Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakaz wędzenia

72 odpowiedzi na ten temat

#61 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 13 styczeń 2014 - 14:26

Zakaz wędzenia Dodany obrazek

"Rodzinna tradycja..."

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakaz wędzenia Dzisiaj, 09:47
  •  

#62 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 17:27

Zakaz wędzenia Ma te wszystkie E a po otwarciu tylko 2 doby może leżeć to moja kiełbasa i tydzień leży w lodówce.
A tak swoją drogą czytam skład i są substancje zagęszczające :blink: co oni mięso zagęszczają?...
Tylko spokój może nas uratować....

#63 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 18:28

Zakaz wędzenia Pewnie wodę zagęszczają :) aby za szybko nie parowała.

#64 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 20:31

Zakaz wędzenia

Dlatego u nas jak najwięcej produktów spożywczych pochodzi z gospodarstwa słyszałem że już nawet do mąki zaczęli jakąś chemię dodawać ja tam mąkę mam z własnej pszenicy niektórzy nawet ją kupują bo nie chcą tej ze sklepu. Mięso wiadomo czasem coś kupić trzeba ale raczej się to ogranicza a jak kupuje to z małych masarni gdzie ta wędlina jeszcze dobrze smakuje.

U Nas też jest tak samo.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#65 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 20:51

Zakaz wędzenia A twierdzą że rolnik najwięcej wprowadza chemii do żywności a tu niespodzianka ,zdrowa żywność to by była gdyby przetwórcy nie kombinowali.

#66 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 21:18

Zakaz wędzenia Najpierw to sobie poczytajcie co oznaczają te wszystkie E, np E120 to barwnik otrzymywany ze zmielonych owadów- Czerwców :) co nie zmienia faktu że niektóre są szkodliwe czy nawet rakotwórcze

#67 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 21:33

Zakaz wędzenia Nie rozumiem tego podniecenia czy też oburzenia stosowaniem chemii w jedzeniu, szczególnie w naszym rolniczym środowisku. Każdy chce zarobić tak jak my. Nie stosujecie chemii na polu? Antybiotyki na dużych fermach itp. Każdy ma to w nosie, liczy się plon i kasa. Niestety takie czasy. Kto stosuje glifosat, nawozy sztuczne czy opryski w przydomowym ogródku? Nikt, bo każdy chce mieć zdrowe jedzenie. Także nie ma co się dziwić. Paradoksalnie cała ta sytuacja może wyjść nam na dobre. Już kiedyś pisałem, że społeczeństwo jest coraz bardziej świadome i będzie szukało produktów zdrowych za większe pieniądze. Takich produktów nie są wstanie wyprodukować duże fermy czy gospodarstwa wielkopowierzchniowe. To jest nisza dla małych, rodzinnych gospodarstw i szansa na zatrudnienie dla wielu ludzi w prostym przetwórstwie żywności. Niestety do tego potrzebne są odpowiednie regulacje i przepisy. O logiczne myślenie, ba - w ogóle o myślenie to naszych urzędasów nie ma co posądzać,więc pewnie szybko to nie nastąpi... . Dziś legalnie nie można sprzedać swojej kiełbasy czy wina na targu. Targi też polikwidowali albo mocno ograniczyli handel płodami. Dziś mamy iść do supermarketów, na których zarabia obcy kapitał nie płacący albo płacący symboliczny podatek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#68 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 21:48

Zakaz wędzenia Kolego coś z Tobą nie halo , piszesz o chemii i antybiotykach przecież większość środków ochrony roślin ulega biodegradacji w czasie wegetacji rośliny ,antybiotyki ,spróbuj sprzedać zwierze przed upływem kadencji leku , Co do małych przetwórni które produkują zdrową jeszcze żywność ,to dzięki takiemu przepisowi uni upadnie ponad 1500 zakładów w wiekszości rodzinnych które nie będą mogły sprostać nowym wymogom.To nam na dobre nie wyjdzie na pewno.Powstanie jedynie szara strefa i po kryjomu zaczniemy sprzedawać zdrowe produkty ,jak za komuny.

#69 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 22:29

Zakaz wędzenia Myślałem, że nie znajdę nikogo, kto wali chemie do swojego ogródka....

#70 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 22:48

Zakaz wędzenia

Paradoksalnie cała ta sytuacja może wyjść nam na dobre. Już kiedyś pisałem, że społeczeństwo jest coraz bardziej świadome i będzie szukało produktów zdrowych za większe pieniądze.

Mój znajomy nasłuchał się że ludzie kupili by wyroby dobre za większe pieniądze, więc wyszedł im na przeciw z takimi wyrobami.
Kupił 2 tuczniki które przerobił i jak to powiedział to jego cały zysk to tyle co się na robił. Osoby które wcześniej narzekały na wyroby z sklepu i deklarowały się że były by zainteresowane zakupem takich produktów ale w rzeczywistości wyglądało to inaczej (jak sam mówi nie sprzedawał drogo aby nie odstraszyć klienta ale problem z zbyciem był) taki ruch wykonał tylko raz.

Każdy chciałby produkt zdrowy / dobry ale za ceną niską bo dziś żywiec ok. 5 zł, a gdzie koszty pośrednie ?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#71 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 22:54

Zakaz wędzenia Maniek tu nie chodzi o to kto stosuje chemię i gdzie to problem bardziej złożony i bardziej rozchodzi się o kase niż o samo zdrowie niestety.

#72 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 15:53

Zakaz wędzenia tak prawo nie pozwala nam sprzedać jaja od kury, samej kury, ziemniaków, sera, mleka za to zchemizowany badziew idzie w milionach sztuk ale co gorsza wmawia sie ludziom, że z fermy to samo dobro i ludzie to łykają
to prawo pisane było chyba za kaskę z biedronki i ZUS/KRUS
ja rozumiem że prawie cały handel jest w obcych rękach ale polski sejm też?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#73 Share 2jacks

2jacks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 16:43