prezesmax

Jakie macie spalanie w swoich zetorach??

Polecane posty

Przemmek    0

Zetor 7211 w orce 20-25 cm

ziemia klasy 3-4 (70% ciężka), pole 9,5 ha prawie proste

pług 3x35 + mała kolczatka na łańcuchu

spalanie ok.15-16l./ha (czyli ok. 8,5l./godzinę)

W lekkich pracach to spalanie zaczyna się od 3,5l./Mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Fortera 10641 transport 2 przyczepy HL 8011 ( 8t ) masa ładunku 18 t. 65 km w jedną stronę powrót tyle samo bez ładunku obroty 1800 łączny czas 4,5 h. 45 l.

Ta sama trasa obroty 2100 czas 4 h. -65 l. droga z kilkoma wzniesieniami.

Wniosek ciągnik ma spalanie w granicach rozsądku przy zachowaniu optymalnych obrotów.

Wszelkie prace polowe staram się wykonywać przy obrotach 1600-1800.

 

 

Pozdrawiam


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cez4R    1

Zetor 7211, nowe opony radialne, 1600-1800obr/min, pług 4x30 + trzy rzędowa kolczatka 120cm, orka siewna pod rzepak na głębokość ok25cm, 2 szosowa, wydajność 0,5ha/h, zużycie paliwa 12l/ha!

Dodam że pole jest równe, spore-4,7ha, kl IV, warunki dobre. Na pagórkowatych gliniastych polach na 1 szosowej czasem, ale rzadko brakuje mocy i zużycie paliwa jest na pewno większe.

Wniosek- Zetory wcale dużo nie palą o ile pracują z maszynami dopasowanymi do możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam zetora z '96 5340 to spala mi 5.5l na ha z agregatem uprawowym (3 m) pod siew i to nie był jeden wielki kawałek to 4 kawałki razem 8ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poldas75    0

Forterra 114 agregat uprwowo-siewny 2,5m (rototiller Becker+siewnik Hasia) jedynka szosowa -prędkość 10km/h; wydajność-1,2ha/h; spalanie-13l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madwizz    0

mój Zetor w pługu 4*35, jak i w agregacie ścierniskowym pali ok. 9 l, a w agregacie uprawow-siewnym to ok. 8 l :D


...pozdrawiam Mad_Wizz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki    0

Moja Proxima plus 10541 z pługiem obrotowym 3x35 głęb.25-30 spaliła 9l na mth. kla III-IV. A w transporcie -6l.


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalfalk1    27

mój 7245 w 4 skibowym pługu spalił 7l na godz. zegarową przy obr.ok 1900.ziemia ciężka 3klasa (glina na górkach).ma nowe opony radialne(wszystkie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Zetor 8540 85kM w agregacie uprawowym 3,6m na zrobienie 7 ha spalił nie całe 50 litrów czyli prawie 7 litrów na ha... Robie cały czas na maksymalną głębokość... W orce 3 skibowym obracanym pługiem 3x40 (ustawiony tak że bierze całą szerokość ciągnika) na jakieś 5 ha spalił pół zbiornika czyli też jakieś 45-50 litrów czyli wychodzi jakieś 9 litrów na ha ( na pewno mieszczę się w 10 l i to z dużym zapasem <_< )


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

Pozwolę sobie odświezyć troche temat ponieważ udało mi sie wykonać kilka pomiarów.

 

Ciągnik to zetor 7245, pomiary wykonywane na polu o obszarze 2,25 ha, 700 metrów długie, ziemia klasy 4 raczej lekka w uprawie, niewielka górka trochę kamieni.

 

Z pługiem 3x35, głębokość pracy 22-25 cm:

Pole zaorane w 4 godziny, spalone 26 litrów paliwa co daje:

Spalanie 6,5 l i wydajność 0,56 ha na godzine zegarową. Spalanie na hektar-11,5l

 

Z broną talerzową 2,3 m:

To samo pole stalerzowane w 1h 20min i spalone 7,5 litra co daje:

Salanie 5,6 i wydajność 1,7 ha na godzinę zegorową. Spalanie na hektar-3,3l

 

Z agregatem 2,2 złożonego z kultywatora i bron:

Pole uprawione w 1h 30 min, spalone 11 litrów co daje:

Spalanie 7,9 i wydajność 1,5 ha na godzinę zegarową. Spalanie na hektar-4,9l

 

Wiadomo że trzeba przyjąć jakąś tolerancję na te wyniki bo dobrze zmierzyć w domowych warunkach się nie da.

Co do talerzówki to na polu byla spora ilość słomy po jęczmieniu ozimym i troche ją płycej trzymała. Na gołym ściernisku pewnie z litra lub 2 wiecej pociągnie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ale nie podałeś najważniejszego obr na jakich pracowaleś ,a jak mierzyłeś metoda pełny zbiornik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

No i właśnie tutaj jest problem ponieważ obrotomierz nie działa ;) więc nie mogę podać dokładnych obrotów. But w podłodze nie był i 2000 raczej się nie przekraczało no ale nie wiem :/

Mierzone było metodą pełny zbiornik, każde tankowanie w tym samym miejscu, do tankowania urzyta konewka ;) z podziałką co 1 litr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148
Zetor 8540 85kM w agregacie uprawowym 3,6m na zrobienie 7 ha spalił nie całe 50 litrów czyli prawie 7 litrów na ha... Robie cały czas na maksymalną głębokość... W orce 3 skibowym obracanym pługiem 3x40 (ustawiony tak że bierze całą szerokość ciągnika) na jakieś 5 ha spalił pół zbiornika czyli też jakieś 45-50 litrów czyli wychodzi jakieś 9 litrów na ha ( na pewno mieszczę się w 10 l i to z dużym zapasem ;) )

jak czytam co poniektórcyh to mi włosy deba staja jak to zetor mało pali hehe 9 litórw paliwa na 1 ha orki dobre


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja cie krece z takimi wynikami to juz prawie perpetum mobile w 12 litrow na hektar to jeszcze moge uwierzyc ale 9 to troszke za malo pomiar musial byc troszke bledny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

pole 700m długie i 2 ha w jednym kawałku to wszystko możliwe, ale z tą orką to chyba najważniejsze na jaką głębokość była robiona bo to jest ooogroma różnica w spalaniu i potrzebach mocy przy tym samym pługu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

niektórzy pisza prawde a;e niektórzy wciskaja kit ze smiech na sali


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

u mnie zauwazyłem ostatnio ze co bym nie robił - jak ciagnik dostaje lekko w dupe, ale lekko bo ojciec uwaza zeby mu za ciezko nie dawac w komin to wychodzi 11l/h,

biorac pod uwage ze w tym czasie moge stalerzowac od 2 do 3ha to wychodzi 5.5 do 4l/ha,

ha oram jakies 1h15-1h20, wiec wychodzi ok 14l/ha, siew - 1.5ha/h wiec wychodzi plus minus 7l/ha

 

niestety ale nie zdazylem zmierzyc ciagnika z prasa z224.

do mierzenia z rozsiewaczem nawozów to nawet nie podchodze,

no moze jak teraz bedzie do obsiania ponad 20ha pod korzen to sproboje cos policzyc


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Może nie Zetor ale silnik Z8401 ma :lol:

 

Praca z sieczkarnią jednorzędową na WOM 1000, obroty ok. 2000rpm, średnie spalanie ok. 7,5 l/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    636

Mój Zetor5320 w orce 3 skibowym pługiem na 2 biegu pali około 7L :P Moim zdaniem to mało :P


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djpala    0

Ja mam zetorka 7011 i doszłem do jednej ciekawej rzeczy a mianowicie to ze obroty maja bardzo duży wpływ na ilość spalanego paliwa. W ubiegłym roku prasowałem słomę u brata prasa rolującą WAFARMY i nie powiem mam ciężką nogę wiec gazu nie szczędziłem brał mi wtedy zbiornik paliwa na około 11 godz. pracy w tym roku przeprowadziłem test mimo ciężkiej nogi starałem sie jeździć na 1500-1800 obr. i spalanie spadło o około 1/3 zbiornika na dzień. Na początku myślałem ze jest to spowodowane nowa pompa wtryskowa, ale sąsiad ma zetora 7045 ze stara pompa (ta z tym przyspieszaczem zapłonu) i mówił ze na tych obrotach silnika nie pali dużo więcej od jego czterdziestki a roboty zrobi dużo więcej.

 

Ciekawostka

Zauważcie ze zetor jest najsilniejszy właśnie na tych właśnie obrotach łatwo to sprawdzić podczepić przyczepę i jazda pod górkę zauważcie ze obr. silnika spadną nie mal ze odrazu do około 1500-1800.i ciągnie. A gaz czy damy wtedy do końca czy będziemy go dozować co do obr. silnika on dalej będzie ciągnąc tak samo. To są właśnie uroki pompy wtryskowej tłokowej ile damy gazu tyle paliwa dostanie silnik a silnik nie jest najmocniejszy na maksymalnych obr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Ostatnio przy bronowaniu (brona 5) mój 7211 spalił 3,5l/godz. czyli około 1,75 l/ha. Bieg IV szosowa, 1200 obrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ceres2
      To jak?? Nowy stary nabytek😁 i na sobotę jest taki plan....
    • Przez Rafał2222
      Witam. Pytanie to użytkowników traktorów zetorów które powstałych w latach --80. Czy u was też jest tak że na tabliczce znamionowej Vin poprzedza 0? I numer silnika też poprzedza 0 a na ramie i w dowodzie tego 0 nie mam.  Też tak macie?
    • Przez Marcin7745T
      mam problem z zetorem ciężko pali na zimnym długo kręci i robi kupe siwego dymu nim załapie na ciepłym pali dobrze silnik po remoncie, odpalał gdy początek wtrysku był przy gmp bo jak przyspieszyłem było gorzej a ze znaków nie ustawi bo sie nie godzi pewnie był zle rozrząd poznaczony, wcześniej palił dobrze a pompa wtryskowa była max przyśpieszona i wtrysk był prawie 5mm przed gmp i na tyle teraz ustawiłem, glowice zdjęte bo były mokre wtryski i myślałem ze puszcza też na tłoki ale jednak nie, zauważyłem ze są pęknięcia na trzech głowicach pomiędzy otworem wtrysku i zaworem wydechowym były sprawdzane i niby są szczelne ale chyba kupie nowe a i były źle założone uszczelki odwrotni, miało by to znacznie przy odpalaniu ? ktoś doradzi co jest nie tak ?

      jak przenieść temat bo znowu źle dodałem ?

      https://youtube.com/shorts/8qn3dtQzdZE?feature=share
      https://youtu.be/wXqhwmXQjFQ
      https://youtube.com/shorts/xuI-WtauziA?feature=share
    • Przez Mateusz_105
      Był ktoś oglądać, warto?
       
      https://www.olx.pl/d/oferta/zetor-7245-88r-polecam-CID757-IDRoB9L.html
    • Przez kamilkowgier
      Witam,
       
      Potrzebuje pomocy przy Zetorze Major 80. Mam problem z wyskakującą dzwignią wom. Po załączeniu i puszczenia sprzegla wałka, dzwignia wyskakuje  i wyłącza wałek. Czy powodem będzie uszkodzona zębatka czy jest na to jakis inny sposob? Jesli zębatka to w jaki sposob sie tam dostac? 
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj