Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wiata na kombajn zbozowy.

50 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mateo105

mateo105

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 21:16

Wiata na kombajn zbozowy. Witam od pewnego czasu bardzo nurtuje mnie pytanie poniewaz zastanawiam sie nad postawieniem wiaty na kombajn zbozowy przy okazji moze ciagnik lub przyczepe. Czyli bedzie to nie za duza wiata i moje pytanie brzmi jak ja zbudowac poniewaz teraz to trzeba na wszystko pozwolenia. Jak ja postawic aby zaden sasiad do tego sie przyczepil i mnie nie przeskarzyl wiec wolalbym wszystko zgodnie z przepisami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wiata na kombajn zbozowy. Dzisiaj, 13:29
  •  

#2 Share lol2525

lol2525

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 21:43

Wiata na kombajn zbozowy. możesz postawic budynek bez pozwolen a zgosic go trzeba tylko w gminie o powiezchni do okolo 32m kwadratowych i wysokosci 2,5m

#3 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 21:59

Wiata na kombajn zbozowy. Do 35 metrów kwadratowych i musisz zrobić projekt w biurze projektowym i zgłoszenie do starostwa a wysokość w grę nie wchodzi ale to zależy od starostwa.koszt w mojej okolicy 350-400 zł

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2014 - 22:11

Wiata na kombajn zbozowy. Najlepiej będzie jak przeczyta ten artykuł http://www.gunb.gov....lenie1_2_1.html

#5 Share mateo105

mateo105

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 22:12

Wiata na kombajn zbozowy. Tylko ze w 35 m^2 to ja nawet kombajnu nie zmieszcze. a A ile moze kosztowac taki projekt budowy??

#6 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 22:21

Wiata na kombajn zbozowy. Mój bez hedera stoi właśnie w 35 metrach kwadratowych.

#7 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 20:35

Wiata na kombajn zbozowy. Projekt to koszt 2-3 tyś zł + 1000zł kierownik budowy oraz czas przy szczęściu 4mies. albo kilka lat.Najprostrzym rozwiązaniem jest teraz namiot -pawilon taki z plandeki koszt 5-10tys w zależności od wielkości i zero formalności, fundamentów wykopów a jakby dołożyć jeszcze porządne drzwi suwane to kombajn imaszuny powinny być zadowolone.

#8 Share mateo105

mateo105

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 14:55

Wiata na kombajn zbozowy. A czy gdybym postawil 4 slupy jakies gotowe i tylko nakryc dach blacha a reszta czyli takie ALA sciany z plandeki to na taka budowle jest potrzebny projekt/plany bo budynkiem to tego nazwac nie mozna?? slupy bym wyspawal i oczywiscie musza byc one zalane. A wielkosc budynku bedzie przekraczala 35m2.

Edytowany przez mateo105, 14 styczeń 2014 - 18:35.

#9 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 10:05

Wiata na kombajn zbozowy. Właśnie chodzi o kwestię "związania budynku z gruntem". Jeżeli znajdziesz sposób aby nie był on trwale związany z gruntem to ok. Ale jak tego nie zabetonować, jak wiatr może to zabrać ze sobą. Projekt owszem, jak jesteś naiwny kupisz za 2-3 tyś, jak to wspomniał kolega wyżej. Poszukaj po znajomych projektanta, niech Ci takie coś narysuje, albo kup gotowca. Widziałem, jak na mniejsze maszyny ludzie adaptują ogrodzenie betonowe, takie panelowe. Tylko je zadaszają. Do kombajnu może to nie przejść. Będziesz potrzebował tylko projektu architektury, bez żadnych instalacji, więc góra 1000 zł cię to wyniesie. Ale papierów jest mnóstwo no i czas. Same papiery to około pół roku, niestety.

P.s. Chyba że wystarczy samo zgłoszenie w gminie. Podejdź i podpytaj, bo co urząd to inne wymagania mają.

Edytowany przez Polus0, 15 styczeń 2014 - 10:06.

#10 Share sosen

sosen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 16:06

Wiata na kombajn zbozowy. Ja stawialem budynek na maszyny w ubieglym roku. dokumentacje rozpoczolem zbierac w styczniu a fundamenty kopane w czerwcu. troche biegania bylo:). cena projektu to juz inna sprawa, jeden gościu powiedzial mi nawet 7 tys + vat - ostatecznie zrobilem za 1,5 tys. podstawa to szukac.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 16:27

Wiata na kombajn zbozowy. A nie wiecie, czy też trzeba załatwiać całą tę biurokrację , jeśli bym dobudował trochę garażu, (wiaty) do istniejącego już budynku, w moim przypadku to stodoła. Problem polega na tym że kombajn mieści się w stodole, ale niestety heder trzeba odpinać, więc ogólnie by wyglądało to tak że połowa kombajnu była by schowana w starym budynku, natomiast przód już by był w dobudowanej części (około 5mx3-4m).

#12 Share sosen

sosen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 19:18

Wiata na kombajn zbozowy. prawo budowlane
Art. 29.
1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:
1) obiektów gospodarczych związanych z produkcją rolną i uzupełniających zabudowę zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej:
a) parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35 m, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m,
B) płyt do składowania obornika,
c) szczelnych zbiorników na gnojówkę lub gnojowicę o pojemności do 25 m
d) naziemnych silosów na materiały sypkie o pojemności do 30 m 3
i wysokości nie większej niż 4,50 m,
e) suszarni kontenerowych o powierzchni zabudowy do 21 m

2) wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz
przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do
25 m przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekra-
czać dwóch na każde 500 m 2 powierzchni działki;

moim zdanie jedynie zgloszenie jest wymagane, zadzwoń do starostwa i zapytaj

#13 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 28 luty 2014 - 10:22

Wiata na kombajn zbozowy. Ja zamówiłem garaż na dwa kombajny (10x12x4,5 wysokość drzwi, a w szczycie 5,70)konstrukcja stalowa pokryta blachą z drzwiami suwanymi. Zaszedłem do gminy zapytać o pozwolenia, a usłyszałem żeby budować bez papierów tylko zabetonowane podstawy słupów obsypać ziemią, a jak ktoś by się czepił to mówić że to budynek tymczasowy

#14 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1305 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 02 marzec 2014 - 15:11

Wiata na kombajn zbozowy. A ile Cię wyniosła ta wiata?

#15 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 20:20

Ja zamówiłem garaż na dwa kombajny (10x12x4,5 wysokość drzwi, a w szczycie 5,70)konstrukcja stalowa pokryta blachą z drzwiami suwanymi. Zaszedłem do gminy zapytać o pozwolenia, a usłyszałem żeby budować bez papierów tylko zabetonowane podstawy słupów obsypać ziemią, a jak ktoś by się czepił to mówić że to budynek tymczasowy

Jak cię sąsiady nie źgną do starostwa to ok a jak źgną to ją szybciej rozbierzesz niż postawiłeś.Ja jak stawiałem garaże to wszystko na pozwolenia bo z sąsiadami to nic nigdy nie wiadomo.

#16 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 03 marzec 2014 - 10:18

A ile Cię wyniosła ta wiata?

30 tys + cement i piasek+ obiad

Jak przyjdzie rozebrać to przy konstrukcji stalowej to nie straszny problem, ale wątpie żeby to komuś przeszkadzało bo 2 lata temu dobudowałem bez papierów kawałek chlewa i tam nikogo to nie zabolało. Dodatkowo każdy sąsiad ma coś bez papierów postawione, także niech tylko któryś zacznie. Może bym i zrobił papiery, ale termin realizacji był miesiąc, to co ja przez miesiąc załatwie, papiery to trzeba rok wcześniej zaczynać

Balcerek, ta kabine na kombajn co masz na zdjęciu to gdzie zamawiałeś? Czy była od nowości?

#17 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 03 marzec 2014 - 18:44

Wiata na kombajn zbozowy. A co to ma do tego czy ma fundament czy nie. Przecież są różne rodzaje fundamentów. Przykładowo polska norma podaje: "...fundament musi być posadowiony poniżej strefy przemarzania, w sytuacjach wyjątkowych nie mniej niż 50 cm od powierzchni gruntu..." Z kolei eurokod podaje, że fundament to część budynku przekazujący obciążenia z całej budowli na grunt pod nią. Tak czy inaczej interpretacja jest taka, że to na czym stoi to fundament. Odnośnie budynku gospodarczego możesz postawić sobie na zgłoszenie do 35m2 na każde 500 m2 działki czyli 5 arów. Mogą stać obok siebie bez zachowania odległości, co więcej można je przekryć razem, ale konstrukcja każdego musi być niezależna. Czyli jak rozbierzesz jeden to drugi nie może się zawalić. Robiłem kiedyś gościowi takie zgłoszenie na 7 budynków gospodarczych do 35 m2 i przeszło. Aha, trzeba zachować odległości od granic.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#18 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 22:06

30 tys + cement i piasek+ obiad

Jak przyjdzie rozebrać to przy konstrukcji stalowej to nie straszny problem, ale wątpie żeby to komuś przeszkadzało bo 2 lata temu dobudowałem bez papierów kawałek chlewa i tam nikogo to nie zabolało. Dodatkowo każdy sąsiad ma coś bez papierów postawione, także niech tylko któryś zacznie. Może bym i zrobił papiery, ale termin realizacji był miesiąc, to co ja przez miesiąc załatwie, papiery to trzeba rok wcześniej zaczynać

Balcerek, ta kabine na kombajn co masz na zdjęciu to gdzie zamawiałeś? Czy była od nowości?

Kabina jest mojej konstrukcji.

#19 Share chuck1807

chuck1807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport

Napisany 23 kwiecień 2014 - 19:32

Wiata na kombajn zbozowy. Witam. Mam takie pytanie. Mam starą stodołę i muszę ją rozebrać, na jej miejscu powstanie garaż o powierzchni ok 50m2. i drugi budynek o powierzchni 300m2.Czy muszę się bawić w jakieś zezwolenia,na które nie mam kasy? Wg Art. 29 to nie bo będzie to zabudowa gospodarstwa wykorzystywana do celów rolniczych. Aha i czy będzie potrzebne zezwolenie na rozbiórkę stodoły.Wg art. chyba 31 też nie bo na budynki na które nie jest wymagane pozwolenie na budowę na rozbiórkę też jest nie potrzebne. Jak jest z tymi przepisami?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 24 kwiecień 2014 - 06:55

Wiata na kombajn zbozowy. Na rozbiórkę trzeba tylko zgłoszenie, chyba że jest zabytkiem lub stoi w granicy to wtedy pozwolenie. W art 30 pkt 1 masz wymienione rzeczy na które potrzeba zgłoszenie. Ten garaż możnaby zakombinować na zgłoszenia, ale ten większy obiekt to już bym się bał.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.