prezesmax

Jakie macie spalanie w swoich zetorach??

Polecane posty

prezesmax    4

ja mam 5320 i mi w bronowaniu bronami 3 m jeździłem drugim biegiem na 1500obr/min i spalił mi okolo 4,5 ;) l a jak jeżdze w pługu czy w guberze to mi mieści sie w 9 l poniżej 8 l nie schodzi


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Ja w 7211 dawnij w pługu 3x35 na 4 klsie ziemi 2 na blokadzie orałem to spalił 7 l a tak normalnie to 5l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

Nie wiem czy przypadkiem nie ma takiego tematu, muszę poszukać.

 

Ale póki co trzeba się i w tym wypowiedzieć.No więc tak;

W orce spala 13-15 litrów ropy na hektar to zależy z jakimi obrotami jeżdżę ale przeważnie są to 1900obr/min :)

W uprawie spalił nie mało bo i nie miał maszyny ponieważ ciągnął kultywator od 330, jeśli się uda to na wiosnę wyjadę agregatem 3,2 więc wtedy sprawdzę jakie jest dokładne spalanie.

Bronowanie-brony 5m jeździłem na 4 biegu szosowym więc spalanie bardzo małe. :) Pewnie jakieś 5l na mtg a ile zrobiłem w tą motogodzinę... :rolleyes:

 

Jeśli chodzi o lekkie prace to jak mi 330 siadła to wszystkie tego typu roboty robił zetor i nie narzekaliśmy choć ja lubię jeździć z gazem w podłodze.

 

Ogólnie zetory nie palą tak dużo jak każdy mówi, a przeważnie mówią ci co nie mają ciągnika tej marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jak kosiłem kukurydze polską jednorzedową zetorem 6340 to po 10 h zabrakło tanku, dodam że zbiornik na początku był pełny, ale jak na wykonaną pracę to jeszcze względnie spalanie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

hmm nigdy nie zwracaliśmy uwagi na spalanie ale jak orałem ostatni kawałek w tamtym roku to zwróciłem uwagę i mi tez wyszło około 15l na ha ale opału :rolleyes:


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@sameSILVER130 ile litrów ma zbiornik w Twoim zetorze???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

Ale to spalanie w takich samych modelach może być różne.Ponieważ ktoś ma lekkie ziemie a ktoś bardzo ciężkie, i ten co ma piachy to w orce mu spali 11-12 l na hektar orki a ten co ma cięzkie to i do 18 dojdzie :rolleyes:

 

U mnie ziemie nie są lekkie ale tak jak pisałem wcześniej spala mi do 15litrów na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Dokładnie, i dlatego powinniście podawać zużycie paliwa na godzine zegarową lub motogodzine, a wydajność już jako ciekawostke :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

3320 w orce na 4h pali mi równiutko bak paliwa, a o ile pamiętam wchodzi chyba do niego 55-60 litrów ( dotyczy orki pod siew pszenicy) a w głębokiej tak wystarcza na 3,5h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0

Zetor 11441 w orce spalił mi w 4X40 obrotowej ok 12l/mth. W lekkim transporcie ok. 7l/mth. Niedługo mniejmy nadzieję napiszę ile pali w 3 metrowym agregacie czynnym :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszbor    0

moja forterka 11441 pali w lekim transporcie ok 6lmgh a na wiosne sprawdze go z agregatem 4.2m troche sie boje czy sobie da rade jak myslicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
moja forterka 11441 pali w lekim transporcie ok 6lmgh a na wiosne sprawdze go z agregatem 4.2m troche sie boje czy sobie da rade jak myslicie??

z takim agregatem powinien sobie poradzic no chyba ze masz bardzo ciezkie ziemie w uprawie

Edytowano przez tommy66692
ort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekK    0

z tym agregatem poradzi sobie bardzo dobrze wiem bo sam takim zestawem smigałem na jesien:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszbor    0

zastanawiam sie ile bedzie palil z tym agregatem 4.2m?? i powiedzcie mi jaki mam kupic do niego pług forterka 11441 jakis uzywany obrotowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

ja mam do niego 4x48cm IBIS i ciąga na 1 szosowej, w najgorszych warunkach na 1 lub 2 półbiegach pali różnie zależy od ziemi i wielu innych czynników ale do 16litrów może wziąść jak ciężko jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ceres2
      To jak?? Nowy stary nabytek😁 i na sobotę jest taki plan....
    • Przez Rafał2222
      Witam. Pytanie to użytkowników traktorów zetorów które powstałych w latach --80. Czy u was też jest tak że na tabliczce znamionowej Vin poprzedza 0? I numer silnika też poprzedza 0 a na ramie i w dowodzie tego 0 nie mam.  Też tak macie?
    • Przez Marcin7745T
      mam problem z zetorem ciężko pali na zimnym długo kręci i robi kupe siwego dymu nim załapie na ciepłym pali dobrze silnik po remoncie, odpalał gdy początek wtrysku był przy gmp bo jak przyspieszyłem było gorzej a ze znaków nie ustawi bo sie nie godzi pewnie był zle rozrząd poznaczony, wcześniej palił dobrze a pompa wtryskowa była max przyśpieszona i wtrysk był prawie 5mm przed gmp i na tyle teraz ustawiłem, glowice zdjęte bo były mokre wtryski i myślałem ze puszcza też na tłoki ale jednak nie, zauważyłem ze są pęknięcia na trzech głowicach pomiędzy otworem wtrysku i zaworem wydechowym były sprawdzane i niby są szczelne ale chyba kupie nowe a i były źle założone uszczelki odwrotni, miało by to znacznie przy odpalaniu ? ktoś doradzi co jest nie tak ?

      jak przenieść temat bo znowu źle dodałem ?

      https://youtube.com/shorts/8qn3dtQzdZE?feature=share
      https://youtu.be/wXqhwmXQjFQ
      https://youtube.com/shorts/xuI-WtauziA?feature=share
    • Przez Mateusz_105
      Był ktoś oglądać, warto?
       
      https://www.olx.pl/d/oferta/zetor-7245-88r-polecam-CID757-IDRoB9L.html
    • Przez kamilkowgier
      Witam,
       
      Potrzebuje pomocy przy Zetorze Major 80. Mam problem z wyskakującą dzwignią wom. Po załączeniu i puszczenia sprzegla wałka, dzwignia wyskakuje  i wyłącza wałek. Czy powodem będzie uszkodzona zębatka czy jest na to jakis inny sposob? Jesli zębatka to w jaki sposob sie tam dostac? 
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj