Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wiata na kombajn zbozowy.

50 odpowiedzi na ten temat

#41 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 09:05

Jaki koszt  jest zrobienia dokumentów na postawienie wiaty stalowej, którakiedyś już była stawiana, obecnie do kupienia z demontażu. Wymiary wiaty to 12x24x 4,5m. Wiata miała by być obita blacha, dach dwuspadowy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wiata na kombajn zbozowy. Dzisiaj, 13:31
  •  

#42 Share Hubert0191

Hubert0191

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 13:52

Wiata na kombajn zbozowy. http://allegro.pl/ha...4986186786.html
Najlepsze rozwiązanie dla rolnictwa

#43 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 14:43

A najlepiej to zamówić stalową wiatę. Będzie szybko, może nie tanio, ale wygodnie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 17:00

Czytać ze zrozumieniem, nie pytałem co postawić tylko ile orientacyjnie kosztuje papierologia.

#45 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 17:30

U mnie zezwolenie + projekt 3500zł, ty jeśli wiatę przenosisz to raczej projektu nie bedziesz potrzebował więc na pewno bedzie taniej

Edytowany przez farmervip, 25 styczeń 2015 - 20:07.

:) :)

#46 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 21:06

Czytać ze zrozumieniem, nie pytałem co postawić tylko ile orientacyjnie kosztuje papierologia.

Moja odpowiedź tyczy się pierwszego postu. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share WojtekRolnik

WojtekRolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 04 luty 2015 - 16:27

Witam. Potrzebuję pomocy. Mam wolną przestrzeń między dwoma budynkami 8,5m szerokości i 9m głębokości. Chciałbym tam postawić wiatę. Praktycznie była by to tylko tylna ściana z blachy no i dach. Konstrukcja prawdopodobnie drewniana. teraz moje pytanie: Czy mogę postawić taki budynek bez planów/pozwolenia? Czy przeszło by to może na zgłoszenie budowy 2 wiat do 25m2 jedna obok drugiej? Czy to 25m2 wiaty dotyczy konstrukcji budynku? Tzn chciałbym wypuścić trochę dachu z jednej strony poza konstrukcję bo cała pow. wynosi 76,5m a żeby to zmieścić jako 2 wiaty do 25m2. Jeśli jest ktoś w stanie mi pomóc/ doradzić to bardzo proszę i dziękuję zarazem. Pozdrawiam.

#48 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 06 luty 2015 - 01:06

Było, w którymś temacie(nie pamiętam, w którym), że można rocznie postawić budynek o powierzchni 4 metrów kwadratowych(w jednym roku), więc pewnie potrzebne będzie pozwolenie, koszty takiego pozwolenia to coś około 500zł(nie pamiętam dokładnie, też pisało w tamtym temacie), a zaznaczam, że nie chodzi mi o plany budynku tylko pozwolenie. 

Edytowany przez kalwas, 06 luty 2015 - 01:11.

#49 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 06 luty 2015 - 09:37

U mnie zezwolenie + projekt 3500zł, ty jeśli wiatę przenosisz to raczej projektu nie bedziesz potrzebował więc na pewno bedzie taniej

Jak to nie będzie potrzebował? Napewno potrzebny będzie projekt do pozwolenia. Nie ma znaczenia czy budynek jest używany czy nowy. Jak go stawiasz to musisz mieć wszystkie papiery. Projekt pod wiatę, plus uzgodnienia itp to w moich stronach jakieś 2000-2500 zł.

Witam. Potrzebuję pomocy. Mam wolną przestrzeń między dwoma budynkami 8,5m szerokości i 9m głębokości. Chciałbym tam postawić wiatę. Praktycznie była by to tylko tylna ściana z blachy no i dach. Konstrukcja prawdopodobnie drewniana. teraz moje pytanie: Czy mogę postawić taki budynek bez planów/pozwolenia? Czy przeszło by to może na zgłoszenie budowy 2 wiat do 25m2 jedna obok drugiej? Czy to 25m2 wiaty dotyczy konstrukcji budynku? Tzn chciałbym wypuścić trochę dachu z jednej strony poza konstrukcję bo cała pow. wynosi 76,5m a żeby to zmieścić jako 2 wiaty do 25m2. Jeśli jest ktoś w stanie mi pomóc/ doradzić to bardzo proszę i dziękuję zarazem. Pozdrawiam.

Co byś nie budował wymaga zgłoszenia lub pozwolenia. Nie pamiętam jak to jest z wiatami, ale jeśli chodzi o bud gosp do 35 m2 to może być postawiony 1 na każde niezabudowane 5 arów działki zagrodowej. Możesz spróbować zgłosić to zadaszenie jako 3 wiaty do 25 m2 i podać całkowitą powierzchnię jako 75 m2. Kto będzie tam szukał 1,5 na mapie, skoro w takiej skali grubość kreski to ok 1 m. Każda wiata ma być niezależna konstrukcyjnie od następnej, ale mogą one stać obok siebie, bo przy wiatach nie obowiązują warunki techniczne. Aha, jeżeli wiata będzie stawiana w granicy to woda z dachu ma być odprowadzona na nie utwardzony teren własnej działki.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#50 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 06 luty 2015 - 11:13

Nie napisałem nic o tym, że nie będzie potrzebował planów, napisałem tylko co wiem o samym pozwoleniu(takie sprostowanie) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 06 luty 2015 - 11:37

Więc wyprowadzam Cię z błędu. Do każdego pozwolenia trzeba dołączyć 4 egz. projektu wraz z uzgodnieniami itp o ile są wymagane. O co Ci chodziło z jakimś budynkiem 4m?

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.