Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wiata na kombajn zbozowy.

50 odpowiedzi na ten temat

#21 Share chuck1807

chuck1807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport

Napisany 24 kwiecień 2014 - 09:52

Wiata na kombajn zbozowy. Masz racje. Zgłosić to mogę w gminie? Czy muszę w starostwie? A do tego zgłoszenia potrzebne są jakieś projekty czy plany? I czy musi to być plan wykonany przez firmę czy wystarczą moje rysunki. Stodoła nie jest zabytkiem i nie ma już dachu i jednej ściany po jednej z wichur. Ale pewnie zgłosić i tak muszę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wiata na kombajn zbozowy. Dzisiaj, 03:08
  •  

#22 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 24 kwiecień 2014 - 10:30

Wiata na kombajn zbozowy. Zgłoszeń dokonuje się w starostwie wydział budownictwa i architektury. Z tymi rysunkami to różnie bywa, jedni chcą inni nie, ale nawet jak zażądają to powinny przejść wykonane przez Ciebie ale w skali i od linijki. Potrzeba Ci mapkę na której zaznaczysz budynek, jeżeli takiej nie masz to kilkadziesiąt złotych kosztuje w starostwie w geodezji. Potrzeba Ci jeszcze numer działki i księgi wieczystej, żeby wypełnić oświadczenie o prawie do dysponowania działką na cele budowlane i samo zgłoszenie. Powinni Ci dać gotowe formularze, a jak urzędnik będzie ludzki to jeszcze pomoże Ci to powypełniać.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#23 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1618 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 14:58

Wiata na kombajn zbozowy. Masz kasę na budynek 300m2 i 50m2 a nie masz na zezwolenie?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share chuck1807

chuck1807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 17:55

Wiata na kombajn zbozowy. Dzięki Master20002 za wyczerpująca odpowiedź. Na budowę tego 50m2 potrzebuję tylko cementu bo resztę już mam a o ten większy zapytałem przy okazji.Będzie on budowany w późniejszym terminie, a tak w ogóle to nikt nie lubi wydawać kasy na rzeczy mało potrzebne, które mają na celu tylko naganianie pieniędzy.

#25 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 24 kwiecień 2014 - 19:09

Wiata na kombajn zbozowy. Niby projekt dla wielu ludzi jest mało istotną rzeczą i nie ma co ukrywać, że kosztowną ale należy pamiętać też o bezpieczeństwie i odpowiedzialności jaką ponosi projektant w przypadku awarii lub co gorsza katastrofy budowlanej, następnie w procesie budowy kierownik za wszystko może beknąć.

Pozdrawiam
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#26 Share chuck1807

chuck1807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 11:18

Wiata na kombajn zbozowy. Raczej do budowy tego małego garażu nie będę zatrudniał firmy. Robiłem już podobne rzeczy i dam rade to zrobić sam z pomocą 2 ludzi.A jeszcze zapytam z ciekawości czy ktoś w ogóle to sprawdza czy budynek był stawiany zgodnie z prawem,czy jest to kontrolowane tylko z wtedy jak ktoś donos złoży?

#27 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1618 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 17:27

Wiata na kombajn zbozowy. Kontrolowane jest tylko jak ktoś naskarży i to na dodatek musi być donos na piśmie z ujawnionym nazwiskiem donosiciela, anonimy i telefony nie są sprawdzane

#28 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1305 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 26 kwiecień 2014 - 17:44

Wiata na kombajn zbozowy. To są pewne informacje?

#29 Share chuck1807

chuck1807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 18:27

Wiata na kombajn zbozowy. Też tak słyszałem z tymi donosami i dlatego pytam żeby się upewnić. Ale czy warto ryzykować? Przez tyle lat mogą być różne sytuacje. Ja się nie obawiam że ktoś taraz na mnie doniesie,,ale nie wiem jak się życie potoczy.

#30 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 19:53

Wiata na kombajn zbozowy. Z donosami jest tak jak pisze kolega @PATr, ale całkiem niedawno w okolicy była ciekawa sytuacja z samowolą podczas komasacji działek oraz uaktualniania map geodezyjnych, że kilku inwestorów coś postawiło i nie było tego na mapach. Geodeci zawiadomili o tym nadzór i była rozbiórka lub opłata legalizacyjna. Oczywiście nikt nie legalizował przy tak absurdalnie wysokich kosztach tylko woleli rozebrać. Co ciekawe samowola nigdy się nie przedawnia w tym kraju... Zabójstwo się przedawnia, samowola budowlana nie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share chuck1807

chuck1807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 11:51

Wiata na kombajn zbozowy. A czy przy zgłoszeniu rozbiórki/budowy możemy sami wykonywać wszystkie prace czy jest konieczność wskazania firmy rozbiórkowej/budowlanej?

#32 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 19:24

Wiata na kombajn zbozowy. Prawo nie wymaga zatrudniania firmy. Na decyzji o pozwoleniu na budowę jest wyróżnione czy potrzeba kierownika, inspektora nadzoru itd. Przy zgłoszeniu nie ma takiego wymogu, tylko jest napisane, żeby prace wykonywać zgodnie z BHP czy jakoś tak. Odpowiadając na pytanie, nie ma takiego obowiązku, chyba że chodzi o azbest to jest pouczenie o wykwalifikowanej firmie. Dwa lata temu było głośno na ten temat, nadzory miały sprawdzać co inwestorzy z nim zrobili po wymianie dachów, ale sprawa ucichła jak odbiór azbestu wzięły na siebie gminy.

#33 Share chuck1807

chuck1807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 19:58

Wiata na kombajn zbozowy. Ok wiem juz wszystko. Dzięki master20002

#34 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 01 maj 2014 - 20:05

Wiata na kombajn zbozowy. czy taką płytę warstwową można wykorzystać na dach http://allegro.pl/pl...4195396166.html płyta jest ścienna

#35 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 05 maj 2014 - 06:54

Wiata na kombajn zbozowy. Wszystko zależy pod jakim kątem masz spadek na dachu. Generalnie płyty warstwowe nie są polecane na pokrycia, chyba że są specjalnie do tego przeznaczone bo wtedy ruszt jest wzmocniony w nich. Te są typowo ścienne nadające się jedynie na wypełnienie ścian. Według mnie są zbyt cienkie. Na wiosnę przy roztopach mogą nie wytrzymać. A do tego cena wcale nie jest taka niska.

#36 Share Marcin34

Marcin34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 08 maj 2014 - 16:30

Wiata na kombajn zbozowy. a ma ktoś z was wiatę z firmy Bin jak tak to możecie coś o niej powiedzieć

a ma ktoś z was wiatę z firmy Bin jak tak to możecie coś o niej powiedzieć

#37 Share mateo105

mateo105

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 18 maj 2014 - 13:50

Wiata na kombajn zbozowy. Witam wszytskich nadchodzi lato zatem trzeba cos robic aby na maszyny nie padalo i nie wialo. Wiec mam do was pytanie czy jezeli mam przestrzen miedzy budynkami okolo 5 m to czy moge ja zadaszyc i zrobic tylnia scianke aby to bylo zgodne z prawem i bez pozwolen? Planuje przykrecic drewniane slupy do wylanych wczesniej betonowych filarow czyli to nie bedzie trwale polaczone z gruntem.

#38 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 19 maj 2014 - 06:59

Wiata na kombajn zbozowy. Jak nie będzie, jak będzie. A kolejna sprawa, to nie bardzo rozumiem dlaczego ludzie sobie ubzdurali, że jeżeli coś jest nie związane trwale z gruntem to nie jest budynek lub budowla. Głupi blaszak postawiony na peckach wymaga pozwolenia. Tyle wstępu.

@Mateo powiedz jak długa jest ta przestrzeń? Bo rozumiem, że szerokość to 5 metrów. Coś spróbujemy doradzić.

#39 Share mateo105

mateo105

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 19 maj 2014 - 21:12

Wiata na kombajn zbozowy. przestrzen wynosi okolo 5x6,5m

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 20 maj 2014 - 12:01

Wiata na kombajn zbozowy. Więc tak, nie można zrobić zgłoszenia na budynek gospodarczy do 35m2 ze względy na odległości jakie powinny być zachowane. Jedynym w miarę tanim i rozsądnym wyjściem jest wg mnie zgłoszenie budowy 2 wiat do 25 m2 powierzchni zabudowy. Naginając troszkę przepisy można tak właśnie wybrnąć. Nawet gdyby ktoś nasłał kontrolę to już śpisz bezpiecznie bo masz zgłoszenie i choćby coś znaleźli nie tak to masz chroniący Cię papier. Koszt niewielki w porównaniu z pozwoleniem. Aha, teraz od początku maja wymagają jakieś rysunki, ale wystarczy że zrobisz sam od linijki i w miarę wyskalowane i powinno przejść. W Twoim przypadku jeśli urzędnik jest kumaty i zna zasady rysunku technicznego to powinien wystarczyć tylko rysunek ściany tylnej. Wiadomo, przedniej nie będzie więc nie ma sensu jej rysować ani tymbardziej istniejących bocznych. Myślę, że dobrze Cię zrozumiałem. Jakby coś było nie jasne to śmiało pisz.