jaco512

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Teraz nie, ale w lato będę musiał, żeby krowom trawe przywozić. Bo kupiłem taką maszynę: http://www.agrofoto.pl/forum/Przyczepa-zie...mage112942.html i trzydziestka tego nie pociągnie


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

no a ta przyczepa samozbierająca nie bedzie musiała wjeżdzać do obory?? bo chyba jest wyższa od ciągnika (bo dokładnie to nie wiem czy jest wyższa) więc i tak cały zestaw nie zmieści ci sie. (być możę się mylę)


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te nadstawki można złożyć albo zdemontować, więc z tym nie ma problemu. Bo tak jak jest na zdjęciu to rzeczywiście nie wejdzie.


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Zrób tak jak ci powiedziałem. Najtańszy koszt i mało roboty.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Dokladnie zmien dach na plaska blache i spusc troche powietrza z kol i bedziesz latal na styk:D


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

a nie myślałeś nad tym żeby trzydziestką tylko wyładowywać przyjedziesz podepniesz wyładujesz a jak byś sie uparł to powoli i skosisz bo c330 to potęga mocy wiem coś o tym to co ona u mnie robi to chyba u nikogo ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że trzydziestka dużo potrafi. W ubiegłe lato woziłem nią trawe belarką. Ale za te przepinanie dziękuję, wole coś w 355 przerobić.


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Kabine najlepiej ściągnąć i git. Bez kabiny jest nawet lepiej.

 

Ale co do przeróbek w ursusie to jest dobry artykuł w aktualnym Tygodniku Rolniczym, gdzie C-360 ma turbo, chłodnice oleju, siłownik wspomagający podnośnik, lepsze szersze i mocniejsze opony, wspomaganie.

W sumie właściciel ciągnika pisze że przerabiał go głównie po to aby miał lżej przy orce 3 skibowym pługu obracalnym.

Artykuł godny polecenia bo jest przejrzyście wypisane co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

wkleiłby ktoś skana bo gazetki nie mogę dostać :P


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

ale pewnie ma skrzynię biegów i tylni most od zetora,

 

z ursusem można zrobić wszystko lecz np. w zetorze jest to już w wyposażeniu dodatkowym, no prócz paru rzeczy, ale jednak taniej jest je zamontować na C-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby w Ursusie postarano sie troche to c-360 z kilkoma ulepszeniami produkowanoby do dzisiaj... Dołożyć mu pare koników, przedni naped, wzmocnic podnosnik i maszyna jak sie patrzy... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlikk18    67

witam!

mam takie pytanie....

była by możliwość zmiany zębatki 5 biegu żeby ciągnik rozwijał większa prędkość?

 

Pozdrawiam!


Bydło Mięsne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash    0

Niestety nie jest to możliwe, gdyż 5 bieg jest czymś w rodzaju sprzęgła zębatego i ma przełożenie 1:1


- O, przyjacielu nieuczony,/ Mój bliźni z tej czy innej ziemi!/ Wiedz, że na trwogę biją w dzwony/ Króle z pannami brzuchatemi;/ Wiedz, że to bujda, granda zwykła,/ Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",/ Że im gdzieś nafta z ziemi sikła/ I obrodziła dolarami;/ Że coś im w bankach nie sztymuje,/ Że gdzieś zwęszyli kasy pełne/ Lub upatrzyły tłuste szuje/ Cło jakieś grubsze na bawełnę./ Rżnij karabinem w bruk ulicy!/ Twoja jest krew, a ich jest nafta!/ I od stolicy do stolicy/ Zawołaj broniąc swej krwawicy:/ "Bujać - to my, panowie szlachta!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

'Piątka' jest przełożeniem bezpośrednim i nic na to raczej nie poradzisz (wiadomo, wszystko można zrobić, tylko czy to się opłaca...), można zmienić przełożenie bodajże w zwolnicach stosując 'tryby' od C-4011 (tylko gdzie je dziś znaleźć...), ale wtedy szybszy będzie na każdym biegu, nie tylko na piątce...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

jak jabym mial c360 to jedynom przerobka jaka bym w niej dokonal to przedni naped od zetrora 6245 turbiny napewno bym nie zalozyl no i kabine komfortowa i zminil pompe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Ja jak bym miał c 360 to bym to sprzedał

kupił c 362 założył motor od 3p

oraz cały podnośnik od zetora

pasuje bodajże od 5211 czy 6211

ot i wszystkie zmiany ewantuaalnie przedni napęd

skoro zetor 5211 z 3 cylindrowym silnikiem daje rady to czemu 3 perkins nie miałby dać rady????


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

mam c360 traktor cudem techniki nie jest ale przydało by się wspomaganie

a podnośnik nie jest aż taki zły wystarczy go wyremontować i dać dobrą pompe i dobry olej bo na starym zasyfionym to po remoncie pochodzi nam góra rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

O proszę muszę przyznać zdziwiłem się. Myślałem że uważasz 60 za syf a jednak się zdziwiłem.

A wg mnie w 60 najgorsze to: zwolnice, blokada, brak wspomagania, brak dobrej kabiny. Da się to przerobić tylko szkoda że tego w standardzie nie ma.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

nie uważam 60 za dobry traktor ale narazie nie stać mnie na jakąś nówkę a używek nie chcę ale brak wspomagania to porażka w tym modelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

i tak jest dobrze w porównaniu do c 330

mam obydwa i nieda sie prównac

w c 330 to trzeba miec pary w łapach


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

;)mam pytanie czy ktos z was zna może symbol slnika deutza który znalazł zastosowanie w prototypowych wersjach c-360 lub 355, kiedyś napotkałem obraz takiegó ciągnika, szczerze przydatna mi ta informacja bo mogłbym przełożyć taki silnik jak 4FL912 deutz, gdyby była taka opcja montażu

 

przepraszam pomylilem symbol tego silnik deutza F4L912


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slakry    0

Myślał ktoś nad tuningiem : turbo czy inne zabiegi żeby było z 60 km?

może praktykował ktoś wyciszenie jej?

 

najprostszy sposób na wyciszenie to założyć koło talerzowe z atakiem od zetora 7211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    142

Witam !

To mój pierwszy post na forum wiec jeśli coś nie tak to proszę o wyrozumiałość.

 

Skoro temat jest o udoskonaleniach to mam takie pytanie.

Czy ktoś z Was zakładał/przerabiał biegi w c-360 na te z ręki na takie w podłodze(jak np ma zetor).

 

Wiem ,że jest to możliwe bo prawdopodobnie pasuje obudowa wybieraka i cały ten mechanizm od Ostrówka(chyba).Jeśli nie to proszę o sprostowanie.

Pytanie 2 gdzie to dostać jeśli to pasuje??

 

Próbował ktoś z Was już takich przeróbek???

 

PS. Z przeróbkami ogólnie temat znam bo sam mam c-360 z silnikiem od 7211 i ze wspomaganiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj