tomi1349

Siewnik Monosem- warto ten siewnik kupić (zdjęcie)

Polecane posty

tomi1349    8

Czy warto taki siewnik kupić?

Podajcie na co trzeba zwrócić uwagę przy kupnie tego siewnika?

Jakie wady i zalety?

I czy łatwo jest z częściami i czy łatwy jest do ustawienia dawki na hektar??

 

Zdjęcie

 

.

post-28751-0-35616900-1389019620_thumb.jpg

post-28751-0-89959400-1389019737_thumb.jpg

post-28751-0-00682600-1389020012_thumb.jpg

Edytowano przez tomi1349

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Wszystko zależy od ceny. Ogólnie na starym typie ramy i z wyglądu mocno wysłużony, brakuje sporo elementów takich jak klapki do sekcji czy te płużki z przodu przed sekcją

 

Tutaj masz linka do aukcji z nowym typem ramy i całkowicie sprawnym, kompletnym:

 

http://tablica.pl/of...html#210e3e9920

 

 

 

I nie żebym chciał go sprzedać ale widać różnice. Siewnik kolegi.

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Wszystko zależy od ceny. Ogólnie na starym typie ramy i z wyglądu mocno wysłużony, brakuje sporo elementów takich jak klapki do sekcji czy te płużki z przodu przed sekcją

 

Tutaj masz linka do aukcji z nowym typem ramy i całkowicie sprawnym, kompletnym:

 

http://tablica.pl/of...html#210e3e9920

 

 

 

I nie żebym chciał go sprzedać ale widać różnice. Siewnik kolegi.

Tylko mi chodzi żeby siewnik był tak do 5000zl, ten co podałem to jest za 3700zl.

a może innej firmy jakiś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Kolego jak tarcze będą wyjechane to na nowe wydasz z 2000zł

Musisz rozkręcić pokrywę od sekcji i zobaczyć do czego siania zamontowane są tarcze

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Za tą kasę nie kupisz nic dobrego, weź usługę lub kup siewnik na spółkę z kilkoma znajomymi, innych możliwości nie widzę.

 

EDIT: sam w sumie szperam w sieci za takim siewnikiem, za niską cenę znalazłem takie, które wg. mnie umożliwiją bardzo dobry siew (dokładny, gleba nad ziarnem dociśnięta):

http://tablica.pl/oferta/siewnik-do-kukurydzy-kleine-pneumatyczny-stan-bdb-z-podsiewaczem-ID3sklf.html#9eb59942e9

http://tablica.pl/oferta/siewnik-do-kukurydzy-gaspargo-sp510-ID40jIb.html#2d387374d5

http://tablica.pl/oferta/siewnik-do-kukurydzy-hassia-ID4vZjF.html#3e186ba9b3

 

Tylko nie wchodź w beckera, który jest nadciśnieniowy - jakośc siewu jest gorsza wzgl. siewników podciśnieniowych.

Edytowano przez eMWu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Kolego ten monosem też ładnie dociska ziemię ale nie z wierzchu a po bokach ziarna tworząc lepsze warunki do kiełkowania i przesiąkania wody. Zasiał w zeszłym roku około 50ha kuku. Jest do sprzedania bo przydałby się troche większy jakiś 6 rzędowy składany bo siejemy kuku na kiszonke i na rozstawie 50cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Może to i prawda, ale kiedyś ojciec siał starym nodetem znajomego o podobnej konstrukcji i ogólnie było źle, jak po siewie w suchą glebę nie popadało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Bez wody to nic nie urośnie to chyba jasne. Na pustyni też nic nie urośnie choćbyś siał najlepszym siewnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Ale te kółka dociskowe robią robotę, mam porównanie, w tym roku było siane pożyczonym beckerem, fakt faktem, posiane nierówno mimo że jeżdżone 4,5-5km/h, ale bardzo mi się podobało zagęszczenie gleby (czyli lepsze podsiąkanie itp. itd.), nie do osiągnięcia w maszynach starego typu.

 

A i najważniejsze - na (bardzo) ciężkiej glebie rozwiązanie starego typu źle się sprawdza, gleba musi byc uprawiona przed siewem wybitnie (najlepiej aktywnym), co na rędzinie, która uprawiam jest niemożliwe (lepkość gleby, a dla aktywnego kamienie) - wtedy (przy siewie "starym typem") gleba nad nasionkiem jest zbyt luźna (duże grudki) i wręcz przesycha przy upałach (np. kwiecień-maj 2012, sam doświadczyłem), po kółku jest idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Te kółka to po prostu jest rodzaj docisków gleby. Jedne są dobre na lekkie gleby inne na ciężkie. Widziałem również monosemy które miały takie gumowe kółka dociskowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ja kupiłem Monosema w tamtym roku,z tym że już na radlicach talerzowych i jestem bardzo zadowolony. Co do tego to szkoda że nie ma podsiewaczy nawozów. Czy łatwo ustawić dawke wysiewu - moim zdaniem bardzo łatwo i ilość wysiewu jest idealna ( tylko nie wiem czy tutaj jest regulacja siły ciągu powietrza, ale powinna być bo trzeba to regulować bo np jedne ziarnka są duże a drugie bardzo małe, i na jednakowej sile ciągu na dużych ziarnach mógłby przepuszczać a na małych mógłby zasysać dwa jednocześnie). Co do ustawiania ilości to masz 2 wałki, na każdym po 3 zębatki. Normalnie jest naklejone na tej czerwonej obudowie co i jak ale tutaj tego nie widać, pewnie już zerwane. Co do części, to ja do swojego przed sezonem kupiłem na zapas jeden łańcuszek do sekcji i pasek ten co jest pod tą czerwoną obudową. Elementy robocze to widać co zużyte a co nie to wymienisz na spokojnie przed sezonem. Najdroższe są oczywiście tarcze wysiewające.Wszystkie części kupowałem na allegro . Ja ogólnie polecam tą firmę, są maszyny dobre i bardzo proste , bez żadnych komplikacji. Co do tych kółek dogniatających to było pare wersji. Te są starszego typu i przeznaczeniem na cięzsze ziemie. Wychodziły również te gumowe jednolite koła, to były u tych starszych ale na ziemie lżejsze. W nowszych były dwa kółka gumowe, ale można było wziąć również metalowe na cięższe ziemie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

To wnioskuje że opłaca się go kupić?

I czy jest możliwość samemu zrobienia podsiewacza i jaki byłby jego koszt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Czy akurat ten to ciężko powiedzieć po zdjęciach ale szukaj monosema :) Co do podsiewacza to nie wiem czy jest sens samemu zrobić, koszty Ci wyjdą zbyt duże, problemy z regulacją wysiewu itd. Jak już to lepiej dołóż trochę i weź oryginał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

ja mam na sprzedaż skrzynie nasienną od siewnika amazone - jak ktoś ma juz pomysł na podsiewcz to polecam reszte na pw

Edytowano przez read

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. myślę nad zakupem takiego siewnika tylko z podsiewaczem. na co zrobić uwagę przy kupnie. będę go używał do siania 7ha kukurydzy na klasie od III do V klasy gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Nie polecam siewników, do których nie można dostać części zamiennych, choć do monosema powinno być wszystko,nie polecam siewników które nie posiadają uszczelniacza tarczy wysiewającej, tzw.bezstykowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Monosemy maja ale nie wszystkie, jest firma która regeneruje te sekcje w tych zabytkowych siewnikach.Jak chcesz kupować siewnik to polecam ci siewnik z podsiewaczem.http://www.agrofoto.pl/forum/topic/69426-monosem-sekcja-wysiewajaca/ takiego nie kupuj,trzeba trochę poszukać informacji samemu. Jak chcesz kupić sensowny siewnik podciśnienieowy , gdzie wymienia się tarcze i uszczelniacze z podsiewaczem szykuj ok. 10 tys.

Edytowano przez maciek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

8 tys to tylko gaspardo sp,monosem na plastikach +2 tys, a jakim ciągnik chcesz siać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Wszystko zależy od stanu siewnika i ustawienia, a jak zaprawisz przed siewem czymś i nie przesuszysz ziarna to jest co bądź nie sianie, za 9,5 masz najtańsze Monosemy na plastiku w fatalnym stanie.Znajomi mają hassię od nowości z tych lat w idealnym prawie stanie to ich nowa maxima tak nie "sadzi".Będę miał tarcze wysiewające do Hassi w bardzo dobrej cenie.Zobacz w jakim stanie ma redlice nawozowe siewnik z ogłoszenia , a zobacz czy ktoś pokazuje redlice z tych monosemów do 10 tys. jak szukasz dobrego monosema to musisz mieć koło 15 klocków.Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
    • Przez Blusik
      Witam
      sprzedam siewnik konny na drewnianych kołach. Koła uszkodzone, siewnik stoi pod chmurką od roku ale działał do końca. Pewnie po wymianie kół będzie nadal działać .
      cena 300 zł do negocjacji 
      slaskie powiat raciborski 
      kontakt PW lub pod postem
       
      pozdrawiam
    • Przez Paweł18
      Czy posiada ktoś tabelę wysiewu do tego siewnika?

    • Przez flinston
      Witam. potrzebuje pomocy do ustwienia wysiewu owsa w siewniku amazone d7 .Otóż przy ustwieniu skrzyni na maksa wysiewa mi  około 180kg h.Co może być przyczyną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj