Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

693 odpowiedzi na ten temat

#121 Share sabo

sabo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 20:37

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za maile oraz słowa uznania . Powiem szczerze że nie przypuszczałem że ta moja stronka wywoła taki odzew ;) Zapraszam do dalszej dyskusji na temat modyfikacji poczciwych "ursusków" ;)
A korzystając z okazji składam wszystkim serdeczne życzenia Bożonarodzeniowe

Wesołych Świąt!
Bez zmartwień,
Z barszczem, z grzybami, z karpiem,
Z gościem, co niesie szczęście!
Czeka nań przecież miejsce.
Wesołych Świąt!
A w Święta,
Niech się snuje kolęda.
I gałązki świerkowe
Niech Wam pachną na zdrowie.
Wesołych Świąt!
A z Gwiazdką! -
Pod świeczek łuną jasną
Życzcie sobie - najwięcej:
Zwykłego, ludzkiego szczęścia

Pozdrowionka dla wszystkich ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Udoskonalenia. Dzisiaj, 20:15
  •  

#122 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 26 grudzień 2007 - 12:32

[Ursus C-360] Udoskonalenia. A powiedzcie mi która C-360 po dłuzszym uzytkowaniu nie ma przecieków z hydrauliki czy z podnośnika ??? Każda ma przynajmniej w mojej okolicy.

#123 Share sabo

sabo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 21:40

[Ursus C-360] Udoskonalenia. A cóż tu sie dzieje ????? Kilka dni nie było mnie a tu wszyscy pomarli ;)

Z przeciekami to powiedziałbym że może nie dokończa wszystkie 360 ciekną ale może u na troszkę lepsze powietrze ???? :D

#124 Share cypekr

cypekr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 13:47

[Ursus C-360] Udoskonalenia. A ile kosztowałaby u Ciebie przeróbka zetora 5211? Były takie oryginalne sadowniki- 5213, więc myśle że jest to do zrobienia:) masz tu link:
http://allegro.pl/it...k_ogrodnik.html
http://www.agrobazar...inicni-5213.htm

#125 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 14:42

[Ursus C-360] Udoskonalenia. http://www.allegro.p...?item=292576211
Możliwa z przeróbek.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#126 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 20:41

[Ursus C-360] Udoskonalenia. @sabo a ty przerabiasz na zamówienie takie C-360 czy tylko zrobiłeś ta jedną dla Siebie ???

#127 Share sabo

sabo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 08:11

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Te ciągniki przerabiam tylko dla klientów i wg ich wymagań. Sam nie posiadam ciągnika bo i po co jeśli sie ma domek na 10arowej działce ;) A przerobiłem już kilka ciągników. Właśnie od dziś zaczynam prace nad następnym ciągnikiem i postaram sie rozwiązać problem rozdziały funkcji womu od pompy . Zobaczymy jak mi to pójdzie.

#128 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 11:23

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Aha, ale tylko przerabiasz sadowniki czy te naromalne też ??

#129 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2649 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 12:33

[Ursus C-360] Udoskonalenia. a niewiecie czasami czy da rade do c360 załozyc na tylni podnosnik siłownik dwustronnego działania zeby wiecej podnosił i odrazu zeby przy wycinaku szczekowym jak sie zamyka to zeby go nie podnosiło (no zeby miał dociazanie) ;)

#130 Share sabo

sabo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 15:16

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Jak dotąd przerabiam głównie na sadownicze bo takie są zamówienia ale tak jak pisałem na mojej stronce są oczywiście możliwe inne przebudowy . Wszystko wedle potrzeb. A co dopytania ~ursusc385~ w sprawie podnośnika to powiem to w ten sposób " wszystko jest możliwe ale nie zawsze opłacalne" więc trzeba by zastanowić sie czy przypadkiem poniesione koszty nie przewyższą zysków ;) Nie jestem rolnikiem więc nie wiem dokładnie o jakim wycinaku mówisz. Więc jeśli bym był zoriętowany akurat w tym temacie to bym mógł coś powiedzieć :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2649 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 15:26

[Ursus C-360] Udoskonalenia. To jest taki wycinak http://www.agrofoto....image33427.html zawsze jak go zamykam to cały dół z zembami idzie do gory i niekiedy mi zeby łamaie ;) a jak by był siłownik dwustronnego działania to by trzymał ze by go nie podnosiło :D

#132 Share sabo

sabo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 15:28

[Ursus C-360] Udoskonalenia. ~cyperk~ pytał o zetora .

Przeróbka zetora jak najbardziej jest możliwa ale nie wiem jak jest z dostępnością krótkich pochw i półosi . z całą reszta nie powinno byś problemu. A co do kosztów to powiem szczerze że do zetora części są troszke droższe niż do360 . Wiec i koszty troszkę muszą wzrosnąć. Ale Zetor jest lepiej pomyślanym ciągnikiem więc myślę że te koszty zrekompensują sie dość szybko ;) Na mojej stronce jest jeden ciągnik robiony na podzespołach zetora :D

#133 Share sabo

sabo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 15:44

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Ten wycinak to jakaś piekielna maszyna ;) Przypuszczam że chodzi ci o siłowe sterowanie podnośnikiem ?? takie jak jest np w T-25 ????

#134 Share sabo

sabo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 15:47

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Jeśli chodzi ci o siłownik dwustronnego działania to niestety nie da sie zamienić oryginału na takie coś ale można ta sprawę rozwiązać w inny sposób .

#135 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2649 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 16:10

[Ursus C-360] Udoskonalenia. własnie mi chodzi o takie cos jak w t25

#136 Share cypekr

cypekr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 09:26

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

~cyperk~ pytał o zetora .

Przeróbka zetora jak najbardziej jest możliwa ale nie wiem jak jest z dostępnością krótkich pochw i półosi . z całą reszta nie powinno byś problemu. A co do kosztów to powiem szczerze że do zetora części są troszke droższe niż do360 . Wiec i koszty troszkę muszą wzrosnąć. Ale Zetor jest lepiej pomyślanym ciągnikiem więc myślę że te koszty zrekompensują sie dość szybko :rolleyes: Na mojej stronce jest jeden ciągnik robiony na podzespołach zetora :rolleyes:

A tak z ciekawosci- ile kosztuje taka kabina od zetora 5343?

#137 Share sabo

sabo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 10:55

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Ile kosztuje kabina z Zetora niestety nie wiem gdyż ta którą ja zakładałem przywiózł sobie klient. Ale wiem że wtedy kupując ją na Słowacji zapłacił za nią 5500zł Było to 3 lata temu. To jest kabina z kompletnym wyposażeniem oprócz pedałów i instalacji elektrycznej.

Ile w tej chwili ona kosztuje to niestety nie wiem i nie mam dostępu to takich kabin. Jest to naprawdę fajna kabina i na dodatek całkowicie szczelna. Jedyny mankament to konieczność złożenia hydrostatycznego układu kierowniczego.

#138 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 28 luty 2008 - 18:16

[Ursus C-360] Udoskonalenia. czy da sie załorzyc pompe od bizona do c-360 zeby zrobic oddzielna hydraulike do tura ??? Kiedys widziałem takie cos przy jakiejs szóstce i ta pompa była na pasek i nie wiem czy koła pasowe sa orginalnie przy tej pompie czy cos trzeba dorabiac??

#139 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 28 luty 2008 - 21:37

[Ursus C-360] Udoskonalenia. niektórzy wkładają pompę od zetora (w miejsce standardowej) ona ma wydajnośc 32 l/min a w 360 20l/min tak.Najprościej podłączyc drugą pompę na WOM tak jak w trolach (co nie znaczy najlepiej)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 29 luty 2008 - 18:30

[Ursus C-360] Udoskonalenia. ale ja chce mic hydeaulike niezalerzną od sprzęgła