Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siewnik Monosem- warto ten siewnik kupić (zdjęcie)

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomi1349

tomi1349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa , wystawy rolnicze itp.

Napisany 06 styczeń 2014 - 15:53

Siewnik Monosem- warto ten siewnik kupić (zdjęcie) Czy warto taki siewnik kupić?
Podajcie na co trzeba zwrócić uwagę przy kupnie tego siewnika?
Jakie wady i zalety?
I czy łatwo jest z częściami i czy łatwy jest do ustawienia dawki na hektar??

Zdjęcie

.

Załączone miniaturki

• 114754225_1_644x461_monosem-siewnik-do-kukurydzy-radziejow.jpg
  • 114754225_3_644x461_monosem-siewnik-do-kukurydzy-siewniki.jpg
  • 114754225_4_644x461_monosem-siewnik-do-kukurydzy-rolnictwo.jpg

Edytowany przez tomi1349, 06 styczeń 2014 - 15:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siewnik Monosem- warto ten siewnik kupić (zdjęcie) Dzisiaj, 15:29
  •  

#2 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 06 styczeń 2014 - 16:33

Siewnik Monosem- warto ten siewnik kupić (zdjęcie) Wszystko zależy od ceny. Ogólnie na starym typie ramy i z wyglądu mocno wysłużony, brakuje sporo elementów takich jak klapki do sekcji czy te płużki z przodu przed sekcją

Tutaj masz linka do aukcji z nowym typem ramy i całkowicie sprawnym, kompletnym:

http://tablica.pl/of...html#210e3e9920

I nie żebym chciał go sprzedać ale widać różnice. Siewnik kolegi.

Edytowany przez lemysz1, 06 styczeń 2014 - 16:42.

#3 Share Uzytkownik97

Uzytkownik97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 16:38

Siewnik Monosem- warto ten siewnik kupić (zdjęcie) Ogólnie to widać że rdza go nie źle dopadła. Ja bym sobie z takim dał spokój.
John Deere Power

#4 Share tomi1349

tomi1349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 16:47

Wszystko zależy od ceny. Ogólnie na starym typie ramy i z wyglądu mocno wysłużony, brakuje sporo elementów takich jak klapki do sekcji czy te płużki z przodu przed sekcją

Tutaj masz linka do aukcji z nowym typem ramy i całkowicie sprawnym, kompletnym:

http://tablica.pl/of...html#210e3e9920

I nie żebym chciał go sprzedać ale widać różnice. Siewnik kolegi.

Tylko mi chodzi żeby siewnik był tak do 5000zl, ten co podałem to jest za 3700zl.
a może innej firmy jakiś?

#5 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 16:50

Siewnik Monosem- warto ten siewnik kupić (zdjęcie) Kolego jak tarcze będą wyjechane to na nowe wydasz z 2000zł
Musisz rozkręcić pokrywę od sekcji i zobaczyć do czego siania zamontowane są tarcze

Edytowany przez lemysz1, 06 styczeń 2014 - 17:08.

#6 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 17:11

Siewnik Monosem- warto ten siewnik kupić (zdjęcie) Za tą kasę nie kupisz nic dobrego, weź usługę lub kup siewnik na spółkę z kilkoma znajomymi, innych możliwości nie widzę.

EDIT: sam w sumie szperam w sieci za takim siewnikiem, za niską cenę znalazłem takie, które wg. mnie umożliwiją bardzo dobry siew (dokładny, gleba nad ziarnem dociśnięta):
http://tablica.pl/of...html#9eb59942e9
http://tablica.pl/of...html#2d387374d5
http://tablica.pl/of...html#3e186ba9b3

Tylko nie wchodź w beckera, który jest nadciśnieniowy - jakośc siewu jest gorsza wzgl. siewników podciśnieniowych.

Edytowany przez eMWu, 06 styczeń 2014 - 17:30.

#7 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 19:44

Siewnik Monosem- warto ten siewnik kupić (zdjęcie) Kolego ten monosem też ładnie dociska ziemię ale nie z wierzchu a po bokach ziarna tworząc lepsze warunki do kiełkowania i przesiąkania wody. Zasiał w zeszłym roku około 50ha kuku. Jest do sprzedania bo przydałby się troche większy jakiś 6 rzędowy składany bo siejemy kuku na kiszonke i na rozstawie 50cm.

#8 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 20:36

Siewnik Monosem- warto ten siewnik kupić (zdjęcie) Może to i prawda, ale kiedyś ojciec siał starym nodetem znajomego o podobnej konstrukcji i ogólnie było źle, jak po siewie w suchą glebę nie popadało.

#9 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 21:21

Siewnik Monosem- warto ten siewnik kupić (zdjęcie) Bez wody to nic nie urośnie to chyba jasne. Na pustyni też nic nie urośnie choćbyś siał najlepszym siewnikiem.

#10 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 21:29

Siewnik Monosem- warto ten siewnik kupić (zdjęcie) Ale te kółka dociskowe robią robotę, mam porównanie, w tym roku było siane pożyczonym beckerem, fakt faktem, posiane nierówno mimo że jeżdżone 4,5-5km/h, ale bardzo mi się podobało zagęszczenie gleby (czyli lepsze podsiąkanie itp. itd.), nie do osiągnięcia w maszynach starego typu.

