Skocz do zawartości

Zdjęcie

Termostaty.

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ursus-5314

ursus-5314

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 16:46

Termostaty. Witam. Mam taki problem z ursusem 5314 turbo, że gdy silnik złapie temperature woda z chłodnicy wyganiana jest nadmiarem. Co może być tego przyczyną? Czy do silnikó z turbo potrzebne są inne termostaty niż do zwykłych? Prosze o pomoc. :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Termostaty. Dzisiaj, 19:28
  •  

#2 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 16:50

Termostaty. A ile jej wygania? Jeśli nalejesz ful do chłodnicy to wraz z rozgrzewaniem się silnika musi wywalić to co "spuchnie" i uspokoi się. Wody w chłodnicy wystarczy tyle by przykryło górne żeberka mniej więcej do połowy górnego zbiornika lub nalać do pełna a nadmiar sam wyrzuci.
KPK Kumurun Team

#3 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 19:12

Termostaty. Witam! Ja mam problem w termostacie w c360 gdyż ostatnio chciałem go odpalic ,nalałem wody weszło zaledwie 4 litry (chłodnica pełna),no i zapaliłem go i chodził i wlałem do 6 litrów i więcej nie chciało wejsc -_-,doszłem ze woda była pewnie tylko na dole ,podana do pompy i bardziej do góry nie chciała isc.Dlaczego? gdyż termostat był zamknięty i powietrze nie miał gdzie uciec ,mozna by powiedziec "zapowietrzony układ chłodzenia " <_< Gdy odkręciłem obudowe termostatu i wyrzuciłem termostat to wszystko pusciło powietrze wyleciało,zapelniło sie wodą :rolleyes: Ale wiemy ze wtedy był tylko układ duzy i silnik nie ma optymalnej temperatury -_-
Zdazyła wam sie kiedys podobna sytuacja ,jak ja rozwiązać? A dodam ze termostat sprawdzałem (jest dobry)i przy ok. 90stopniach sie otwierał B)

Pozdrawiam!:)

#4 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 07 styczeń 2014 - 21:24

Termostaty. Na zimnym zawsze tak będzie.Wtedy jest mały obieg i silnik się nagrzewa,gdy osiągnie temperaturę pracy termostat się otworzy i będzie duży obieg.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#5 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 21:42

Termostaty. Wiem na jakiej zasadzie działa termostat ja to rozumiem tylko ze w górnej czesci nie ma wody ,a to moze sie skonczyc targicznie dla silnika,nie powinno tam byc jakiegos odpwiecznika aby ulotnic powietrze?

#6 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 10:19

Termostaty. Jest woda bo jak lejesz i zalejesz do pełna to woda dopłynie do termostatu tym wężem co idzie od termostatu.
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#7 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 20:36

Termostaty. Ale dopłynie tylko do termostatu tym węzem z góry ale i tak termostat jest zamknięty to ni eprzepusci wody.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 21:54

Termostaty. Woda do termostatu dostanie się poprzez dolny wąż chłodnicy.Zapalisz silnik to pompa wypełni wszystko.

#9 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 18:58

Termostaty. Dobrze a powietrze które się tam znajduje gdzie ucieknie? <_< Bo ja zapaliłem silnik i nie chciała sie przedostac do góry -_-

Pozdrawiam

#10 Share gabriell

gabriell

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 19:20

Termostaty. Wydaje mi się ze powinien byc malutki otworek w blaszce zamykajacej termostat. Dodany obrazek

#11 Share wiktor1967

wiktor1967

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 20:09

Termostaty. Przy działającym prawidłowo termostacie nigdy nie wejdzie tyle wody/płynu co powinno.Ja jak zalewam ciągnik leje do pełna chłodnice odpalam silnik i i jade ciągnikiem robić ale cały czas obserwuje temperature jak dojdzie do 80/85 to znak że termostat się otworzył i wtedy dolewam brakującą ilość płynu.Przy minusowych temperaturach tak morzna robić tylko z płynem bo na wodzie zanim sie rozgrzejw silnik to woda w chłodnicy już zamarznie.

#12 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 19:15

Termostaty. Własnie ja nie mam zadnej dziurki w tym termostacie i tak myslałem nad tym czy tam nie powinno cos byc :rolleyes:
Co do tego rozgrzania mi chodzil ciagnik,temperatura ok. 0 stopnia to nie było mozlwosci zeby woda zamarzła a nie chciała sie rozgrzac bo temperatura zaczeła rosnąc a po jakis 10 min. pracy spadła <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share ursus-5314

ursus-5314

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 18:47

Termostaty. No wreszczcie moge odpisać (zablokowano mi konto). A co z tymi termostatami do silników z turbo? Muszą być inne?

Dodaj odpowiedź