Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Proxima 100 PLUS

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Piotr6991z

Piotr6991z

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 18:30

Zetor Proxima 100 PLUS

Czy zauważyliście może jakąś różnice gdy przełączacie biegi na żółwiu lub bez? U mnie na żółwiu biegi wchodzą tak lżej i bez żadnych zgrzytów, natomiast gdy są pełne biegi to sa takie delikatne zgrzytnięcia głośne nie są ale jednak delikatnie słychać. Miał ktoś z was podobnie? Stan licznika ponad 200mtg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Proxima 100 PLUS Dzisiaj, 03:22
  •  

#22 Share Piotr6991z

Piotr6991z

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 23:44

Zetor Proxima 100 PLUS

Nikt nie miał podobnego problemu? Albo co to może być za różnica, że na włączonym żółwiu biegi lepiej chodzą?

Z góry przepraszam za post pod postem.

#23 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 22:07

Zetor Proxima 100 PLUS

Może chodzi o rozpędzenie trybów, na żółwiu wszystko kręci się trochę wolniej. Najłatwiej biegi wchodzą jak wyłączysz rewers :P nawet bez sprzęgła wbijesz.

Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

#24 Share Wojtas20-21

Wojtas20-21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 grudzień 2015 - 19:47

Zetor Proxima 100 PLUS

użytkuję Proximę 100 plus przez 450 mth, jesli chodzi o biegi to chodzą bardzo lekko i bez zgrzytów

natomiast rewers chdzi od poczatku bardzo ciężko, już dwa razy urwało się mocowanie   dźwigni,

miał ktoś podobny problem, czy może mój egzemparz  ma jakąś wadę ?

#25 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 07 grudzień 2015 - 20:38

Zetor Proxima 100 PLUS

Mocowanie rewersu urywają się dosyć często, szczególnie jak ktoś ma ładowacz. Trzeba wzmocnienia porobić przy tej tulejce bo wymiana ramki nie zlikwiduję problemu.

Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#26 Share Wojtas20-21

Wojtas20-21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 grudzień 2015 - 21:01

Zetor Proxima 100 PLUS

dość dużo pracuję z ładowaczem, pierwszy raz naprawiał (spawła) serwis na gwarancji ale nie wytrzymał nawet 50 mth, za drugim razem sami spawaliśmy nie było czasu czekać  na przyjaz serwisu bo  robota  była i jak narazie trzyma

mam zamontowany ładowacz tl 220, do pracy  w polu (orka pług 4 skibowy, zagonowy ) trzeba go z ciągać bo i naczej  bez przodu nie pojedzie, a gleby posiadam takie sobie przeważnie IV , III klasa, teren dość nierówny, jak wyłączam przedi napęd odrazu sę kopie jak nie zdejmę ładowacza. Bez ładowacz nie ma takich problemów, przodu używam tylko na gliniastych kawałkach. Może zamało mam obciążników na tyknych kołach (150 kg), czy macie też takie problemy.

Moja proxima posiada jeszcze jeden defekt, którego nie może usunąć serwis od 1,5 roku, kontrolka ładowania lekko się żarzy, czy miał ktoś podobny problem?

odrazu dodam , ze paski od alternatora są dobrze napięte, akumulator ładuje się dobrze (przez prawie 2 lata nie było problemu z odpaleniem)

#27 Share kocur666

kocur666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 07 grudzień 2015 - 21:09

Zetor Proxima 100 PLUS

powiedzcie mi gdzie znajde cenniki Case ?

Case IH Maxxum 130 CVX ten model

#28 Share Vetisss

Vetisss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 07 grudzień 2015 - 21:17

Zetor Proxima 100 PLUS

mam zamontowany ładowacz tl 220, do pracy w polu (orka pług 4 skibowy, zagonowy ) trzeba go z ciągać bo i naczej bez przodu nie pojedzie, a gleby posiadam takie sobie przeważnie IV , III klasa, teren dość nierówny, jak wyłączam przedi napęd odrazu sę kopie jak nie zdejmę ładowacza. Bez ładowacz nie ma takich problemów, przodu używam tylko na gliniastych kawałkach. Może zamało mam obciążników na tyknych kołach (150 kg), czy macie też takie problemy.

Kolego opisz problem jeszcze raz bo nie zrozumiałem. Po co ściągać ładowacz do pracy w polu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share kocur666

kocur666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 07 grudzień 2015 - 21:20

Zetor Proxima 100 PLUS

Lol w orce napedy musza chodzic nonstop

a jak ma tura i obciazniki to elegancko go dociaza ;]

#30 Share Wojtas20-21

Wojtas20-21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 grudzień 2015 - 21:51

Zetor Proxima 100 PLUS

Kolego opisz problem jeszcze raz bo nie zrozumiałem. Po co ściągać ładowacz do pracy w polu?

ładowacz ściągam do prac w polu, do orki, bo wtedy na róniejszych polach mogę orać bez przeniego napędu, a jak nie zdejmę to bez przedniego npędu ciagnik ma wiekszy poślizg i często "kopie w mejscu".

#31 Share Simmi

Simmi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 07 grudzień 2015 - 23:34

Zetor Proxima 100 PLUS

Ale czemu orzesz bez napędu? Przecież to strata paliwa i czasu. 

#32 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 01:54

Zetor Proxima 100 PLUS

Wyłączając napęd tracisz mnóstwo na uciągu,który daje ci obciążona przednia oś.

Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

#33 Share kocur666

kocur666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 16:57

Zetor Proxima 100 PLUS

ja mam 914 i mam tura zalozonego , myslalem ze jak sciagne tura to bd miala lzej a tu guzik bo obciazniki sciagniete . Przednie kola tylko co sie stykalay z podlozem a jak z turem w orce i z lyzka ziemi nie pelna to idzie az miło ;]

#34 Share Piotr6991z

Piotr6991z

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 18:20

Zetor Proxima 100 PLUS

dość dużo pracuję z ładowaczem, pierwszy raz naprawiał (spawła) serwis na gwarancji ale nie wytrzymał nawet 50 mth, za drugim razem sami spawaliśmy nie było czasu czekać  na przyjaz serwisu bo  robota  była i jak narazie trzyma

mam zamontowany ładowacz tl 220, do pracy  w polu (orka pług 4 skibowy, zagonowy ) trzeba go z ciągać bo i naczej  bez przodu nie pojedzie, a gleby posiadam takie sobie przeważnie IV , III klasa, teren dość nierówny, jak wyłączam przedi napęd odrazu sę kopie jak nie zdejmę ładowacza. Bez ładowacz nie ma takich problemów, przodu używam tylko na gliniastych kawałkach. Może zamało mam obciążników na tyknych kołach (150 kg), czy macie też takie problemy.

Moja proxima posiada jeszcze jeden defekt, którego nie może usunąć serwis od 1,5 roku, kontrolka ładowania lekko się żarzy, czy miał ktoś podobny problem?

odrazu dodam , ze paski od alternatora są dobrze napięte, akumulator ładuje się dobrze (przez prawie 2 lata nie było problemu z odpaleniem)

U mnie w proximie też się lekko żarzy ta kontorlka od ładowania, jak brałem ciągnik to serwisant mowił że lekko się będzie żarzyć więc jest wszystko dobrze. Odnośnie przedniego napędu skoro go nie używasz to trzeba było kupić ciagnik bez przedniego napędu. Do orki to trzeba ciągnik obciążyć maksymalnie, włączyć napęd na 4 koła i wtedy jest mniejszy poślizg przez co zużywasz mniej paliwa na hektar. Też mam ciagnik z ładowaczem, ma ponad 200 mtg i odpukać rewers chodzi lekko. Na początku chodził ciężej ale teraz już jest dobrze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share mazurq

mazurq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 16:52

Zetor Proxima 100 PLUS

Może mi ktoś wytłumaczyć jak krowie na rowie o co chodzi z mechanicznym sterowaniem tylnego TUZa chodzi o te pozycje siłowa mieszana i ta trzecia czytam instrukcje i nic nie rozumiem