zimny90

części zamienne i ich jakość

Polecane posty

lysyrolnik    17

29,30 sierpnia walczyłem z lewym ramieniem w MTZ stare pękło wieczorem 28 sierpnia. na następny dzień pojechałem do składnicy (60km w jedną stronę) kupiłem potrzebną część i do domu przyjechałem założyłem zapiąłem do pługa, podnoszę a tu lipa wygięło się ;) No to w samochód i do tej składnicy zrobić trochę szumu. Oddali kasę i pojechałem do Agromy tym razem kupiłem całe ramie podobno oryginalne ruskie w domu okazało się że, to zapewne była ta sama dostawa, najpierw wygięła się końcówka to założeniu starej wygięło się ramie :) oczywiście w Agromie kasę oddali i dostałem dwa ramiona niby z całkiem innej dostawy: 1 ramie wygięło się a w drugim jajko było tak zaprasowane że, 3m brechą nie szło tego ruszyć, zdenerwowany całym zajściem 30 sierpnia pojechałem to oddać i w drodze powrotnej w firmie Hydro-Masz zamówiłem kompletne ramiona od Fotona 842(90km) a stare pospawał mi znajomy i jak na razie, odpukać nic się nie dzieje :) A no nowe ramiona czekam cierpliwie ;)

 

 

Ile to możne sobie człowiek popsuć nerwów a nie wspomnę o kosztach paliwa itp. to przechodzi ludzkie pojęcie :angry:

 

 

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bd03e9bf821cf4d5.html - stare złamane ramię, z którym po pospawaniu nic się na razie nie dzieje :)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1c987cad3308d72c.html - jedno z wielu ramion które pola nawet nie widziały :angry: :angry:


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

lysyrolnik ja też kupiłem ramię (pękło w tym samym miejscu też prawe) jeszcze nie założyłem ale mam nadzieję żę nie zostanie łukiem ,w zetorach typu7211 są takie samej długości ale niewiem czy wytrzymałości

co do tematu do samochodu kupuje zamienniki i nie narzekam ,a do ciągnikow to oryginały bo podróbek zabardzo niema .klucze to biore mocne,bo dropsy (droop coś tam) to są dobre dla dzieci ,a made in china to nadaje się na prezent dla kogoś kto musiał nieżle podpaść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yabol    0

z kluczami to mnóstwo historyjek, ze 2 miechy temu dostałem od kolegi ramię do nasadówek, dużo roboty teraz miałem przez żniwa przy kombajnie i sie nim posługiwałem w trudno dostępnych miejscach, wybrałem sie odkręcać rozrusznik w ciapku i pach ramie sie zesrało, a ruskie nasadówki jak mają z 10 lat to sie trzymają jeszcze do dzisiaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

U nas w ciągu 1.5roku 2x siadla pompka paliwa (ręczna)w 3p. te części zamienne to jest totalny szajc. już lepiej kopić używaną i oryginalna niz te buble cow sklepie maja. potem nowy tłumik i podczas przykręcania ściskiem to lakier płatami odpryskiwał. moje zdanie to lepiej kupić oryginał nawet po regeneracji jak te buble w sklepie. to samo jest z częściami do samochodów.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2
orginały lub zagraniczne zamienniki.

Kupiłem do pługa polskie lemiesze zaorałem nimi 80 ha i całe zjechane pomimo ze były naspawane na orginały wiec jeszcze dłużej mozna było orać. pózniej kupiłem zamienniki z granita i zaorały już ponad 150ha. fakt polskie 40 zł/ szt + śruby mocujące granit ok 100 Euro+ sruby mocujące w cenie

kolejna rzecz miałem pęknietą odkłanice. aby ją dobrze pospawać musiałem odpowiednio ponacinać tarcze szły jedna za druga a roboty nie było widać natomiast cięcie polskiego lemiesza to bajka -tarcza wchodzi jak w masło.

więc teraz jak mam coś kupić to lepiej więcej wydać ale pewniej niż kupić gówno

Czyli jednym słowem jesteś zadowolony z części z granitu? Właśnie stoję przed dylematem jakie części do pługa kuhn kupić. :P Zastanawiałem sie nad sklepem unirol, np. lemiesz niby oryginał (niemiecka podróba?) kosztuje 150 zł. Sam juz nie wiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parich    0

podepne sie pod pytanie. Z ktorej firmy Unirol, Granit, Grene, Orginal Frank, elementy robocze (dluta, lemiesze, itp.) sa lepszej jakosc. Ceny porownywalne. Chce kupic ele. robocze do pluga Lemken Opal 110 A3 N85. Czy dluta napawane wytrzymaja duzo dluzej niz noralne , adekwatnie do roznicy w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

