Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy Pronar 82A da rade z agregatem uprawno siewnym ???

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ORION1

ORION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 16:01

Czy Pronar 82A da rade z agregatem uprawno siewnym ??? Siemka wszystkim. Mam pytanie pośadam Pronara 82A i chce kupić agregat uprawno-siewny unia grudziądz. W gre wchodzą dwa modele ARES L/S lub
ARES L/Z ( http://www.uniagroup...uprawa-siew.htm ) o szerokość 2,7 odnośnie uciagu to niee mam wątpliwość że da rade ale czy będzie podnośł o to pytania ARES L/Z jest cięszy o 155 kg i droszy o 2 tys. Czy warto dopłać te 2 tys ziemie mam średnie troche iłów jest ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy Pronar 82A da rade z agregatem uprawno siewnym ??? Dzisiaj, 23:26
  •  

#2 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 16:09

Czy Pronar 82A da rade z agregatem uprawno siewnym ??? Moja sąsiadka ma ten zestaw z Famarolu z wałem gumowym i lata jak szalona... nawet bez podnoszenia siewnika podniesie cały zestaw ;)

#3 Share ORION1

ORION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 16:34

Czy Pronar 82A da rade z agregatem uprawno siewnym ??? a też ma MTZETA ??

#4 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 16:37

Czy Pronar 82A da rade z agregatem uprawno siewnym ??? Nom, Pronara 82A, ale sprzodu musi mieć dodatkowe obciążniki ;)

#5 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 16:41

Czy Pronar 82A da rade z agregatem uprawno siewnym ??? Umnie gość lata 82tsa z agregatem unii chyba i podnosi go spokojnie bez podnoszenia siewnika na hydropaku. A z uciągniem nie ma problemu. Pełne obciążenie czyli 450 kg na przodzie.

#6 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 17:01

Czy Pronar 82A da rade z agregatem uprawno siewnym ??? Myles ze spokoje da rade !!!!!! a jak niee to dolozysz na przodek pare kg . ;)

#7 Share zimny90

zimny90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Musik, sport, motoryzacja

Napisany 13 styczeń 2008 - 17:07

Czy Pronar 82A da rade z agregatem uprawno siewnym ??? Znojomy ma taki zestaw i bez problemu daje rade. Tylko nie wiem jak zachowuje się taki zestaw na krzywych polach....

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 styczeń 2008 - 18:37

Czy Pronar 82A da rade z agregatem uprawno siewnym ??? Lepszy je L/Z, ma lepszy wał , lecz jest trochę cięższy, więc potrzeba by więcej obciążników.

#9 Share Kopernik

Kopernik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 18:43

Czy Pronar 82A da rade z agregatem uprawno siewnym ??? Znam koleśia który MTZ-tem o udzwigu 2,5t targa taki zestaw ale ma dodatkowe obciążenie na przód i loto że hej!!! ;)

#10 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 19:48

Siemka wszystkim. Mam pytanie pośadam Pronara 82A i chce kupić agregat uprawno-siewny unia grudziądz. W gre wchodzą dwa modele ARES L/S lub
ARES L/Z ( http://www.uniagroup...uprawa-siew.htm ) o szerokość 2,7 odnośnie uciagu to niee mam wątpliwość że da rade ale czy będzie podnośł o to pytania ARES L/Z jest cięszy o 155 kg i droszy o 2 tys. Czy warto dopłać te 2 tys ziemie mam średnie troche iłów jest ???

no nie wiem jak podnośnik sie w tym zachowa ;)
u nas gosc mtz'em targa zestaw 3m, siłownik c-110, pompa, rozdzielacze nowe -wyniosło go to 2tys ale ze standardowym obciążeniem z przodu jakoś mu idzie :P

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MateuszP

MateuszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 19:52

Czy Pronar 82A da rade z agregatem uprawno siewnym ??? moim zdaniem warto dołożyć pare złotych i kupić marsa i nie będziesz ryzykował czy da czy nie da rady podaje link
http://www.uniagroup...iew.htm#mars-xl

#12 Share ORION1

ORION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 21:29

Czy Pronar 82A da rade z agregatem uprawno siewnym ??? to jest jakies rozwiązanie tylko cena

#13 Share MateuszP

MateuszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 08:13

Czy Pronar 82A da rade z agregatem uprawno siewnym ??? no jak wziąłbyś go na PROW to wyszło by tyle co za aresa a o ile szybciej i lżej :rolleyes:

#14 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 08:53

Czy Pronar 82A da rade z agregatem uprawno siewnym ??? mój dobry znajomy ciąga 3m zestaw uprawowo siewny proximą 80km. w zestawie jest jakiś agregat z famarolu(dokładnie nie pamiętam który) i poznaniak. jakoś mu ta proximka to ciąga bo parę hektarów na jesieni posiał tym zestawem. więc jeśli proxima daje radę z 3m to Twój pronar z 2,7 nie powinien mieć najmniejszego kłopotu.
pozdrawiam

#15 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 17:36

Czy Pronar 82A da rade z agregatem uprawno siewnym ??? Znajomy pronarem z 94 roku ciąga 3metrowy aktywny agregat amazone z poznaniakiem i daje rade, jedynie ma własnej produkcji TUZ na którym wiesza standardowe obciążenie, ja mam 3m aresa i również mogę jeździć, zawracać na rozłożonym siewniku bez dokładania dodatkowego obciążenia. Śmiało kolego bierz tego aresa na pewno nie będzie Ci ciągnikiem bujać.

#16 Share Cuubs

Cuubs

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 17:44

Czy Pronar 82A da rade z agregatem uprawno siewnym ??? Myślę ze agregat uprawowo-siewny 2,7 spokojnie pociągnie i co najważniejsze podniesie. Jednak czy nie lepiej kupić jakiś lżejszy( chodzi o konstrukcje) o szerokości 3 m. wtedy pasuje do ścieżek od opryskiwacza no zawsze wzrasta wydajność.

#17 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 08:18

Myślę ze agregat uprawowo-siewny 2,7 spokojnie pociągnie i co najważniejsze podniesie. Jednak czy nie lepiej kupić jakiś lżejszy( chodzi o konstrukcje) o szerokości 3 m. wtedy pasuje do ścieżek od opryskiwacza no zawsze wzrasta wydajność.

Czy 15cm agregatu i siewnika aż tak dużo waży, że 2,75m podniesie, a 3,0 m jest już w stanie wysłać przód ciągnika w niebiosa :P

#18 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 12:45

Czy Pronar 82A da rade z agregatem uprawno siewnym ??? czy ktoś z was uzytkuje taki agregat http://www.allegro.p..._agro_masz.html .Jak się on sprawuje i jak oceniacie jego wykonanie????

#19 Share DANIEL

DANIEL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 13:18

moim zdaniem warto dołożyć pare złotych i kupić marsa i nie będziesz ryzykował czy da czy nie da rady podaje link
http://www.uniagroup...iew.htm#mars-xl

Może przy marsie nie będzie miał problemu z podnoszeniem ale zwróćcie uwagę że mars ma dodatkowe koła za agregatem, jest półzawieszany, będzie to dodatkowy kłopot, nie ma to jak aregacik zawieszany....
Mam dokładnie takiego samego aresa który jest w pierwszym poście, piękna sprawa, mój ma 3 m, 2 rzędy kultywatora całkowicie wystarczają, polecam go.
pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Pronio82SA

Pronio82SA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Szybkie samochody oraz Bardzo drogie ciagniki :PPPP

Napisany 01 luty 2008 - 20:29

Czy Pronar 82A da rade z agregatem uprawno siewnym ??? Unieśc to go uniesie (całośc siewnik i agreget) ale przy nawracaniu siewnik będziesz musiał troche unosic nad AGREGAT w celu nie podrywu przodku.
Chyba że dołożysz ze 200kg na przodek to wtedy wszystko gra i buczy! :D
Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)