Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas compakt

42 odpowiedzi na ten temat

#1 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 17:35

Claas compakt Witam ma takie pytanie do was mam zamiar kupić kombajn claas compact 20 25 30 który z tyk claasów jest warty kupna i jakie są wady i zalety tych kombajnów chce trochę wiedzy zaczerpnąć na temat compacta
compact

Edytowany przez machony, 10 styczeń 2014 - 17:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas compakt Dzisiaj, 17:24
  •  

#2 Share przemo89

przemo89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 19:22

Claas compakt Też się rozglądam za takim, na forum amsz dużo informacji o 20 i 25 wystarczy poszukać. Gorzej z 30, jestem ciekaw czy ma takie same problemy jak mniejsze modele.

#3 Share dromik

dromik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 195 postów
  • Zainteresowania:zootechnika i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 10 styczeń 2014 - 19:35

Claas compakt Ja mam Compacta 30 sprzęt super kosze nim rocznie ok 25 ha + usługi. Awari za wiele w nim nie miałem jak dotąd( oby tak dalej) jedynie co to 2 lata temu uszczelniłem wialnie bo gubiła zboże i wpadało do wentylatora, co więcej to standardowy serwis co roku zmiana oleju przegląd przed sezonem i gotowe, o części trudno nie jest wiec niema o co się martwić.

Edytowany przez dromik, 10 styczeń 2014 - 19:37.

#4 Share przemo89

przemo89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 20:54

Claas compakt Nie ma z nim problemów przy koszeniu na przechyłach? Bo o mniejszych są opinie że gubią ziarno/niedomłacają gdy kombajn jest przechylony.

#5 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 23:50

Claas compakt a jakie macie zdanie na temat compact 20 czy 25 warto takie sprzed kupić ?

Edytowany przez machony, 10 styczeń 2014 - 23:51.

#6 Share dromik

dromik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 195 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 18:19

Claas compakt

Nie ma z nim problemów przy koszeniu na przechyłach? Bo o mniejszych są opinie że gubią ziarno/niedomłacają gdy kombajn jest przechylony.

u mnie własnie gubił ale wystarczyło uszczelnić bo stare gumy zżesiały a na przechyłach nie miałem problemów czy pod góre czy z góry wiadomo czasami nie domłóci ale to rzadko jak dobrze się ustawi to wymłóci ładnie.

#7 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 08:28

Claas compakt koledzy odpiszcie na mój temat ???????

#8 Share dromik

dromik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 195 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 11:52

Claas compakt Kolego na mniejszych compactach bardzo ruchu niema jedynie małe gospodarstwa je kupują gdyż heder w 25 ma bodajże 2.2 m a mniejszy 1,8m o ile sie nie mylę, wiec 30 jest nie za duża i uniwersalna z hederem 2,6m.Tak ja sądze a inni niech sie wpowiedzą

#9 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 12:05

Claas compakt A compacty dobrze sprawują się w polu jak czyszczą i wydajność ??

#10 Share dromik

dromik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 195 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 20:27

Claas compakt Na polu super się sprawują szybko się kosi bo mają dużą gardziel i jeździ się szybciej niż bizonem (sprawdzone z kolegą na tym samym polu ) ale wydajność wiadomo za duża nie jest bo ma mały heder ok 2h koszę hektar dobrego zboża a jak marne to i w 1.30 się pokosi. Jak masz małe gospodarstwo to ten kombajn jest super ja go mam już 23 lata i awarii nie wiele w nim było przez ten okres.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 20:42

Claas compakt o dzięki za informacje a mam kilka pytań jeszcze ile tak średnio pali na hektar paliwa ??? i powiedz na co zwrócić uwagę przy kupnie compacta ??? bo jak już ty masz go tyle lato to masz doświadczenie i na pewno wiesz gdzie co zobaczyć ???

#12 Share dromik

dromik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 195 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 21:09

Claas compakt Paliwa nigdy nie sprawdzałem ale za dużo nie pali wg mnie ja mam go na silniku mercedesa, a wychodziły też na jakimś 2 ale nie pamiętam już jakim. Musisz sprawdzić jego stan urządzeń młócących, czy nie jest gdzieś spawany wewnątrz i czy nie są gumy czy nie są zbyt wybite . Co najważniejsze odpalisz go to sprawdź jak chodzi na każdym biegu czy nie szarpie czy działa przyśpieszacz i inne oprzyrządowania z hederem związane. Sprawdź też sprzęgło cz nie jest zbyt zużyte i czy pas jezdny się nie ślizga bo wtedy nie będzie miał mocy podczas jazdy. I chyba to wszystko.

#13 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 18:02

Claas compakt o dzięki bardzo na informacje o co myślisz na temat copacta 25 jakie jest twoje zdanie o tej maszynie ??

#14 Share dromik

dromik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 195 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 18:14

Claas compakt Maszynka fajna miałem okazje raz nią kosić u znajomego. Według mnie lepsza jest 30 bo ma niedużo większy heder i zawsze szybciej idzie i bodajrze ma gardziel mniejszą o 20 cm ale tak słyszałem ale pewny nie jestem bo to kilka lat temu było

#15 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 21:37

Claas compakt no masz racje to będę się rozglądał za 25 lub 30 tak myślę że to dobre maszyny i warte ceny swojej ?? chyba że kolego możesz jakiś inny kombajn polecić co można zakupić i jest dobry i funkcjonalny ??

a jeszcze miałem zapytać może masz jakieś fotki swojego compacta ???

#16 Share przemo89

przemo89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 15:22

Claas compakt A takie jeszcze pytanie który z małych kombajnów jest najlepszy pod względem czystości wymłóconego ziarna i jak najmniejszych strat ziarna nie patrząc na wydajność.

Edytowany przez przemo89, 14 styczeń 2014 - 15:22.

#17 Share dromik

dromik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 195 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 20:58

Claas compakt Aktualnie nie mam nie było czasu robić nawet w żniwa ale postaram się zrobić w garażu w wolnej chwili. Pod względem czystości to to każdy jest dobry tylko wystarczy go dobrze ustawić.

#18 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 22:00

Claas compakt tak z tym masz racje żeby dobrze czyścił kombajn trzeba dobrze go ustawić że tak zapytam w słyszałeś o kombajnach volvo jakie to są maszyny czy dobre ??

#19 Share dromik

dromik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 195 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 17:26

Claas compakt Słyszałem i pare razy widziałem jego prace ale z moich spostrzeżeń to kosił wolniej niż claas. Wydaje mi się że nie są złe bo inaczej by ludzie nimi nie kosili a tak to może być różnie z częściami do nich ale pewności niema gdzie i jak cenowo są dostępne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 18:16

Claas compakt no masz racje też wole claasa a jeszcze ma jedno pytanie i co sądzisz o claasie cosmos słyszałeś coś na temat tego sprzętu ??

Dodaj odpowiedź