massey235

Wymiana oleju w skrzyni r3

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
massey235    327

zabrałem sie za wymiane oleju i zleciało tylko 40 l a w skrzyni niby 52,stan w okienku był jak trzeba,ktoś wie ile oleju tam naprawde powinno być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    703

sprawdź czy nie masz jeszcze gdzieś innego korka spustowego. bo czasem może być więcej niż jeden:) przykład : u mnie w silniku iveco są dwa bo jednym wszystki olej nie zleci


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

korek jest tylko jeden duży o ile masz wersje z rewersem mechanicznym, jak jest w wersji gs nie mam pojęcia, widzisz ja nawet nie wpadłem na pomysł żeby zmierzyć ile oleju zleci, zauważ że masz 3 ogromne filtry każdy po 2l a może i więcej, zlałeś też olej z filtrów? opuściłeś podnośnik? a może po prostu miałeś niski stan oleju, dolewałeś coś od zakupu ciągnika? u mnie na pierszym przeglądzie dlał chyba z 5l, potem przygody a toz urwanym wężem od prasy a to rozwalonym siłownikiem kosiarki, wiadomo jak się pracuje to i są awarie gdzieś zawsze ucieknie trzeba dolać, różnie to się przyjmuje według jednych ma być stan w wizjerze na zgaszonym ciągniku, według innej wersji na pracującym, u mnie po zalaniu filtrów (pamiętaj żeby zalać filtry olejem przed przyjręceniem) i zalaniu skrzyni tak że stan jest na pracującym silniku i podniesionych ramionach tuz z 60-ciu litrów zostało około 5l i jest OKA ;)

Edytowano przez Ferdek07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

ok dzięki,stan mailem w okienku na zgaszonym tylko ,bo na zapalonym już nie było, nic widac,rewers mechaniczny mam,olej zalewam,agrol stou plus 10 w 30 ,może nie bedzie zły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jak już masz taki kupiony to zalewaj, chociaż ja się przekonałem, że to bardzo "wrażliwe" maszyny i jak instrukcja "pisze" utto to ma być utto, pamietaj jeszcze o przedniej osi, ja tutaj miałem perypetie, za radą serwisu zalałem 80w90 po czym ciągnik hamował że po wciśnięciu sprzegła stawał jak wryty, na oleju total stou (taki mam w skrzyni) było dobrze z 10mtg i dalej to samo kolejna zmiana oleju i wraz lekkie chamowanie, kolejna zmiana na sdf utto i dalej to samo ciągnik lekko przychamowany, w końcu zalałem fuchs utto i problem zniknoł teraz tacza się bez żandych oporów że muszę często zmieniać rewers z hamulcem, dlatego polecam oleje fuchs, silnikowy fuchs również jak na moje subiektywne odczucia silnik ciszej pracuje jak na oleju sdf 15w40, a jak miałeś stan po zgaszeniu to zgadza się wtedy jest 40l ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

mi sie wydaje że ten agrol stou nie taki najgorszy,pozatym ciągnik typowy mechanik,żadnych ehr ,mokrych sprzęgieł ,półbiegow to powinno byc ok,do przedniego mostu wlałem 3 lata temu tez agrol i jest dobrze, do silnika leje oryginalny od początku ,drogi jak cholera a mowią ze niezadobry ten olej akros,mam tez nh td5 i tam jest ambra,a to chyba to samo co akros,i mysle czy odraz po gwarancji niezalewac silnika czymś innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krystianoo92
      Witam kupiłem nie dawno John deere 6920s  i gdy robię coś na górach dość dużych to zaczyna pokazywać komunikat o niskim ciśnieniu oleju przekładniowego.
       
      Może ktoś spotkał się z czymś takim?
    • Przez Nightdevil
      Witam 
       MF3070

      Zwiększa mi się stan oleju w silniku... pompka zasilająca zmieniona , świeca płomieniowa także 
      czy kolejny krok wyjęcie pompy i regeneracja (dosyć droga)  czy jakieś jeszcze opcje są ? 
      po dniu pracy olej na miarce zwiększył sie od minimum do 1cm ponad MAX, ciagnik nie dymi , nie odczułem zmiany siły .
    • Przez antoniekek
      Witajcie, postawiłem na noc  ciagnik Renault  651 na delikatnym spadzie terenu. Przodem niżej.
      Rano pod ciągnikiem była plama oleju, kapie po zawleczce za misą olejowa tak jakby pod  sprzęgłem, tak jak na zdjęciach. Pierwszy raz widzę tam olej. Jakieś pomysły jaka może być przyczyna wycieku? Po przestawieniu ciągnika na równy teren kąpanie ustało.


    • Przez center
      Hey,
      Kto mi podpowie skąd ten wyciek w zetorze 7211?  czy to olej czy płyn ? pod ciągnikiem na kapane.  Ubywa mi płynu hamulcowego ale prawy cylinderek nowy i przewód reszta sucho, lewy przewód suchy... Pod spodem  prawa strona skrzyni mokra i spód. miedzy mostem a skrzynią.. z góry dekiel suchy, tylko dołek  przy dźwigniach terenowe szosowe mokry. Czy może to cieknąć z dźwigienek bo jest na nich luz ?
       
      Pozdrawiam!




    • Przez kamil5421
      Witam. Potrzebuje informacji ile Oleju wchodzi do silnika w Ciągniku Claas Ares 836 z 2005r . silnik Jonh Deere  model 6068
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj