Skocz do zawartości

Zdjęcie

łuskarka do bobu

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share czysty26

czysty26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 00:17

łuskarka do bobu Witam!
Zastanawiam się nad kupnem maszyny do obierania ( łuskania ) bobu. Do tej pory obierałem ręcznie (a raczej obierało 50 ludzi ) zaczęło mnie to już męczyć i zastanawiam się nad maszyną. Produkuje bób do sieci marketów i musi on wyglądać bardzo dobrze bo inaczej zwrot :( . Widziałem filmiki z takimi maszynami i mam wątpliwości co do jakości takiej obróbki. Dlatego mam pytanie do osób które miały styczność z taką maszyna, czy bób tak obrany nadaje się do sprzedania na świeży rynek, czy nasiona wygniatane przez wałki nie zmieniają koloru po paru godzinach itd. itp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
łuskarka do bobu Dzisiaj, 02:02
  •  

#2 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 13:34

łuskarka do bobu Kolega robi bober w sezonie na maszynce ,po łuskaniu sprzedasz w 12 godzin,bo patem pojawiają się czarne paski na bobrze .Tylko na rynku Broniszach wszyscy sprzedają łuskany na maszynkach ,kupcy przecież wiedzą o tym .W chłodni to on poleży bez przebarwień .

#3 Share Ali0027

Ali0027

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 16:54

łuskarka do bobu Ja bób łuskam tylko maszyną i nie miałem nigdy problemu z jakością i sprzedażą .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share czysty26

czysty26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 13:25

łuskarka do bobu Właśnie o takie zmiany mi chodzi, jak ja sprzedam marketowi towar , który po paru godzinach zacznie zmieniać kolor to już więcej nie zamówią albo nawet cofną całą partię. Na giełdzie jak komuś wciśniesz gorszy towar, to następnym razem jak ten nie kupi to może inny kupi. Poza tym widziałem towar różnej jakości na giełdzie i zawsze znajdzie on nabywce wystarczy zjechać z ceny. Ja nie mogę sprzedać gorszej jakości towaru za mniejszą cenę.
Co prawda u mnie po wyłuskaniu jest jak najszybciej pakowany i zamykany w chłodni, u nich na magazynie też jest chłodnia ale później leży na sklepie w temperaturze 20 parę stopni.
Co robicie z tym bobem po wyłuskaniu? Na pewno musi być myty a później suszony, w jaki sposób się to u Was odbywa?
Napiszcie jakie macie maszyny do łuskania, proste dwa wałki i rama czy może ktoś z Was używa bardziej zaawansowanych? Widziałem takie w sprzedaży półautomatyczne.
Napiszcie też jakie ilości dziennie tym przerabiacie.
Zapraszam do wymiany doświadczeń.

#5 Share 6245

6245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 01 luty 2014 - 20:21

łuskarka do bobu witam pytanie do /czysty26/ ile kg wyluska jadna osoba na godzine . u mnie okolo 4kg ale znajomy z giełdy twierdzi ze 8.

i chyba kupie łuskarke jak ktos ma namiary w lubelskim

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share MarekOlichwirowicz

MarekOlichwirowicz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 17 maj 2014 - 19:33

łuskarka do bobu witam.może odświeżę temat .odnośnie pytania czysty 26 co robicie z bobem po wyłuskaniu ,czy ma być płukany ,suszony i dopiero pakowany czy od razu pakowany