Skocz do zawartości

Zdjęcie

części zamienne i ich jakość

43 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zimny90

zimny90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Musik, sport, motoryzacja

Napisany 13 styczeń 2008 - 20:42

części zamienne i ich jakość Jakie są wasze uwagi na temat wszelkich części zamiennych które są dziś produkowane? Totalne buble czy moze lepsze od oryginału? Już wiele razy kupiłem jakąś część która była eksplatowana chwile bo zwyczajnie materiał nie wytrzymał. Czasami to mam wrazenie ze dzis wszystko na rynku to MADE IN CHINA cool.gif Przykładowo lemiesze przy PHX wytrzymały 5ha, talerze przy talerzówce ledwo zdążyły sie błyszczeć a już były popekane,opona za 90 zł była warta swej ceny i wystzrzeliła jak sie załadowało przyczepe, dętka wystzeliła mojemu pracownikowi w rękach podczas pompowania i mało co nie ogłuchł cool.gif , o jakosci oleju napedowego nie wspomne który zatarł pompe paliwową w zetorze i załatwił wtryski w sześciesiątkach. Podsumuwując części wydające sie tańsze są ,,TROSZKE" z kiepskiego materiału robione

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
części zamienne i ich jakość Dzisiaj, 23:56
  •  

#2 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 20:55

części zamienne i ich jakość Nie ma co patrzeć na cenę tylko brać oryginalne części ;) I tak więcej się zaoszczędzi niż na podróbach(podróba padnie 2 razy szybciej jak oryginał)-i pieniędzy i nerwów.

#3 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 21:02

części zamienne i ich jakość wydaje mi sie ze jest to podobny temat do tego, ale nie jestem pewien, modzi ocenia ;)
http://www.agrofoto....roku-t3712.html

Honda - The Power of Dreams :)

#4 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 21:17

części zamienne i ich jakość @lysyrolnik dobrze że sie pofatygowałeś i poszukałeś.Ale temat troszkę inny tu chodzi o części zamienne a tam o maszyny-więc temat zostaje. ;)

Pozdro

#5 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 21:20

części zamienne i ich jakość Spox ;)

Co do tematu, to kupilem na szybko dwa najtansze jakie byly talerze do talerzowki bo byly na gwalt potrzebne po 15ha(na szczescie ostatnich) z talerzy nic nie zostalo :angry:

Honda - The Power of Dreams :)

#6 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 21:25

części zamienne i ich jakość co do części zamiennych to w ostatnim roku zdarzyło sie robić kilka kapitalek w 60 i w tych co był nowy wał to były zostawione zamałe luzy montażowe( czy jak to sie tam nazywa) i silniki po złożeniu ciężko cię obracał a w wałach szlifowanych tego problemu nie było

#7 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 22:26

części zamienne i ich jakość Ponoć skompy traci 2 razy. ;)
Według mnie to różnie bywa z tymi częściami zamiennymi. Oryginał nie zawsze lepszy. Przed zakupem trzeba sie zastanowic czy mamy kase na drozszy oryginał czy nie. Obejrzeć oba egzemplarze i ocenic ich jakosc wykonania i porównać z ceną. Skoro nie ma różnicy to po co przepłacać. :P
Niektóre podróby są produkowane w technologij producenta, ale tańsze bo nie firmowe.
Na częściach istotnych np. do silnika bym nie oszczędzał.
Takie jest moje skromne zdanie :D

#8 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 22:33

Ponoć skompy traci 2 razy. ;)
Takie jest moje skromne zdanie :P

i nie tylko twoje ale są ludzie którzy oszczędzają a potem mają jeszcze pretensje do mechanika że coś schrzanił

#9 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 22:44

co do części zamiennych to w ostatnim roku zdarzyło sie robić kilka kapitalek w 60 i w tych co był nowy wał to były zostawione zamałe luzy montażowe( czy jak to sie tam nazywa) i silniki po złożeniu ciężko cię obracał a w wałach szlifowanych tego problemu nie było

ciezko sie mogl obracac bo blok byl wybity. u mnie sie nie dalo niczym przekrecic walu jak go zlozylismy a po szlifie reka szlo

#10 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 23:01

części zamienne i ich jakość blok w jednym przypadku pył nowy a w drugim po osiowości. i o takich przypadkach mówili nam tez w zakładzie gdzie szlifujemy wały

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share leszek

leszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 27 styczeń 2008 - 21:06

części zamienne i ich jakość Oryginalne nie zawsze lepsze czasami podróba jest lepsza. Ja osobiście miałem taki przypadek że kupiłem nowe aparaty wiążące do prasy wysokiego zgniotu Sipma. Aparaty oczywiście oryginalne z sygnaturą firmy Sipma ze wszystkimi hologramami. Po założeniu wszystko ładnie pięknie pasuje aparaty wiązały 100% ale co z tego jak jeden z nich nie wytrzymał nawet 1 sezonu ponieważ nie został dokładnie wykonany był zbyt ciasno spasowany i się zatarł a w konsekwencji pękł.

#12 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 29 styczeń 2008 - 23:40

części zamienne i ich jakość Ja jestem zdecydowanie za częściami oryginalnymi. Mniej "użerania" sie. Oczywiście swoje pieniądze trzeba położyć, ale jak mam kupować 4 czy 5 razy podróbe to wolę raz zapłącić i mieć oryginał. Są przypadki gdzie podróba lepsza od oryginału, ale to mały procent...
PS. Niektóre maszyny źle znoszą części - zamienniki... :P

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#13 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 31 styczeń 2008 - 07:50

Ponoć skompy traci 2 razy. :D
Według mnie to różnie bywa z tymi częściami zamiennymi. Oryginał nie zawsze lepszy. Przed zakupem trzeba sie zastanowic czy mamy kase na drozszy oryginał czy nie. Obejrzeć oba egzemplarze i ocenic ich jakosc wykonania i porównać z ceną. Skoro nie ma różnicy to po co przepłacać. :D
Niektóre podróby są produkowane w technologij producenta, ale tańsze bo nie firmowe.
Takie jest moje skromne zdanie :)

Ja uważam tak samo. Na częściach ważnych układów nie ma co oszczędzać.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#14 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 02 luty 2008 - 14:14

części zamienne i ich jakość JA wam opwiem swoj przypadek. Musiałem zrobic kapitalke przy 1614.zrobiłem szlif i stanołem przed zakupem kompletu naprawczego. Kupiłem z krotoszyna bo podobno najlepsze i wiecie co sie stało po 1.5 sezonu??? Zaczoł tak brac olej ze na 1 godz. orki to tak 3 litry szło. Po rozebraniu okazalo sie ze piersieni to juz nie ma a na tulejach takie rowy ze hej. Zamuwiłem orginał czeskie komplety załozylismy i smigam juz 5 sezon i jest ok. fakt ze musiałem czekac 7 dni i troszke wiecej zapłacic ale warto było , krotoszyn to jest złom!!!!

#15 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 02 luty 2008 - 16:30

części zamienne i ich jakość Kiedyś robiłem skrzynie w C 4011 i kupiłem nieorginalne koło zębate do 3 biegu- wszystko jest ok, poza tym że na 3 biegu strasznie głośno chodzi (głośniej od pozostałych przełożeń).

#16 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 02 luty 2008 - 22:45

części zamienne i ich jakość To chyba masz jakieś słuchawki ?? B)
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#17 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 20:30

części zamienne i ich jakość raz mi koles opowiadał ze największy bubel to akumulatory MADE IN CHINA :) :) podobno góra to miesiąc wytrzymują, niezdaza przypłynąć z chin i juz sa padniete :) ;) ;)

#18 Share szpeniek25

szpeniek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 20:44

części zamienne i ich jakość Ja miałem też kilka takich przypadków, np z bizonem Z056, kupiłem nowy łańcuch i koła zębate to podajnika pochyłego, jak założyłem te koła na wałek ( są 3) pierwsze co nie pasowało to ze weszły luźno nawet z klinami,no dobra zrobiłem kilka punktów spawarka ok może być, ale jak później zobaczyłem jak te zęby na tych kołach zgrywają sie z sobą to złapałem sie za głowę! wyprzedzały się o cały ząb! i jak tu byc zdrowym

#19 Share bendek

bendek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 21:30

części zamienne i ich jakość nowe części według mnie są fatalne np ruskiego t-25 nie ma z czego zrobić...szajs części po prostu :/
SteyrFun... ;) Posiadam Części do Steyr'ów... zapraszam!!
Steyr 8130 Sk2 93r.
Steyr 8130 Sk1 86r.
Steyr 540+ tur 74r.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 18 kwiecień 2008 - 20:38

Kiedyś robiłem skrzynie w C 4011 i kupiłem nieorginalne koło zębate do 3 biegu- wszystko jest ok, poza tym że na 3 biegu strasznie głośno chodzi (głośniej od pozostałych przełożeń).

Głośno chodzi bo nie jest dotarte też tak miałem chwile zeszło za nim przestało wyć ;)

Dodaj odpowiedź