Zaloguj się, aby obserwować  
lol2525

new holland t5 115 czy Zetor forterra HSX

Polecane posty

lol2525    0

co wybrać new holland t5 115 czy Zetor forterra HSX na gospodarstwo 25h jako główny ciągnik przy przcy z pługiem 4 obracanym i agregatem siewnym w kąplecie z siewnikiem 3 m.... który lepszy ? mocniejszy? oszczędniejszy? tańszy w utrzymaniu i zakupie i o ile.... prosze o pomoc i z gory dziękuje za wszelkie informacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek16325    1

Witam Mam New Hollanda td5050 i powiem szczerze ze mój nh chodzi przy pługu 4 obrotowej. New Holland wcale dużo nie pali i jest w miare tani do utrzymania. kolega ma zetora forterra HSX i strasznie na niego narzeka. ja na twoim miejscu wybrał bym nh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chłopie ani jeden ani drugi moim zdaniem to są ciągniki awaryjne jak cho..ra. i dlaczego na tak mały areał chcesz nowy ciągnik nie lepiej ursusa 1614.

Ale dobra jak ja bym miał kasę to też bym kupił nowy. Moim zdaniem zastanów się nad john deerem M115, albo R115

są to bardzo dobre ciągniki tylko trzeba je szanować osobiście wolał bym R115 mocniejsza skrzynia i wogóle tylko, że trochę droższy w tych czasach dobre ciągniki to Fendt,John Deere, class Valra i jeszcze w miarę Case a jak New Holland to ze starszych wersji bo nowe są do kitu A STARSZE JESZCZE SĄ NAPRAWDĘ OK!

 

POZDRAWIAM!! :)

 

Chłopie ani jeden ani drugi moim zdaniem to są ciągniki awaryjne jak cho..ra. i dlaczego na tak mały areał chcesz nowy ciągnik nie lepiej ursusa 1614.

Ale dobra jak ja bym miał kasę to też bym kupił nowy. Moim zdaniem zastanów się nad john deerem M115, albo R115

są to bardzo dobre ciągniki tylko trzeba je szanować osobiście wolał bym R115 mocniejsza skrzynia i wogóle tylko, że trochę droższy w tych czasach dobre ciągniki to Fendt,John Deere, class Valra i jeszcze w miarę Case a jak New Holland to ze starszych wersji bo nowe są do kitu A STARSZE JESZCZE SĄ NAPRAWDĘ OK!

 

POZDRAWIAM!! :)

 

i podłączam się pod wypowiedź kolegi adamek, że zetory forterry są strasznie awaryjne!!! i promiksy podobhnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Ale ty jesteś mądry. Najlepiej niech kupi Fendta. Pomyslaleś za co go spłaci na 25 ha ??? A skąd masz informacje ze NH T5 jest taki awaryjny a JD taki dobry??? Daj fakty a nie siejesz propagandę. Na 25 ha to i za świat NH i Zetor i Pronar tez by starczyl. Jak zrobi nim150-200 godz to będzie max to oba będą chodzily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci polecił NH. Kolega ma Zetora forterre 125 i strasznie narzeka, mówi że jego stary Fendt 110 km ma więcej siły niż ta forterra 122 km <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
harpa777    2

A dziś też dostałem propozycję NH T6120, o dobre 80 tys. tańszy od JD R115 ale czy to warto? Bo podobno JD dużo mocniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Odszukaj zdjęcie @Dziedzio i po czytaj pod zdjeciem JD i NH i zobaczysz tą podobno większą moc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrzetor115    0

case i new holland to samo tak wiec czemu zachwalasz że case jest dobry nh do kitu

 

 

mam 2 Zetory forterry i nie narzekam to czego w nich brakuje to rewers elektro-hydrauliczny ale w hsx jest i nie spotkałem się z nikim kto ma zetora żeby narzekał. Wszystkie awarie sam sobie naprawisz niema nic skomplikowanego a części są wszędzie i bardzo tanie w porównaniu z innymi zachodnimi sprzętami. W zetorze lejesz tylko paliwo a w nh musisz dokupować adblue. Tak więc polecam ci hsx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego a jak sprzęgło w Twoje forterze się sprawuje? Bo mam dużo negatywnych opinii użytkowników na ten temat i sam nie wiem co o tym myśleć. Nawet po 300mth im wysiadało. Bo traktor ogólnie mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lol2525    0

dzieki koledzy za rade coś bede myślał. a jak cenowo może sie ktoś orietuje te maszyny teraz stoją. tak w podstawowej wersii może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarus820    5

Też ci polecam HSX Mam Forterre 110HSX zrobiłem nim już 50mtg naprawde bardzo dobry ten ciągnik uciag ma dobry ciagłem nim tiry z burakami w błocie pod góre i szedł dawał sobie spokojnie rade naprawde ci polecam HSX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
harpa777    2

W nowych zetorach: brak osi amortyzowanej, mało wygodna kabina (zbyt krótka), nadmierny hałas. Nie wiem jak z awaryjnością, bo mam starą wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrzetor115    0

Kolego a jak sprzęgło w Twoje forterze się sprawuje? Bo mam dużo negatywnych opinii użytkowników na ten temat i sam nie wiem co o tym myśleć. Nawet po 300mth im wysiadało. Bo traktor ogólnie mi się podoba.

 

ja w mojej jednej z 2006r mam 2200mtg chodzi przy turze i tylko puki co wymieniłem pompkę i wysprzęglik a sprzęgło puki co ciągnie a w drugiej mam 650mtg i nic nie było naprawiane

 

cenowo to na pewno zetor wyjdzie taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

oj co tak chwaliie te nh bo juz słyszałem jakie to smoki paliwa i dużo usterek tylko dla serwisu i waga mała tych nh do mocy a na temat zetora jakoś same dobre opinie i sam mam zetorka i bym polecił prosty przykład znajomy ma jd nowego i teraz kupil zetorka nowego dlaczego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primorac    37

też słyszałem, że nh to awaryjne ciągniki...

 

a zetory, miałem kiedyś Proximę i nigdy więcej jej nie chce przez 5lat sprzęgłorobione było ze 3-4razy zimą 2007r. rozsypał się rozrząd a chyba dwa lata później poszła skrzynia biegów, po doprowadzeniu jej do ładu poszła za marne 50tyś...

 

ja to bym ci jakiegośzachodniego proponował może warto bym rozejrzeć się za jakimś urzywanym Fendtem albo innym "niemcem" bo nowy jednak trochę kosztuje a areał na jaki chcesz kupić ciągnik wymagający zbytnio nie jest. Słyszałem też niezła opinie o Farmtrack;u podobnobardzo proste ciągniki i bardzo mało w nich elektroniki a cena bardzo zachęcająca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pisze teraz ogólnie do wszystkich ale szczególnie do pana belarus820 ponieważ zaraz mi pikawa wyskoczy cały czerwony jestem tak mnie żeś zdenerwował po hu... piszecie takie rzeczy jak pan belarus820 tu cytuje ja mam już 50mtg i jest wszystko dobrze super uciąg i wogóle. Co to jest do ku..y nędzy 50 mtg ja mam jeden ciągnik już nie powiem jaki i do 1000 motogodzin było wszystko dobrze puki się gwarancja nie skończyła. A ten pisze że ma 50mtg i super ciągnik ma i go poleca. W przenośni powiem ten ciągnik nawet porządnie dotrzeć się nie zdążył. Ja ze swoich praktyk wiem bo pracowało się tu i ówdzie i jeździłem i new hollandami, jelonkami, zetorami i jeszcze różnymi i je naprawiałem i wiem co nieco o nich. A Inni pIszą ze sieje jakaś propagandę i mam to po przeć dowodami że new holland czytam zetor forterra jest awaryjny i wogóle. A ja jeździłem nimi i wiem jakie są awaryjne. oczywiście nie wszystkie ciągniki są awaryjne ale ja nigdy dobrego słowa o new hollandach i zetorach forterrach nie powiem chodzi mi oczywiście o nowe ciągniki, bo kiedyś każdy ciągnik był dobrze robiony w fabryce żeby chodził latami, a teraz robią tak żeby tylko nowe części kupować. Stare new hollandy i zetory to maszyny nie do zdarcia a do nowych nawsadzali jakiś pierdół i się ciągle sypią.

 

Pozdrawiam :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tylko nie Zetora. Kolega ma 3 letniego 120km i po zapaleniu z 5 minut gazuje zeby ruszyć, silnik oblany olejem, z 2 razy turbo robił i coś jeszcze.

Tego kolegi wspólnik był u mnie mojego NH T5060 oglądał i teraz kupuję T5, na Zetora nie chce. Mój NH ma 3 lata i nic nie robiobne ,a T5 to dawna TL potem T to co ja mam i teraz T5. tylko silnik zmienili, ale to jeden z lepszych modeli które wyszły.

 

A co do psucia to wszystkie maki się psują, nie ma różnicy, Znajomego Fendt to sam zna drogę do serwisu, średnio raz w miesiacu tam trafia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matixd    9

byłem na Agro Show i byłem oglądać zarówno zetora jak i nh. Za New Hollanda T5.95 zawołali mi 170 tys netto, miał praktycznie wszystko w standardzie, za Zetora Forterre 100 HSX (po wzbogaceniu ja w wszystko co potrzebne i jakimś rabacie) tez zawołali 170 tys netto. NH t5 niestety ma już inny silnik niż t5000 i jest to jednostka o pojemności 3,4l straszne mały moim zdaniem i szkoda że ma tylko 1 półbieg, po za tym były spoko. Zetor jak zetor nic nie zmienili tylko ten rewers i jeden bieg wiecej, oni ciagle dokładają nie tworza nic nowego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola134    16

maniek20 tez mam jd i myślę o kupnie zetora i nie dlatego ze zetor jest lepszy tylko dlatego ze jest tańszy a ma pracować jako pomocniczy wiec akurat tym bym sie nie kierował :P kolego sam sobie porównaj cenowo i wogólę bo to twoja decyzja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn kupił NH T5 105 w 07. 2013 po 30 mth zalał się silnik olejem niby jakaś opaska ale ciągnik zabrali lawetą do serwisu.Po naprawie widziałem jak woził obornik apollo 10 to ładnie dawał sobie rade tylko wydaiemisie że silnik wyżyłowany bo niesłychać pracy disla tylko świst.Ja mam od roku Valtrę n92 to dobry ciągnik ale troche mułowaty,na twojm miejscu kupił bym NH T6 120 w podstawowe wersii bo T5 jest troche zamały i zaletki do pługa obrorowego i agregatu z siewnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

lol2525 nie kupuj żadnego starego hebla z przekręconym zagarem, żadnego starego ursusa 1614.

 

Poszukaj w galerii ludzi którzy mają te ciągniki, skontaktuj się z nimi, weź jak to możliwe nr telefonów i pogadaj jak chłop z chłopem a nie słuchaj krzykaczy typu: w sąsiedniej wiosce, szwagier słyszał, a na YT jest podobno film itp.

Masz tu kilkaset osób które mają NH i Zetory i każdy będzie chwalił to co ma i mówił że mój lepszy a tamten to złom.

I jeszcze raz wybij sobie używki z głowy.

Edytowano przez Bob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lol2525    0

starego nie bede kupował bo na dofinansowanie złożyłem i jestem na zielozej liscie dlatego tak rozważam. no areał mam nie za duży racja i tez tak os ozczednego i tanszego w eksploatacji by byto najodpowiedniejsze. bo jd albo fend jak sie popsuje to mnie serwis wydoi z pieniedzy calkiem:)podobaja mi sie wlaśnie te 2 (forterra i holand) tylko sam nie wiem który sie bardziej oplaca zetor niby gorszy troche ale i tanszy a na takim areale nie powinien nawalic a jak juz to cos to serwis tanszy pewnie i czesci com? a new h t5 tu mi sie to adblu nie podoba dodatkowy jakis tam koszt juz itaki sie zdaje byc delikatniejszy. dobrze ja mysle czy nie??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

lol2525 jak dlamnie to nh ma troche maly ten silniczek i mniej ma wagi od zetor a dowod na wlasne oczy widziałem czytnik wagi jedego i drugiego bo nh 5060 ma wage 4600kg z obciąznikiem 400 kg a zetor foltera 115 ma 5300kg z obciąznikiem 700 kg a tylko o 3 km więcej od nh

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

harpa777 jechałem pare razy nh5060 i czy komfort lepszy na niskich obrotach moze tak na wysokich praktycznie to samo jak nowy hsx ma amortyzacje kabiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj