Polecane posty

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Jestem studentem piszącym obecnie pracę inżynierską. Tematem mojej pracy inżynierskiej jest Aplikacja wspomagająca pracę gospodarstwa rolnego i księgowość. Elementy jakie zawarłem w programie:

 

- wystawianie i przechowywanie, drukowanie faktur

- tworzenie miesięcznych zestawień kupna/sprzedaży wymaganych przez Urząd Skarbowy

- przechowywanie informacji o obecnym stanie naszego stada

- prowadzenie ksiąg przybycia/ubycia bydła i trzody chlewnej

- przypominanie rolnikowi o fakcie, iż dany buchaj kończy niedługo 30 miesięcy i należy pomyśleć o jego sprzedaży

- przechowywanie informacji o stosowanych środkach ochrony roślin i nawożeniu upraw

- przechowywanie informacji o uprawach, plonach, działkach rolnych i odmianach stosowanych roślin

- tworzenie raportów finansowych, i raportów z analizy jaki nawożenie/chemia, klasa ziemi, odmiana zboża, pogoda miała wpływ na plonowanie.

 

Moim pomysłem na rozwój jest zaprojektowanie aplikacji mobilnej na telefony komórkowe, która pozwalała by rolnikowi za pomocą GPS obliczać powierzchnie działek rolnych. Aplikacja taka by synchronizowała się z aplikacją na komputerze i na mapach rysowała by działki. Kolejnym pomysłem jest utworzenie modułu pomagającego planować zasiew i zarządzanie stadem zwierząt.

 

 

Mam ambitne plany rozwijać ten projekt również po obronie pracy, dlatego zwracam się do was forumowicze czego byście wymagali od podobnej aplikacji. Jestem gotów na wszelkie sugestie.

 

Proszę o odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubo123    2

No to nieźle musisz mieć sporo czasu żeby to wszystko ogarnąć, sam też studiowałem informatykę ale niestety tylko zaocznie i przez pracę na gosp ledwo liznąłem technik sieciowych i baz danych, a Ty jaki kierunek studiujesz. Masz program już ogarnięte na tym poziomie co napisałeś? Co zastosowałeś do tworzenia tej aplikacji? Wygląda ambitnie i obszernie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, sporo czasu mnie to kosztowało niestety nie obronie się w terminie, ale myśle ze powstanie fajna aplikacja, chce ją w przyszłości rozwinąć, wspierać docelowo ma ona pomóc moim rodzicom, ale chciał bym ją rozszerzyć i rozpowszechnić, dlatego liczę na wypowiedzi bardziej doświadczonych gospodarzy aby aplikacja spełniała ich wymagania.

 

No niestety trudno pogodzić pracę w gospodarstwie ze studiami...

Ja studiuje dziennie, na politechnice Poznańskiej - kierunek Informatyka, Specjalność - systemy informatyczne.

 

Jak narazie mam ogarnięty ogólny zarys aplikacji, koncepcje rozwiązania i bazę danych. Zaimplementowałem także system fakturowania (faktury za zwierzęta automatycznie uzupełniają księgi ubycia/przybcia zwierząt) obecnie implementuje część odpowiedzialną za produkcje zwierzęcą.

 

Wykorzystałem tutaj język C#, technologie WPF MVVM i Entity Framework do połączenia z bazą danych. Bazę docelowo chcę wykorzystać jakaś darmową - np MS SQL Express. Na razie jest to aplikacja na komputery, rozważam w przyszłości zrobić z tego aplikację przeglądarkową.

 

Może Ty @kubo123 jako rolnik, informatyk miał byś dla mnie jakieś wskazówki? Traktuje temat bardzo poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubo123    2

Aaa już myślałem że jakiś kierunek związany z rolnictwem masz powiązany a tu typowo infa:-P wiesz ja mam teraz gosp o powierzchni 40 ha a produkcja to mnieszana tzn. trzoda i bydło, także tu troszkę dla mnie brakuje. Wiesz ja sam się czaję na aplikację ale mobilną jakąś, raczej android. Sam jeszcze ogarniam wszystko w excel (księgi zwierząt, zasiewów i małą wydatków i przychodów zrobiłem sobie edytowalne). Wiem mało ambitnie ale narazie mi starcza bo pracy pełne ręce mam, fakt ciągnie mnie do powrotu do infy na wyższym poziomie ale coś nie wyrabiam się. Wiesz coś do pomiaru pól to super choć jak testowałem connected farm to trochę budzi u mnie obawy nie dokładności ale program niezły. Widzę że skupiasz się raczej na większych gosp. niż moja ojcowizna tym bardziej że nie jestem jeszcze vatowcem ale połączenie tego to fajny pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorskip    0

Witam,

 

Przede wszystkim ewidencja zabiegów ochrony roślin, ja zrobiłem w excelu sobie. Ale mógłbyś to rozszerzyć o magazyn środków (żeby było wiadomo ile jeszcze tego oprysku nam zostało) Pamiętaj że nie zawsze rolnicy rozliczają się co miesiąc, można rozliczać się co kwartał. Może współpraca z GPS i pomiarem pól, żeby do obszarowych mieć dane.

Ja studiuje na UP w Poznaniu Rolnictwo, co prawda zaocznie ale też ciężko wszystko pogodzić. Też chciałbym trochę wrócić do informatyki bo kiedyś całkiem nieźle mi szło, no ale teraz są inne obowiązki.

Życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andzej1889
      Witam, poszukuję osoby/firmy które zajmuję się skupem królików ( tylko woj śląski i opolskie ). Jeżeli ktoś posiada informacje które mogły by pomóc bardzo prosił bym o podanie numeru telefonu lub kontakt z numerem 537086548. Można także wysłać mi prywatną wiadomość. 
      Króliki hodowane ekologicznie, bez pasz, granulatów, z stałym dostępem do wody.
    • Przez Konsultant_HRIC
      Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy produkcyjnej działającej w branży roślin ozdobnych poszukujemy managera produkcji z doświadczeniem w uprawach polowych oraz w zarządzaniu zespołami produkcyjnymi w terenie.
      Idealny kandydat to profesjonalista w zakresie produkcji roślinnej z bogatym doświadczeniem i wiedzą rolniczą, pasjonat i entuzjasta roślin ozdobnych, sprawny manager zespołów polowych.
       
      Więcej szczegółów pod adresem: OFERTA PRACY - MANAGER PRODUKCJI ROŚLINNEJ, http://hric.pl/oferta/id,93/
       
      lub telefonicznie: 660 703 703 lub mailem: jw@hric.pl
       
    • Przez Konsultant_HRIC
      Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy produkcyjnej działającej w branży roślin ozdobnych poszukujemy managera produkcji z doświadczeniem w uprawach polowych oraz w zarządzaniu zespołami produkcyjnymi w terenie.
      Idealny kandydat to profesjonalista w zakresie produkcji roślinnej z bogatym doświadczeniem i wiedzą rolniczą, pasjonat i entuzjasta roślin ozdobnych, sprawny manager zespołów polowych.
       
      Więcej szczegółów pod adresem: OFERTA PRACY - MANAGER PRODUKCJI ROŚLINNEJ, http://hric.pl/oferta/id,93/
       
      lub telefonicznie: 660 703 703, lub mailem: jw@hric.pl
       
    • Przez rudinho11
      Witam,

      Związku ze skorzystaniem z PROW, muszę prowadzić uproszczoną księgowość, możecie dokładnie opisać co i jak wpisywać i jak to ma wyglądać? Czy książka rozchodów i przychodów wystarczy i jak ma wyglądać ?
    • Przez JeanPoul
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy składając na młodego rolnika muszę być na Vacie czy niekoniecznie, jeśli nie będę dużo inwestować?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj