Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymiana oleju w skrzyni r3

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share massey235

massey235

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 18:53

Wymiana oleju w skrzyni r3 zabrałem sie za wymiane oleju i zleciało tylko 40 l a w skrzyni niby 52,stan w okienku był jak trzeba,ktoś wie ile oleju tam naprawde powinno być

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wymiana oleju w skrzyni r3 Dzisiaj, 22:17
  •  

#2 Share Grabos1981

Grabos1981

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 154 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 20:01

Wymiana oleju w skrzyni r3 sprawdź czy nie masz jeszcze gdzieś innego korka spustowego. bo czasem może być więcej niż jeden:) przykład : u mnie w silniku iveco są dwa bo jednym wszystki olej nie zleci
:-)

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 21:58

Wymiana oleju w skrzyni r3 korek jest tylko jeden duży o ile masz wersje z rewersem mechanicznym, jak jest w wersji gs nie mam pojęcia, widzisz ja nawet nie wpadłem na pomysł żeby zmierzyć ile oleju zleci, zauważ że masz 3 ogromne filtry każdy po 2l a może i więcej, zlałeś też olej z filtrów? opuściłeś podnośnik? a może po prostu miałeś niski stan oleju, dolewałeś coś od zakupu ciągnika? u mnie na pierszym przeglądzie dlał chyba z 5l, potem przygody a toz urwanym wężem od prasy a to rozwalonym siłownikiem kosiarki, wiadomo jak się pracuje to i są awarie gdzieś zawsze ucieknie trzeba dolać, różnie to się przyjmuje według jednych ma być stan w wizjerze na zgaszonym ciągniku, według innej wersji na pracującym, u mnie po zalaniu filtrów (pamiętaj żeby zalać filtry olejem przed przyjręceniem) i zalaniu skrzyni tak że stan jest na pracującym silniku i podniesionych ramionach tuz z 60-ciu litrów zostało około 5l i jest OKA ;)

Edytowany przez Ferdek07, 11 styczeń 2014 - 21:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share massey235

massey235

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 08:34

Wymiana oleju w skrzyni r3 ok dzięki,stan mailem w okienku na zgaszonym tylko ,bo na zapalonym już nie było, nic widac,rewers mechaniczny mam,olej zalewam,agrol stou plus 10 w 30 ,może nie bedzie zły

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 08:46

Wymiana oleju w skrzyni r3 jak już masz taki kupiony to zalewaj, chociaż ja się przekonałem, że to bardzo "wrażliwe" maszyny i jak instrukcja "pisze" utto to ma być utto, pamietaj jeszcze o przedniej osi, ja tutaj miałem perypetie, za radą serwisu zalałem 80w90 po czym ciągnik hamował że po wciśnięciu sprzegła stawał jak wryty, na oleju total stou (taki mam w skrzyni) było dobrze z 10mtg i dalej to samo kolejna zmiana oleju i wraz lekkie chamowanie, kolejna zmiana na sdf utto i dalej to samo ciągnik lekko przychamowany, w końcu zalałem fuchs utto i problem zniknoł teraz tacza się bez żandych oporów że muszę często zmieniać rewers z hamulcem, dlatego polecam oleje fuchs, silnikowy fuchs również jak na moje subiektywne odczucia silnik ciszej pracuje jak na oleju sdf 15w40, a jak miałeś stan po zgaszeniu to zgadza się wtedy jest 40l ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share massey235

massey235

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 10:42

Wymiana oleju w skrzyni r3 mi sie wydaje że ten agrol stou nie taki najgorszy,pozatym ciągnik typowy mechanik,żadnych ehr ,mokrych sprzęgieł ,półbiegow to powinno byc ok,do przedniego mostu wlałem 3 lata temu tez agrol i jest dobrze, do silnika leje oryginalny od początku ,drogi jak cholera a mowią ze niezadobry ten olej akros,mam tez nh td5 i tam jest ambra,a to chyba to samo co akros,i mysle czy odraz po gwarancji niezalewac silnika czymś innym

Dodaj odpowiedź