A i najważniejsze - na (bardzo) ciężkiej glebie rozwiązanie starego typu źle się sprawdza, gleba musi byc uprawiona przed siewem wybitnie (najlepiej aktywnym), co na rędzinie, która uprawiam jest niemożliwe (lepkość gleby, a dla aktywnego kamienie) - wtedy (przy siewie "starym typem") gleba nad nasionkiem jest zbyt luźna (duże grudki) i wręcz przesycha przy upałach (np. kwiecień-maj 2012, sam doświadczyłem), po kółku jest idealnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 22:20

Siewnik Monosem- warto ten siewnik kupić (zdjęcie) Te kółka to po prostu jest rodzaj docisków gleby. Jedne są dobre na lekkie gleby inne na ciężkie. Widziałem również monosemy które miały takie gumowe kółka dociskowe.

#12 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 23:39

Siewnik Monosem- warto ten siewnik kupić (zdjęcie) Ja kupiłem Monosema w tamtym roku,z tym że już na radlicach talerzowych i jestem bardzo zadowolony. Co do tego to szkoda że nie ma podsiewaczy nawozów. Czy łatwo ustawić dawke wysiewu - moim zdaniem bardzo łatwo i ilość wysiewu jest idealna ( tylko nie wiem czy tutaj jest regulacja siły ciągu powietrza, ale powinna być bo trzeba to regulować bo np jedne ziarnka są duże a drugie bardzo małe, i na jednakowej sile ciągu na dużych ziarnach mógłby przepuszczać a na małych mógłby zasysać dwa jednocześnie). Co do ustawiania ilości to masz 2 wałki, na każdym po 3 zębatki. Normalnie jest naklejone na tej czerwonej obudowie co i jak ale tutaj tego nie widać, pewnie już zerwane. Co do części, to ja do swojego przed sezonem kupiłem na zapas jeden łańcuszek do sekcji i pasek ten co jest pod tą czerwoną obudową. Elementy robocze to widać co zużyte a co nie to wymienisz na spokojnie przed sezonem. Najdroższe są oczywiście tarcze wysiewające.Wszystkie części kupowałem na allegro . Ja ogólnie polecam tą firmę, są maszyny dobre i bardzo proste , bez żadnych komplikacji. Co do tych kółek dogniatających to było pare wersji. Te są starszego typu i przeznaczeniem na cięzsze ziemie. Wychodziły również te gumowe jednolite koła, to były u tych starszych ale na ziemie lżejsze. W nowszych były dwa kółka gumowe, ale można było wziąć również metalowe na cięższe ziemie :)

#13 Share tomi1349

tomi1349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 06:52

Siewnik Monosem- warto ten siewnik kupić (zdjęcie) To wnioskuje że opłaca się go kupić?
I czy jest możliwość samemu zrobienia podsiewacza i jaki byłby jego koszt?

#14 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 07:04

Siewnik Monosem- warto ten siewnik kupić (zdjęcie) Czy akurat ten to ciężko powiedzieć po zdjęciach ale szukaj monosema :) Co do podsiewacza to nie wiem czy jest sens samemu zrobić, koszty Ci wyjdą zbyt duże, problemy z regulacją wysiewu itd. Jak już to lepiej dołóż trochę i weź oryginał .

#15 Share read

read

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 23:08

Siewnik Monosem- warto ten siewnik kupić (zdjęcie) ja mam na sprzedaż skrzynie nasienną od siewnika amazone - jak ktoś ma juz pomysł na podsiewcz to polecam reszte na pw

Edytowany przez read, 11 styczeń 2014 - 23:09.

#16 Share Bolo21

Bolo21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 30 maj 2014 - 16:47

Kolego ten monosem też ładnie dociska ziemię ale nie z wierzchu a po bokach ziarna tworząc lepsze warunki do kiełkowania i przesiąkania wody. Zasiał w zeszłym roku około 50ha kuku. Jest do sprzedania bo przydałby się troche większy jakiś 6 rzędowy składany bo siejemy kuku na kiszonke i na rozstawie 50cm.

a jak widzisz taki siewnik do kukurydzy Monosem użytkowałeś właśnie taki?

#17 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 13:36

Siewnik Monosem- warto ten siewnik kupić (zdjęcie) witam. myślę nad zakupem takiego siewnika tylko z podsiewaczem. na co zrobić uwagę przy kupnie. będę go używał do siania 7ha kukurydzy na klasie od III do V klasy gleby.

#18 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 18:32

Nie polecam siewników, do których nie można dostać części zamiennych, choć do monosema powinno być wszystko,nie polecam siewników które nie posiadają uszczelniacza tarczy wysiewającej, tzw.bezstykowych.

#19 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 18:41

A jak to wyglada bo jestem zielony , monosemy chyba to maja?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 14:31

Monosemy maja ale nie wszystkie, jest firma która regeneruje te sekcje w tych zabytkowych siewnikach.Jak chcesz kupować siewnik to polecam ci siewnik z podsiewaczem.http://www.agrofoto....ja-wysiewajaca/ takiego nie kupuj,trzeba trochę poszukać informacji samemu. Jak chcesz kupić sensowny siewnik podciśnienieowy , gdzie wymienia się tarcze i uszczelniacze z podsiewaczem szykuj ok. 10 tys.

Edytowany przez maciek, 21 marzec 2016 - 14:43.