniądze

#153 Share ZetorSerwis

ZetorSerwis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 13:59

Jakie macie spalanie w swoich zetorach?? Ja mam Zetora Proxime i 2 Claasy Axosy 340cx
Zetor bardzo mało pali ale do Claasa się howa
Jeśli ktoś ma problemy z kópnem ciągnika i niewie co wybrać
polecam Zetora lub Claasa zalerzy do czego ma słurzyć ten ciągnik

ZETOR:
Wspaniały ciągnik dla tych kturzy mają pola uprawne
Traktor bardzo dobrze spisuję się przy orce, talerzowaniu itp...

CLAAS:
Ten ciągnik polecam dla tych którzy mają łąki i sady a takrze tych którzy
urzywają ciągnik codziennie po kilkanaście godzin.
Wysokki komfort jazdy, małe spalanie, tanie części.
Ciągnik nie nadaje się do cięrzkiej pracy w polu!!!

#154 Share pietrekfarmer

pietrekfarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 17:58

Jakie macie spalanie w swoich zetorach?? Może jest jakiś właściciel Proximy 85 i pochwali się ile to cudo mu spala w różnych pracach??
Bo zastanawiam się nad kupnem...

#155 Share JOHNDEERE5080M

JOHNDEERE5080M

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa

Napisany 20 marzec 2011 - 19:22

Sąsiad ma zetora 5211 to spala mu w ciężkiej robocie cały zbiornik do południa, czyli tankuje 2 razy na dzień a na pusto niewiele mniej ,ma też c-360 to w tej samej robocie połowę tego co zetor tyle że jest słabsza

Co ty kolego za bzdury piszesz byłem użytkownikiem zetora 5211 od nowości 20lat i jego spalanie przy orce w 2 klasie ziemii w pługu 3skibowym wynosiło 7l na 1godzinę zegarową a przy lekkich pracach 4litry

#156 Share Slevyn

Slevyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 22:50

Jakie macie spalanie w swoich zetorach?? Kupiłem jakiś czas temu Zetora forterre 135 i dzisiaj sprawdziłem go odnośnie spalania. Przy gruberze 4 metrowym i prędkości 10-12 km/h na głębokości pracy ok 10-12 cm no klasa gleby to 3a,3b-8ha i 4 klasa-2ha na rzepaczysku, spalanie wyniosło 8 litrów na ha.
Jak sądzicie czy to dużo czy mało?
Pozdrawiam serdecznie.

Edytowany przez Slevyn, 26 lipiec 2011 - 22:51.

#157 Share marcinzetor99

marcinzetor99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 12:45

Jakie macie spalanie w swoich zetorach?? moja proxa 8441, czyli 85 pali różnie. w ładowaczu ok. 5.5-6.5 l/h, natomiast w agregacie ścierniskowym do 12l/h. Siew agregatem upr-siew ok 7-8l/h w zależności od gleby

#158 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 21:15

Jakie macie spalanie w swoich zetorach?? Slevyn jakie obroty ?
Marcin ile zrobisz tym agregatem przez h tzn jaką powierzchnie?
Egzo napisałeś post w lutym... w galeri zetora nie widze nie podałeś dokładnych danych... dla mnie jesteś człowiek mało wiarygodny w tym momęcie.

Edytowany przez mister, 27 lipiec 2011 - 21:16.

#159 Share zico

zico

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 21:35

Jakie macie spalanie w swoich zetorach?? jeżeli prawda z tym spalaniem to na taki ciągnik super ale wydaje mi się ze to jest wiarygodne to co pisze Marcin Zresztą fanatycy ursusa piszą o dużym spalaniu zetora fakt zetor w rywalizacji z ursusem 3512 w lekkich pracach jest na przegranej pozycji Każdy ciągnik ma swoje plusy i minusy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Slevyn

Slevyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 07:45

Jakie macie spalanie w swoich zetorach?? Kolego "mister" jechałem na 2 biegu szosowym i 2 półbiegu, prędkość 10-12 km/h obroty no jechałem tak średnio na 2000 tyś obrotów:)
Pozdrawiam serdecznie

Dodaj odpowiedź