Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey ferguson 3065 elektryka

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wrkus13

wrkus13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Moją pasją jest rolnictwo. Prowadzę wraz z ojcem gospodarstwo rolne na kaszubach :D

Napisany 07 styczeń 2014 - 20:43

Massey ferguson 3065 elektryka Witam wszystkich posiadaczów Mf. Chciałbym prosić o pomoc a mianowicie wytłumaczę o co chodzi. W Lipcu 2013 roku stałem się posiadaczem masseyja 3065. Jako wygląd pozostawiał wiele do życzenia postanowiłem wraz z tatą go pomalować ( maska, błotniki, kabina, grill) Wszystko pięknie, i wgl ale po złożeniu wszystkiego zaczęły się dziać problemy z elektryką, na początku po naciśnięciu hamulca zapalały się wszystkie światła, ale to po jakimś czasie o dziwo ustało, teraz natomiast po wyłączeniu ciągnika wszystkie kontrolki gasną oprócz kontrolki od napędu która cały czas się żarzy, gdy ciągnik jest odpalony też się żarzy albo po naciśnięciu guzika od napędu pali się normalnie, i otóż nie wiem gdzie szukać przyczyny, i na dodatek zginął prąd od wentylatora, radia i wycieraczek, jedynie pali się lampka, wszystkie bezpieczniki w kabinie są całe. Może słaby styk masy jest? Mam nadzieję że jakoś może spróbujecie Mi pomóc bo już nie wiem gdzie szukać :/. W kabinie wszystkie bezpieczniki wyjmowałem i pryskałem sprejem do styków ale nic to nie pomaga :( Proszę o jakieś rady, Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey ferguson 3065 elektryka Dzisiaj, 18:10
  •  

#2 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 07 styczeń 2014 - 21:56

Massey ferguson 3065 elektryka Ja bym obstawiał na słabą masę, musisz posprawdzać styki od masy i te miejsca w których kabel jest zmasowany do ramy. Może byc też tak, że niby kabel będzie łaczył i ładnie przylegał do korpusu ciągnika, a w środku może być ułamany od starości i drgań. A podczas malowania rozłączałeś elektrykę? Jeśli tak to w tych miejscach w których rozłączałeś musisz posprawdzać kostki i czy na pinach jest przejście prądu :)
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#3 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 21:58

Massey ferguson 3065 elektryka Sprawdź dokładnie masę, może przy składaniu coś się obluzowało...
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 11:00

Massey ferguson 3065 elektryka Jeśli chcesz sprawdzić czy jakiś kabel masowy nie jest przerwany w izolacji to weź pociągnij dodatkową masę oddzielnym kablem od minusa aku do miejsca gdzie masa łączy się z ramą. Przewody masowe mają zazwyczaj czarny kolor choć nie jest to reguła. Dodatkowo popsikaj wszystkie wtyczki zbiorcze (takie okrągłe z dużą ilością pinów) preparatem typu kontakt. Jest to żmudna praca ale warto to zrobić bo tak jak wcześniej pisano w starych ciągnikach takie chochliki się zdarzają a ich znalezienie jest naprawdę trudne. Miałem podobny problem w sezonie a znalezienie usterki zajęło mi ponad tydzień. Dodatkowo jak dzwoniłem do miejscowych mechaników to co "znachor" to inna diagnoza Życzę powodzenia.

#5 Share agroelektroniks

agroelektroniks

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 09:32

Massey ferguson 3065 elektryka ewidentnie brak masy , sprawdz wtyczki pod maską , kable przy akumulatorze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 14:25

Massey ferguson 3065 elektryka Witamy ponownie kolegę agroelektroniks. Wiele osób cie szukało :))