jaco512

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

Polecane posty

igorass    33

No jak nie jesteś wysoki, to szlifierka kątowa zawana potocznie diaks i jedziemy 12 cm z długości kabiny :) Nic innego tutaj nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lopo    0

Możesz zmniejszyć ciśnienie w tylnim ogumieniu i zdjąć daszek, a zamiast niego zastosować płaską blachę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

odciąć kabine to jak się schylisz to nawet z 1metr zyskasz kabriolety teraz w modzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Możesz w miare możliwości obniżyć zawieszenie kabiny ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jeśli masz nią pracować, to tylko zdjęcie kabiny. Używania obory zamiast garażu bardzo odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ciągnik postoi w garażu to mu to nie pójdzie na zdrowie :) ,wiem coś o tym znajomy trzymał kilka lat C330 w oborze i bardzo szybko korozja ją brała dziś ma już dziury w przedniej masce ja bym w takiej sytuacji zdjął kabinę bo 12cm to sporo chyba że zmienić dach a jaki jest dach kabiny ile ma grubości?.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

proponuje założyć mniejsze koła z przodu i tyłu później dach jak najbliżej ramy i tylko z blachy i powinno się zmieścić. A dużo go używasz czy sporadycznie? czyli do obory. a może pod drzwiami z obory zrobić taki ukos o 12cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0

ten czerwony daszek skasować i chyba było by ok a jak nie to trzeba całą budkę zdjąć :)


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

albo weź złóż kabinę "orzeszek" wiem ze w niej ciasno jest i trzeba się schylać podczas jazdy ale na pewno jest niższa od tej co masz


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orzeszka miałem, ale na C-330 założyłem :) Ten dach u mnie ma wysokość 10 cm, jak bym go zdjął i wyjął poduszki pod mocowaniami kabiny to powinien wejść. Tylko co z tym dachem, zakładanie będzie kłopotliwe. Może jakiś mechanizm który pozwoli łatwo i szybko go zakładać i zdejmować. Co o tym myślicie?


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

a c360 to jest twoj glowny ciagnik ze musisz miec przy nim kabine??

Bo jesli nie to ja zdejmij bo jak skrucisz ten daszek to bedziesz siedzial zgarbiony w ciagniku a na dziurze jak podskoczysz to bedziesz balil glowa o dach...

ja w mojej szopie wycielem we wiencu troche i ciagnik wchodzi bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest główny ciągnik, ale zależałoby mi żeby jednak ta kabina była. W oborze nic sie nie da przerobić, nie ma takiej opcji.


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

no to tak jak pisali inni zmien daszek spusc powietrza albo zaloz mniejsze kola(ale bedzie troche pokracznie wygladal heh)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Zrób tak upuść powietrza ( tak aby siedział ale nie całkiem) wymień daszek może sie zmieści a jak nie to nie ma innego wyjścia inne koła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

a może by tak coś wymóżdżyć żeby w posadzce wykuć takie dwie koleiny???


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2

Kolega szuka najtańszego i naprostrzego rozwiązania, no to mi się nasuwa jeden tylko pomysł: otwórz szeroko drzwi na wylot w oborze wybij 100te żeby się nie lękać weź ropęd żeby rozwinąć Vmax ciągnika i celuj w drzwi jak przelecisz przez obore i przeżyjesz to masz problem z głowy, jak się zabijesz to nie bedziesz się martwił że się nie powiodło :) he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. W wolnym czasie pokombinuje przy tym z metrowką :)


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0
Kolega szuka najtańszego i naprostrzego rozwiązania, no to mi się nasuwa jeden tylko pomysł: otwórz szeroko drzwi na wylot w oborze wybij 100te żeby się nie lękać weź ropęd żeby rozwinąć Vmax ciągnika i celuj w drzwi jak przelecisz przez obore i przeżyjesz to masz problem z głowy, jak się zabijesz to nie bedziesz się martwił że się nie powiodło :) he he

sensowna odpowiedź, najlepszy pomysł jak na razie, próbowałeś go Tyger :)


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widocznie tak. Myśle że ciagnik mu się nie zmieścił ale się nie zabił i jakoś udało mu sie przeżyć czego skutki odczuwamy do dzisiaj :)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

dobra nie róbmy tu niepotrzebnych gadek tylko trzeba koledze pomóc. Tak jak Wojciechu napisał zrobić jakieś koleiny + daszek inny a jak nie da rady to zapnij sie do słupa energ liną i spal protektor to tez pomoże ;D

 

A masz może fotki tej obory może jakoś wyciąć te 20cm w górę i drzwi trochę przerobić jak to masz rozwiązane. Inne pomysły nie przychodzą mi narazię do głowy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W oborze nic się nie da zrobić, niestety, żadne koleiny, podwyższanie stropu. Jedyne wyjście to obniżyć ciągnik. Mam już pomysł. Wyjąć poduszki spod kabiny+ zdjąć dach. Tylko musze wymyślić jescze coś żeby w łatwy sposób ten dach zdejmować i zakładać.


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

To już jakoś sam łato wymyślisz a może jakieś zawiasy takie jak są w drzwiach to byś tylko wsunął ten daszek i masz lub 4 śruby z nakrętkami motylkowymi ale to już pestka najważniejszy pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jak daszek ma 10 cm to go zwal i załóż blachę . Na głowę padać nie będzie a będzie niski. Pozostałe 2 cm to wystarczy trochę powietrza upuścić lub wymien opony na 12,4 (takie jak przy ciapku). Przodu nie będziesz musiał nic ruszać.

A musisz ty ciągnikiem wieżdzać??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj