prezesmax

Jakie macie spalanie w swoich zetorach??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zts    41

Spalanie zetorów, nie udało się w galerii ze względów cenzury prewencyjnej więc zamieszczam tu.

Każdy może sprawdzić ile jego silnik potrzebuje ON pod obciążeniem. W tabeli podane są typy silników.;)

post-141-126779633111_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

u mnie na pełnym baku w 5340 w orce zimowej jakieś 6ha wyorze 4 skibowym pługiem. Dodam ze mam góry i przeważnie sama glina. W transporcie z 12 tonowym obciązeniem na trasie 33km pali równo 10 litrów i mam na tej trasie 4 dosyc duże góry na których musze schodzic do drugiego biegu. Ja nigdy nie narzekam na spalanie, mam wygode i pewność ze mnie nie zawiedzie. Fakt mógłby byc troche szybszy ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Zetor 7211 + UG Kombi 2,8 m - wydajność 1,25 ha/h, spalanie 7 l/ha, bieg III szosowa ok. 1900 obr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Orka siewna gł. 18 cm - Zetor 7211 + UG 3x30 z kolczatką - spalanie 13,5 l/ha; 4,1 l/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

7211 w orce 1,15 ha 14 litrów z pługiem UG 3x30,

z rozsiewaczem jakieś 3 godziny siewu + 2 godziny w dojazdu na pole niecałe 40 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

@malkolm troche dużo jesli chodzi o siew


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

nic na to nie poradzę, wtryski i pompa po regeneracji.

w lekkich pracach powiedzmy z prasą kostkującą sipmy zetor pali bardzo podobnie do NH td95d ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Sąsiad ma zetora 5211 to spala mu w ciężkiej robocie cały zbiornik do południa, czyli tankuje 2 razy na dzień a na pusto niewiele mniej ,ma też c-360 to w tej samej robocie połowę tego co zetor tyle że jest słabsza


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

Sąsiad ma zetora 5211 to spala mu w ciężkiej robocie cały zbiornik do południa, czyli tankuje 2 razy na dzień a na pusto niewiele mniej ,ma też c-360 to w tej samej robocie połowę tego co zetor tyle że jest słabsza

40 litrów w 4-5 godzin. Zależy od której robi. Ja swojemu nie mierzyłem spalania w ciężkiej pracy ale jak mi się uda wiosną to sprawdzę. Teraz przez kilka miesięcy to nie miałem jak sprawdzić bo ropę na bieżąco się kupowało a teraz jak ropa najtaniej po 4.55 to hurtem nie ma sensu kupować. nie wiem ile 60 spali ale wujek z sąsiedniej wsi ma c-360 i Zetora 6718 i mówi że Zetor mniej spali od 60 ;) Moce podobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Co do tego rozsiewacza to moim zdaniem zetor w porównaniu do innych to może palić więcej w lekkich pracach ale jak jest obciążony optymalnie to spali czasami mniej niż inne ciągniki. Zetor musi być dobrze zgrany z maszyną wtedy ilość paliwa jest adekwatna do wykonanej pracy bynajmniej tak mi sie wydaje.

Edytowano przez mister

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

...bynajmniej tak mi sie wydaje.

 

To wydaje Ci się, czy nie? ;)

 

Uważam, że w przypadku Zetora (żeby nie generalizować - seria 5011-7745) nie ma reguł - przy rozsiewaniu nawozu potrafi spalić więcej niż podczas bronowania, w agregacie tyle co przy orce...

Dla przykładu - przez ostatnie dwa lata przyszło mi orać w porównywalnych warunkach glebowo-klimatycznych. W ubiegłym roku orka zimowa na 22-25 cm kosztowała mnie 14-16 l/ha, w tym roku orka siewna 18 cm - 13-15 l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jak tak czytam to co tutaj piszecie (o lejących wtryskach czy co tam) to proponuję najpierw doprowadzić ciągnik do porządnego stanu a dopiero potem (ewentualnie) narzekać-nie oszukujmy się-kiedyś rzadko kogo było stać na Zetora z serii 72-77xx-większość tego co się teraz kręci po polach to dowalone szroty często gęsto złożone z dwóch-trzech innych z przebiegiem takim, że pedał sprzęgła grubością ledwie co przewyższa blachę z puszki po sardynkach :D .

Druga sprawa-"sąsiad powiedział"-sąsiad czasmi może coś takiego powiedzieć żeby pytający dał se siana-bo przychodzi jeden z drugim zapytać się o spalanie a głowę i tak ma nabitą sloganami o wysokim zużyciu paliwa-takiego i tak nie przekonasz więc mówi się mu "stary ja chyba zbankrutuję 15 l przy bronie 25 w pługu"-no i idzie taki tuman i powtarza dalej-a my i tak wiemy swoje :D .Znajdźcie tu złą opinię o tych ciągnikach od użytkowników którzy mają ten ciągnik od nowości-powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

@Jaro mądrze mówisz a co do tych zetorów to swego czasu miałem 6245 potem 7711 a teraz proxima i bądź co bądz na ten temat wiem i jak tak czytam czasami jak kolega co ma np. same NH ile on to wie ile mi zetor pali to się śmieje w głos. Średnio zazwyczaj robie na obrotach 1800 w orce. I jakoś wszystko idzie byle ciągnikowi nie było zaciężko, i nie cisnąć mu wysokich obrotów w lekkich pracach a salanie będzie dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Popieram kolegę @mister, nie cisnąć bo to nic nie daje aby silnik dostaje po garach. Należy ratować się innymi sposobami reduktorem, redukcją biegów, puł biegami,żułwiem-zającem w ostateczności gaz do końca.

 

Ja jesten posiadaczem zetora 5211 i nie nażekam, ale na 8 godz ciężkiej charówy przy zrywce drewna to w baku zostawia tak 5l max.

 

Mam jeszcze ursusa c-385 one miały montowane silniki zetorowskie więc tak se porównuje 5211 i c-385 i wychodzi na to że 5211 spali więcej niż c-385. Bo c-385 ma reduktor a 5211 nie mam i przez to silnik w 5211 ma tak jagby cały czas ciężki i nie ma czym się redukować.

 

Ale nie nażekam dobre są obydwa.

Edytowano przez Dawid18

Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Ja mam na dotarciu forrtiere 115 z turem to jej spalanie na DOTARCIU czyli nie w ciezkich pracach jest ogromne jak na taki ciagnik chyba nawet moj ursus 1614 pali mnie a jednak jest troszke wiekszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja powiem że zetory wcale dużo nie palą bo mają dawkę paliwa w starych

ciągnikach 235 g/kW/h dla doładowanych i 240 g/kW/h dla wolnossących

a dzisiaj czytałem u kolegi wiadomości rolnicze to była strona przeznaczona

na temat John Deere to tam pisało że zmniejszono dawkę paliwa o 5% do 270g/Kw/h

i gdzie tu mówić o oszczędzaniu a zetor spala o około 1 litr więcej

niż Perkins.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matik5
      Witam mam problem z zetorem majorem cl 80. Na zaświeca się mu na czerwono stóp i błąd DTC   111/01 
      Ktoś się oriętuje co może być przyczyną ? Dodam że żadnych objawów nie ma 
    • Przez Ceres2
      To jak?? Nowy stary nabytek😁 i na sobotę jest taki plan....
    • Przez Rafał2222
      Witam. Pytanie to użytkowników traktorów zetorów które powstałych w latach --80. Czy u was też jest tak że na tabliczce znamionowej Vin poprzedza 0? I numer silnika też poprzedza 0 a na ramie i w dowodzie tego 0 nie mam.  Też tak macie?
    • Przez Marcin7745T
      mam problem z zetorem ciężko pali na zimnym długo kręci i robi kupe siwego dymu nim załapie na ciepłym pali dobrze silnik po remoncie, odpalał gdy początek wtrysku był przy gmp bo jak przyspieszyłem było gorzej a ze znaków nie ustawi bo sie nie godzi pewnie był zle rozrząd poznaczony, wcześniej palił dobrze a pompa wtryskowa była max przyśpieszona i wtrysk był prawie 5mm przed gmp i na tyle teraz ustawiłem, glowice zdjęte bo były mokre wtryski i myślałem ze puszcza też na tłoki ale jednak nie, zauważyłem ze są pęknięcia na trzech głowicach pomiędzy otworem wtrysku i zaworem wydechowym były sprawdzane i niby są szczelne ale chyba kupie nowe a i były źle założone uszczelki odwrotni, miało by to znacznie przy odpalaniu ? ktoś doradzi co jest nie tak ?

      jak przenieść temat bo znowu źle dodałem ?

      https://youtube.com/shorts/8qn3dtQzdZE?feature=share
      https://youtu.be/wXqhwmXQjFQ
      https://youtube.com/shorts/xuI-WtauziA?feature=share
    • Przez Mateusz_105
      Był ktoś oglądać, warto?
       
      https://www.olx.pl/d/oferta/zetor-7245-88r-polecam-CID757-IDRoB9L.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj