Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kasowanie luzu na przedniej osi - regeneracja obudowy 61xx

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 23:33

Kasowanie luzu na przedniej osi - regeneracja obudowy 61xx Zdjąłem przednią oś aby wymienić tulejki. Niestety okazało się, że dość mocno wytarta jest też obudowa trzymająca mechanizm różnicowy.
Da się to regenerować przez napawanie, toczenie i szlifowanie?
Ktoś to robił? Jakie koszta?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kasowanie luzu na przedniej osi - regeneracja obudowy 61xx Dzisiaj, 05:42
  •  

#2 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 952 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 10 styczeń 2014 - 07:00

Kasowanie luzu na przedniej osi - regeneracja obudowy 61xx Ja mam to zrobione bo też tak miałem że mi główkę zjadło i ten czop po drugiej stronie w główce zostało stoczone i założona tulejka z jakościowego materiału żeby przywrócić poprzedni wymiar a a czop w obudowie został tylko obtoczony do tego dorobione tulejki z brązu koszt z materiałami 700zł

#3 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 13:22

Kasowanie luzu na przedniej osi - regeneracja obudowy 61xx Tylko, że po stoczeniu główki zostanie tylko kilka mm grubości ścianki i boje sie czy to wytrzyma a naspawanie tulejki chyba tak nie wzmocni co pełny materiał.

#4 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 952 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 19:29

Kasowanie luzu na przedniej osi - regeneracja obudowy 61xx Nie wiem czy w serii 61xx jest tak samo jak w 30xx ale cienki zostaje tam gdzie jest symmering a tam gdzie łożysko jest o wiele grubiej więc zdjęcie tych 2-3 mm raczej nie zaszkodzi chyba że masz tur-a to jest większe ryzyko że nie wytrzyma. U mnie tokarz zdjął 2 góra 3 mm i założył tuleję stalową na miejsce zebranego materiału. Napawanie w grę nie wchodziło bo podobno trzeba by było i gniazdo pod łożysko przetoczyć a to trzeba było by zrobić za jednym mocowaniem w maszynie to s z kolei było nie możliwe i jest jak jest i powinno być ok. Możesz jeszcze kupić używaną główkę ale to koszt większy min.300zł za kg używki. Albo pytaj tu mi robili wałek ataku http://allegro.pl/ma...863755843.html#

Edytowany przez sznajdik, 10 styczeń 2014 - 20:14.

#5 Share kamilb

kamilb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 22:27

Kasowanie luzu na przedniej osi - regeneracja obudowy 61xx robiłem to w 3060 ponad 2 tyś wyniosło napawanie i toczenie cały most zawiozłem bez zwrotnic i oba łoża.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 23:41

Kasowanie luzu na przedniej osi - regeneracja obudowy 61xx Jakaś wyspecjalizowana firma? Ja zawiozłem to firmy, która robi szlify silników i zobaczą czy da rade to w maszyne włożyć...

#7 Share Zolwik1990

Zolwik1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 18:44

Kasowanie luzu na przedniej osi - regeneracja obudowy 61xx Też właśnie planuję remont przedniego mostu mf 3085. Tak się składa że mam zdarte frezy na wałku ataku i nie wiem czy ucinać wałek i dospawać nowy czy może da radę jakoś napawać i wyfrezować. Co radzicie?

#8 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 952 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 19:22

Kasowanie luzu na przedniej osi - regeneracja obudowy 61xx Mi zrobili nowy i nałożyli stary tryb na niego w tej firmie co podałem link wyżej a czy dobrze zrobili to się dowiem jak go dostanę bo już podobno jest w drodze, dość tanio to kosztowało. Stary napawać da się ale gorzej z obróbką podobno bo nie idzie w podzielnicę zamocować bo tryb przeszkadza a obrobić frezem też się nie da bo twardy materiał tyle mi mówili tokarze jak latałem po okolicznych specach żeby to naprawić

#9 Share heniek49

heniek49

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 07 luty 2014 - 19:40

Kasowanie luzu na przedniej osi - regeneracja obudowy 61xx Witam czy może mi ktoś podać wymiary podkładek aby usunąć luz na przedniej osi w 3070.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 952 postów

Napisany 07 luty 2014 - 20:23

Kasowanie luzu na przedniej osi - regeneracja obudowy 61xx Sprawdź czy nie masz tulejek wyrobionych najpierw A podkładki to moim zdaniem musisz indywidualnie dorabiać bo na pewno wytarł ci się trochę most i oryginalna podkładka nic nie załatwi trzeba dorabiać nową trochę grubszą od starej i musi być potem zahartowana