Ja założyłem 2 lata temu do kombajnu anna koła łańcuchowe na stół przebieraczy kiedyś patrze szok z zębów zrobiły się listki. Na starych, oryginalnych kombajn chodził od 1987r. kopiąc średnio rocznie ok. 4ha. a te ledwie co zrobiły 20ha i do wymiany ok 30zł. Pas na nowej górce palcowej 300zł po dwóch latach eksploatacji wygląda tak samo jak na tylnej taśmie która chodzi od nowości. Wyżej wymienione nowe części zostały wyprodukowane przez ZPCZ Kowalski, szajs i tyle :angry: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Ja założyłem 2 lata temu do kombajnu anna koła łańcuchowe na stół przebieraczy kiedyś patrze szok z zębów zrobiły się listki. Na starych, oryginalnych kombajn chodził od 1987r. kopiąc średnio rocznie ok. 4ha. a te ledwie co zrobiły 20ha i do wymiany ok 30zł. Pas na nowej górce palcowej 300zł po dwóch latach eksploatacji wygląda tak samo jak na tylnej taśmie która chodzi od nowości. Wyżej wymienione nowe części zostały wyprodukowane przez ZPCZ Kowalski, szajs i tyle :angry: .

Piszesz o Kowalskim z Wrześni? Ja bardzo dobrze znam tą firmę bo mieszkam niedaleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

Tak dokładnie o nich. Na temat jakości ich części mogę dużo powiedzieć bo jeszcze oprócz gospodarstwa prowadzę sklep z częściami do maszyn i rolnicy narzekają na te części. W tamtym roku miałem strasznie dużo stożków wysypu do anny do reklamacji bywało tak że, gość nie wysypał zbiornika i okładzina się rozleciała a takie zaufanie miałem do tej firmy. Ale i tak Kowalski jest trochę lepszy jak Rolmus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

Co do t25 to zależy bo tam gdzie ja kupuje gość ma części podrabiane (tańsze) i ponoć oryginalne ruskie (droższe) my zawsze kupujemy te lepsze ale sprzedawca mówi że tańsze lepiej idą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

O to chodzi większość rolników nie zwraca uwagi na jakość tylko patrzy na cenę, każdy chce jak najtaniej a potem chłop przyjdzie i bluźni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tanie i dobre ------------ to takie dwie sprzeczności jak dzień i noc. One nigdy nie występują w przyrodzie razem!!!!!!!


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jakiej jakości jest część zamienna, dla mnie może być i nie oryginalna, liczy się tylko to aby była dobrze wykonana czasami zamienni wcale nie musi być gorszy od oryginału, ostatnio kupiłem włącznik startera do C330M, wytrzymał tylko 1mieśiąć i już się przepalił jak porównałem jego wykonanie do oryginału to płakać się chciało nie było wyjścia jak tylko z dwóch zrobić jeden. Oryginał służył 17lat, ogólnie jeżeli chodzi o zamienniki do

ursusa to mają wiele do życzenia, przy remoncie Ursusa C-360 nie pasowały lampy błotniki i już dziś wychodzi rdza na błotnikach no ale czego się spodziewać, myślę że jeżeli chodzi o zamienniki zagraniczne jest lepiej z zachodnimi markami sprzętu rolniczego.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

Kiedyś kupiłem końcówki wtryskiwaczy jako nowe ale gość w warsztacie podczas regulacji nie mógł wyregulować jednego wtryskiwacza stwierdził że końcówka jest regenerowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sygala    0

A co sądzicie o częściach zamiennych firmy THM u mnie w sklepie oprócz typowych "no name" jest sporo zamienników właśnie tej firmy.

Czytając forum wszyscy jesteśmy jednomyślni, co oryginał to oryginał, ale jakiej firmy zamienniki polecacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MojePole    0

Witam,

 

Jeżeli jest taka możliwośc to lepiej zaopatrywac się w oryginalne części, ponieważ jakośc jest identyczna z elementami zamontowanymi w maszynie.

 

Pozdrowienia

 

MP


Oryginalne części Unia Grudziądz - mojepole.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27
JA wam opwiem swoj przypadek. Musiałem zrobic kapitalke przy 1614.zrobiłem szlif i stanołem przed zakupem kompletu naprawczego. Kupiłem z krotoszyna bo podobno najlepsze i wiecie co sie stało po 1.5 sezonu??? Zaczoł tak brac olej ze na 1 godz. orki to tak 3 litry szło. Po rozebraniu okazalo sie ze piersieni to juz nie ma a na tulejach takie rowy ze hej. Zamuwiłem orginał czeskie komplety załozylismy i smigam juz 5 sezon i jest ok. fakt ze musiałem czekac 7 dni i troszke wiecej zapłacic ale warto było , krotoszyn to jest złom!!!!

 

Miałem to samo w 330 też z Krotoszyna, po pół roku przedmuchy większe jak przed remontem, kupiłem w andorii chodzą już pewnie 4-5 sezon i nic się nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj