Zaloguj się, aby obserwować  
tarnawa

Wybór odpowiedniej szkoły wyższej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tarnawa    0

Pozdrawiam serdecznie. Ale tutaj tematów.........na tym forum. Nie mam zamiaru reklamować żadnej szkoły, ale powiem tylko, że wybór odpowiedniej szkoły wyższej, kierunku i specjalizacji ma ogromne znaczenie. Czasy sa trudne, bo potężna masa ludzi jest na bezrobociu. Osobiście uważam, że fachowiec z danej dziedziny- znajdzie pracę.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

Każdy z nas powinien sobie zadać jedno zasadnicze pytanie ! Co lubię robić ?

a potem w tym kierunku iść przez życie :)


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

Ale jakiej by uczelni nie wybrał to bez nauki daleko nie zajdzie niezależnie czy to dzienne czy zaoczne studia. Dużo opinii słyszałem od znajomych, że na zaocznych jest lżej. Teraz pierwszym bym p********* w nich kamieniem :P


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ate    36

Każdy ma swój rozum i wie co lubi robić i czym sie interesuje. Jesli jest na tyle głupi żeby wybierać szkołę kompletnie nie związaną ze swoimi zainteresowaniami (oczywiście są wyjątki od reguły przez np. trudną sytuację rodzinną) to, to on będzie później marnował sobie życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Jeśli chodzi o pracę to połowa sukcesu to wykształcenie i wiedza w dziedzinie (co jest warte wykształcenie jeśli na rozmowie kwalifikacyjnej nic nie powiemy), a druga połowa sukcesu, może i nawet więcej niż połowa to znajomości aby ktoś pomógł załatwić ową pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MedFire    0

No właśnie, a ja tak myślę nad studiami rolniczymi, w tym roku zdaję maturę, co prawda dużo ziemi nie mam, ale lubię tę robotę i mimo wszystko chiałbym być dalej w branży rolniczej. Tylko czy się opłaca iść na takie studia, czy po prostu skończyć zwykłe i wtedy się realizować w rolnictwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Zależy co masz na myśli, bo jeśli wychodzisz z założenia, że i tak zostaję w rolnictwie i nic mi po tych studiach ( jak to napisałeś skończyć zwykłe) to nie wiem czy warto męczyć się te kilka lat. Chyba, że myślisz o tym aby gdzieś dorabiać to pomyśl nad studiami związanymi z pracą, którą chciałbyś wykonywać w przyszłości. Natomiast jeśli całkowicie chcesz poświęcić się rolnictwie i koniecznie iść na studia to ja bym wybrał rolnicze- zawsze zagłębisz jakieś dodatkowe informacje, chociaż na początku wiele zajęć i ćwiczeń będzie nudna i stwierdzisz, że nie potrzebna do prowadzenia gospodarstwa rolnego :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil_b    0

Moim zdaniem studia są bardzo ważne, wyższe wykształcenie nie jest jedynie papierkiem, podczas studiów rozwijamy się. Nie chodzi jedynie o rzeczy, których się nauczymy, ale o całokształt. Nawet, jeśli w planach ktoś ma zostać przy gospodarstwie i uważa, że studia mu są niepotrzebne, to trzeba pamiętać, że w życiu zdarzają się różne wypadki losowe... I w razie czego wyższe wykształcenie może otworzyć nowe drzwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chlop002    1

Szanowny Kolego,

Powiem Ci szczerze co o tym myślę jako że studia ukończyłem. Zrobiłem najpierw technikum leśne, a później zaocznie studia o tym samym kierunku ( już pracując fizycznie w zul), bo to kochałem. A teraz napierniczam piłą w lesie. Zajmuję najniższą pozycję społeczną, wszyscy mają takich jak ja za pijaków i złodziei drzewa, mimo iż to nie jest prawda. A suma sumarum idź na studia tylko na jakieś inżynierskie związane z budową maszyn, mechatroniką, robotyką, coś w tym stylu, z tego co widzę oni dostają pracę i to niezłą. Tylko że musisz się tym zająć na poważnie i być w tym dobrym. Nie da rady przy tym siedzieć na gospodarce, gdyż związane jest to z pracą w rejonach uprzemysłowionych. Z rolnictwa i leśnictwa oraz wszelkich nauk społecznych, humanistycznych nie ma chleba. A to co robisz musi być praktyczne, wtedy dopiero ma wartość. Nara życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez karpiol
      co trzeba pokazać w ciągniku na egzaminie?? Egzamin mam na Zetorze 3320...
      - rozrusznik
      - alternator
      - wlew oleju
      - wlew płynu hamulcowego
      - wyłącznik prądu
      - filtr powietrza
      - wlew płynu chłodzącego
      - miarka do sprawdzania poziomu oleju
      - wlew płynu do spryskiwaczy
      coś jeszcze??
       
      prezentacja ciągnika jest przed połączeniem z przyczepą czy po??
       
      Proszę o odpowieź
    • Przez Blondynka
      czy są tu uzytkownicy którzy należą do takich szkól? ;p
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj