Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lamborghini champion 135

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share piozz

piozz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 19:48

Lamborghini champion 135

koledzy własnie planuje zakup lamborghini champion 135 , pelecicie go czy lepiej szukac cos innego ( wynegocjowałem cene 70 tysi z 2001 r sprowadzony i ma ok 5000 motogodzin ) 

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Deutz Fahr Agrotron x720

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Deutz-Fahr
  • 205000.00 PLN
  • 29 wrz 2017
Deutz agro star 6.38

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Deutz-Fahr
  • 59000.00 PLN
  • 27 wrz 2017
Ciągnik Traktor Same Iron 200

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Same
  • 99000.00 PLN
  • 26 wrz 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lamborghini champion 135 Dzisiaj, 14:22
  •  

#22 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 21 marzec 2017 - 23:41

Lamborghini champion 135

Witam. Czy ktoś wie jaką rolę pełnią te dwa okrągłe "pojemniki" widoczne na dołączonych fotkach? W instrukcji jest napisane, że z tej strony traktora są dwa filtry z wymiennymi kartuszami, a tym czasem po zdjęciu zbiornika paliwa okazuje się że żadnych filtrów nie ma. Te "pojemniki" odkręciłem w celu weryfikacji i kontroli i nic tam w nich nie ma. W środku był tylko olej i nic po za tym. Ogólnie są wykonane z grubego żelastwa i ciężkie jak na swoje gabaryty. Czy w Deutz Fahr też są takie cuda? Proszę o podpowiedzi.

Pacjent to Lamborghini Champion 135.

Załączone miniaturki

• 20170321_195658.jpg
  • 20170321_195735.jpg

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#23 Share piozz

piozz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 31 marzec 2017 - 19:41

Lamborghini champion 135

ktos mi podpowie kupiłem lambo champion 135 i chciałbym wiemin filtry i oleje ktoś pomoże jakie oleje jakie ilości jakie filtry i czy da sie to samemu zrobić ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 01 kwiecień 2017 - 23:26

Lamborghini champion 135

Kolego, da się zrobić to samemu. Ja to zrobiłem 2 tygodnie temu. Do silnika wchodzi 15L (chyba, jutro sprawdzę dokładnie w książce, to Ci napiszę, bo teraz to zmieniałem w skrzyni) Do silnika zalałem Turdus 10W30. (Jest OK) Żeby spuścić cały olej z silnika, trzeba wykręcić dwa korki. Jeden po lewej i drugi po prawej stronie miski. Co do filtrów to można kupić oryginalne SDF w sklepach Grene (Czasem niema od ręki i trzeba zamawiać, lub internet) Ja kupiłem wcześniej w lokalnej Agromie  z firmy Donaldson i były bardzo dobre (ceny nie pamiętam)

Do skrzyni wchodzi 113L tak (sto trzynaście litrów) Ja zalałem 100L, traktor jak narazie nie współpracuje z maszynami, które pobierają dużo oleju. W przypadku skrzyni za bardzo nie da się przeskoczyć i zalać coś innego. Musi być olej zgodny z wymaganą specyfikacją, a skrzynia za to się odwdzięczy w czasie. W książce jest napisane 10W30 Utto. Ja zakupiłem w pobliskiej firmie Agrotechnik olej Shell Spirax 10W30. Oni mają tam serwis Valtry i leją taki, więc i Lambo będzie chodzić. Cena: 15zł/L czyli 1500zł za 100L. Jak bym wziął całą beczkę 207L to wtedy cena 13,5zł/L. Co do filtrów do skrzyni, to jest ich tam trochę a dokładnie 5. Wszystkie są usytuowane z lewej strony ciągnika za zbiornikiem paliwa. Żeby wymienić wszystkie, trzeba zdjąć zbiornik. Bez zdejmowania baku można wymienić od spodu cztery filtry, z czego w jednym jest tylko wymienny wkład. Co do piątego filtra to trzeba zdejmować bak i jeszcze jest trochę odkręcania rur zasilających olejem owe filtry i pompy. Ten filtr jest przepływowy i chyba najdroższy z nich, bo ogólnie wszędzie wołają za niego grubo ponad 200zł. Ja zamówiłem w firmie z częściami do ciężarówek i zapłaciłem 98zł za filtr firmy "Mann" (Bardzo dobra firma) Żeby spuścić olej ze skrzyni trzeba odkręcić 7 korków. 5 korków na klucz 24, a 2 korki w tylnym moście są na klucz imbusowy 9,5mm - ja dorabiałem sam bo nie maiłem takiego. Pod wszystkimi korkami są podkładki miedziane i warto je wymienić. W książce jest napisane, że jak zalewa się nowy olej, to powinno się zalać najpierw w przednią część skrzyni (od strony sprzęgła) 43 litry. Żeby dostać się do korka wlewowego po prawej stronie traktora, trzeba zdjąć drugi bak jeżeli posiadasz. Za bakiem na wysokości schodków znajduje się korek, a jakieś 8cm niżej znajduje się szklane oczko w którym widać poziom oleju. U mnie było zamalowane fabryczną farbą zarówno oczko jak i korek wlewu i chyba nikt tam nie zaglądał od fabryki. Pozostałą część oleju 70 litrów trzeba zalać w tylnej części traktora po lewej stronie jak staniesz za traktorem na obudowie mostu z góry widać dość duży korek na klucz imbusowy 20mm. Ja takiego nie miałem, więc na szybko wykonałem ze śruby 12ki z łbem na klucz 19mm przyspawałem osiowo kawałek grubszej przedłużki i kawałek uchwytu do kręcenia i to się spisało.

Ogólnie jest trochę roboty, ale czego to Polak nie zrobi. Mam nadzieję że w miarę jasno to opisałem, jak coś to pisz tutaj lub na PW jeżeli będę mógł i miał czas to odczytam i odpiszę. Powodzenia.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#25 Share piozz

piozz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 09 kwiecień 2017 - 20:06

Lamborghini champion 135 Dzieki Marcelix za wyczerpujace info bede pomalenku bral sie za te lambo .a powiedz mi jeszcze olej do skrzyni to jakis specjalny do przekladniowy ten 10W30?
powiedz mi tez bo skoro tyle wiesz o tym lambo jakim biegiem i jakim plugiem wykonujesz orke ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 05 wrzesień 2017 - 10:50

Lamborghini champion 135

http://www.agrimanua...al-10514-p.asp

Może ktoś jeszcze poszukuje to tu można zamówić.

Dodaj odpowiedź