Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

693 odpowiedzi na ten temat

#161 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 18 luty 2009 - 14:55

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Orzeszka miałem, ale na C-330 założyłem :) Ten dach u mnie ma wysokość 10 cm, jak bym go zdjął i wyjął poduszki pod mocowaniami kabiny to powinien wejść. Tylko co z tym dachem, zakładanie będzie kłopotliwe. Może jakiś mechanizm który pozwoli łatwo i szybko go zakładać i zdejmować. Co o tym myślicie?
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Udoskonalenia. Dzisiaj, 01:49
  •  

#162 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 18 luty 2009 - 15:02

[Ursus C-360] Udoskonalenia. a c360 to jest twoj glowny ciagnik ze musisz miec przy nim kabine??
Bo jesli nie to ja zdejmij bo jak skrucisz ten daszek to bedziesz siedzial zgarbiony w ciagniku a na dziurze jak podskoczysz to bedziesz balil glowa o dach...
ja w mojej szopie wycielem we wiencu troche i ciagnik wchodzi bez problemu

#163 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 18 luty 2009 - 15:36

[Ursus C-360] Udoskonalenia. To nie jest główny ciągnik, ale zależałoby mi żeby jednak ta kabina była. W oborze nic sie nie da przerobić, nie ma takiej opcji.
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

#164 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 18 luty 2009 - 15:47

[Ursus C-360] Udoskonalenia. no to tak jak pisali inni zmien daszek spusc powietrza albo zaloz mniejsze kola(ale bedzie troche pokracznie wygladal heh)

#165 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 18 luty 2009 - 16:02

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Zrób tak upuść powietrza ( tak aby siedział ale nie całkiem) wymień daszek może sie zmieści a jak nie to nie ma innego wyjścia inne koła

#166 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 18 luty 2009 - 17:31

[Ursus C-360] Udoskonalenia. a może by tak coś wymóżdżyć żeby w posadzce wykuć takie dwie koleiny???
hoduję króliki

#167 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 18 luty 2009 - 18:14

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Kolega szuka najtańszego i naprostrzego rozwiązania, no to mi się nasuwa jeden tylko pomysł: otwórz szeroko drzwi na wylot w oborze wybij 100te żeby się nie lękać weź ropęd żeby rozwinąć Vmax ciągnika i celuj w drzwi jak przelecisz przez obore i przeżyjesz to masz problem z głowy, jak się zabijesz to nie bedziesz się martwił że się nie powiodło :) he he

#168 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 18 luty 2009 - 20:49

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Dzięki wszystkim za odpowiedzi. W wolnym czasie pokombinuje przy tym z metrowką :)

#169 Share DPro1993

DPro1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja Informatyka Sport Nauka Dziewczyny ;D

Napisany 18 luty 2009 - 20:57

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

Kolega szuka najtańszego i naprostrzego rozwiązania, no to mi się nasuwa jeden tylko pomysł: otwórz szeroko drzwi na wylot w oborze wybij 100te żeby się nie lękać weź ropęd żeby rozwinąć Vmax ciągnika i celuj w drzwi jak przelecisz przez obore i przeżyjesz to masz problem z głowy, jak się zabijesz to nie bedziesz się martwił że się nie powiodło :) he he

sensowna odpowiedź, najlepszy pomysł jak na razie, próbowałeś go Tyger :)
Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

#170 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 18 luty 2009 - 20:59

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Widocznie tak. Myśle że ciagnik mu się nie zmieścił ale się nie zabił i jakoś udało mu sie przeżyć czego skutki odczuwamy do dzisiaj :)

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 18 luty 2009 - 21:51

[Ursus C-360] Udoskonalenia. dobra nie róbmy tu niepotrzebnych gadek tylko trzeba koledze pomóc. Tak jak Wojciechu napisał zrobić jakieś koleiny + daszek inny a jak nie da rady to zapnij sie do słupa energ liną i spal protektor to tez pomoże ;D

A masz może fotki tej obory może jakoś wyciąć te 20cm w górę i drzwi trochę przerobić jak to masz rozwiązane. Inne pomysły nie przychodzą mi narazię do głowy ;/

#172 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 19 luty 2009 - 07:59

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Tak jak piszą koledzy jakies koleiny zrobić albo założyć inny, mniejszy dach...

#173 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 19 luty 2009 - 16:43

[Ursus C-360] Udoskonalenia. W oborze nic się nie da zrobić, niestety, żadne koleiny, podwyższanie stropu. Jedyne wyjście to obniżyć ciągnik. Mam już pomysł. Wyjąć poduszki spod kabiny+ zdjąć dach. Tylko musze wymyślić jescze coś żeby w łatwy sposób ten dach zdejmować i zakładać.

#174 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 19 luty 2009 - 23:00

[Ursus C-360] Udoskonalenia. To już jakoś sam łato wymyślisz a może jakieś zawiasy takie jak są w drzwiach to byś tylko wsunął ten daszek i masz lub 4 śruby z nakrętkami motylkowymi ale to już pestka najważniejszy pomysł.

#175 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 luty 2009 - 23:13

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Jak daszek ma 10 cm to go zwal i załóż blachę . Na głowę padać nie będzie a będzie niski. Pozostałe 2 cm to wystarczy trochę powietrza upuścić lub wymien opony na 12,4 (takie jak przy ciapku). Przodu nie będziesz musiał nic ruszać.
A musisz ty ciągnikiem wieżdzać??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#176 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 20 luty 2009 - 07:19

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Teraz nie, ale w lato będę musiał, żeby krowom trawe przywozić. Bo kupiłem taką maszynę: http://www.agrofoto....mage112942.html i trzydziestka tego nie pociągnie

#177 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 20 luty 2009 - 07:46

[Ursus C-360] Udoskonalenia. no a ta przyczepa samozbierająca nie bedzie musiała wjeżdzać do obory?? bo chyba jest wyższa od ciągnika (bo dokładnie to nie wiem czy jest wyższa) więc i tak cały zestaw nie zmieści ci sie. (być możę się mylę)
hoduję króliki

#178 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 20 luty 2009 - 15:03

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Te nadstawki można złożyć albo zdemontować, więc z tym nie ma problemu. Bo tak jak jest na zdjęciu to rzeczywiście nie wejdzie.

#179 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 luty 2009 - 15:20

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Zrób tak jak ci powiedziałem. Najtańszy koszt i mało roboty.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 20 luty 2009 - 15:55

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Dokladnie zmien dach na plaska blache i spusc troche powietrza z kol i bedziesz latal na styk:D
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.