kimtc

Skrzynia biegów VARIO naprawa

Polecane posty

kimtc    0

Witam ! Jeżeli jest ktoś zainteresowany naprawą skrzyni biegów Vario to podaje numer telefonu 508-744-261 . Oferuje też serwis ciągników . Jestem z Wrześni . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolmasz    7

Naprawiasz też traktory ze zwykłą skrzynią? Np NH TD60 ?


potrzeba jest matką wynalazków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Wiesz może czy sporo takich ciągików z vario naprawia i jakie to koszty są naprawy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kimtc    0

Zależy wszystko co masz uszkodzone w skrzyni . Naprawa oscyluje w granicach 8-15 tyś zł w zależności od uszkodzeń .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Jakie jest ciśnienie w nowych skrzyniach Vario ciągników z serii 700? Czy po tym można rozpoznać czy trochę popracuje?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

ile wersji skrzyni wyszło do 716 i w jakich latach? Są one mniej awaryjne?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Czy jakies parametry skrzyni np wartość ciśnienia da się sprawdzić z terminala vario w kabinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kimtc    0

ile wersji skrzyni wyszło do 716 i w jakich latach? Są one mniej awaryjne?

 

Z pierwszych roczników skrzynie są bardziej awaryjne ale na to niema reguły .

 

Da się sprawdzić ciśnienie z terminala Vario . Trzeba zaciągnąć hamulec postojowy , wejść w ukrytym menu na ciśnienie skrzyni . Wybrać jazdę do przodu i nadusić gaz . Ciągnik będzie próbował ruszyć i w momencie największego obciążenia sprawdzić ciśnienie na wyświetlaczu . Tylko na mała chwile można go tak obciążyć na hamulcu .

Edytowano przez kimtc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Ostatnio rozmawiałem ze znajomym i mówił ze jeździł Fendtem 716 ze skrzynią Vario. I właśnie mówił ze zmienial biegi (nie wiem jak to inaczej nazwać) joystickiem. Nic się nie odzywałem ale myślałem że skrzynia Vario to jest bezstopniową. I tu jest moja wątpliwość. Na jakiej zasadzie działa skrzynia Vario, bo wyczytałem ze tylko gazu się dodaje. Prawda to ? Czy jakoś inaczej jest ? Bo podobno skrzynia Dyna-VT tez jest bezstopniowa? To mógłby mi ktos wytłumaczyć zasadę jej działania?
Bo do tej pory myślałem ze skoro bezstopniowa to tylko gazu się dodaje, ale widocznie żyłem w błędzie. To jakby mi ktos to mógł wytłumaczyć.
Pozdro
I nie zakladalem nowego tematu bo po co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonl    7

Może chodziło o zakres polowy/transportowy? 


Naprawa ciągników, maszyn rolniczych i maszyn budowlanych. 
Śląsk, 510 388 391, Warsztat Lazar na fb --> https://www.facebook.com/warsztatlazar

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

w vario masz pokretlo na joistiku ktorym zmieniasz predkosc jazdy dodawanie gazu nie zmienia predkosci jazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Nie wiem o jaki zakres chodziło, ale podejrzewam ze o zakres polowy. Jeździłem u wujka MFem ze skrzynią Dyna-4. I czy tutaj też czuć takie szarpnięcie podczas przyspieszania? Czy właśnie polega na tym ta skrzynia bezstopniowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Jestem ciekawy jak naprawiacie te skrzynie skoro nie ma w sprzedaży części zamiennych do skrzyni? Dobieracie coś z silników hydraulicznych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian1978    9

W fendt vario nie żadnego biegów. Jest tylko zakres polowy i szosowy i nie ma możliwości przełączyć ten zakres podczas jazdy.. I teraz pytanie TMS czy bez. Z TMS zarządzanie poprzez sterownik maszyny w stosunku praca silnika do prędkość - moc. Bez TMS jak w zwykłym ciągniku na słuch, a "pseudo bieg" dobierasz manipulatorem. Sytuacja zmienia się gdy używasz tempomatu. Wtedy priorytetem jest zadana prędkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kimtc    0

Jestem ciekawy jak naprawiacie te skrzynie skoro nie ma w sprzedaży części zamiennych do skrzyni? Dobieracie coś z silników hydraulicznych ?

 

Kolego to że  oficialnie niema w sprzedaży nieznaczy że nie są dostępne . Koszt naprawy skrzyń Vario waha się między 6 a 16 tyś i jest uzależnione od stopnia uszkodzenia . Oczywiście dostaje się pełną gwarancje a cena jest z montażem . Zmiana przełożenia (umowna) odbywa się na zasadzie przestawienia hydromotoru i pompy . Wersja z TMS sama dobiera optymalne obroty silnika i wychylenie hydromotru z pompą . Bez TMS musimy sami operować joystickiem jazdy . DynaVT jest to dokładnia ta sama skrzynia co Fendt Vario .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

No tak jest wiele firm hydraulicznych które na pewno nie takie silniki i pompy hydrauliczne sprzedają i produkują jak vario. No jeśli sobie coś dopasowaliście o identycznych parametrach i ciśnieniach no to super. Jak będę potrzebować to na pewno zadzwonię:) A powiedz mi czy wiesz jak jest z filtrami jazdy czy trzeba kupować od korbanka czy można te Mana i donaldsona montować ? Serwis twierdzi że zamienniki lubią się zasysać;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kimtc    0

Kolego filtry polecam argo  hytos sprawdzone (idą na 1 montaż ) , Donaldson też nic złego nie powoduje w skrzyni , jakby filtr nie pracował optymalnie to ciągnik wyrzuci błąd zapchania filtra . Ja osobiście na filtrach argo  hytos i donaldson nie miałem problemów i mogę z czystym sumieniem polecić . Pozdrawiam i Zapraszam Traktor Serwis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubak    0

A jak z awaryjnością wyglada w pierwszych wersjach fendtów vario, mowie tu o serii 900  pierwszej generacji? Nie ma roznicy w porownaniu z mlodszymi czy jednak były jeszcze jakies niedociągnięcia?

Edytowano przez kubak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrbl    0

ktoś wie jak dokładnie sprawdza się w terminalu ciśnienie skrzyni biegów w vario? 

2002r 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nodenode    0

jak jest różnica w koszcie wymiany skrzyni vario w ciągniku 150hp i 300hp. Czy oni może mają taki sam cennik jeden dla wszystkich modeli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez _Grzesiek_5
      Witam wszystkich, Od pewnego czasu zastanawia mnie czy skrzynie w john deerach były blokowane? Tzn wychodził ciągnik z pełnym zakresem przełożeń ale niektóre kraje miały przepisy gdzie prędkość ciągnika nie mogła przekraczać jakiejś tam wartości i z tego względu zakładano blokady, które można zdjąć i będzie pełen zakres przełożeń. Kiedyś czytałem i niby jest coś takiego, ale czy ktoś się spotkał z tym i mógłby potwierdzić, że widział na własne oczy bądź robił coś takiego u siebie? 🙂 Pozdrowionka
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam. Jest taki problem że zginęła jednyka i dwójka. Na polowych i szosowych nie ma wogole. 3i 4 działają normalnie. Co to może być ?
    • Przez Dominik8686
      Witam.Jest problem ze skrzynią w MacCormiku cx110 xtrashift 2012 rok  -Dźwignia od zmiany zakresów nie chce się przełączać. Siedzi na 3-zakresie.Kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni się świeci. Ładowacz czołowy podnosi.Czy dźwignia od zakresów nie działa ponieważ być może nie ma ciśnienia oleju w skrzyni ?
    • Przez lukasztusin123
      Witam.
      Valtra Valmet 8150, gdzie zamontowana jest pompa, która odpowiada za ciśnienie oleju w skrzyni biegów?  Czy ta sama pompa odpowiada za skrzynię biegów, oraz za całą resztę hydrauliki w traktorze? (wspomaganie, podnośnik itd.)
    • Przez wojtekw
      Czy przy wymianie poduszek pod kabiną, a konkretnie lewej poduszki muszę wyciągać zbiornik paliwa w Vario 818? Ktoś może to robił w innym modelu z tej serii. Proszę o podpowiedz jak prawidłowo zamontować poduszki i jak się dostać do lewej strony(z prawej jest dobry dostęp). Wiem, że był podobny temat, ale nikt nie odpowiada... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj