jaco512

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

Polecane posty

sabo    0

Te ciągniki przerabiam tylko dla klientów i wg ich wymagań. Sam nie posiadam ciągnika bo i po co jeśli sie ma domek na 10arowej działce ;) A przerobiłem już kilka ciągników. Właśnie od dziś zaczynam prace nad następnym ciągnikiem i postaram sie rozwiązać problem rozdziały funkcji womu od pompy . Zobaczymy jak mi to pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1561

a niewiecie czasami czy da rade do c360 załozyc na tylni podnosnik siłownik dwustronnego działania zeby wiecej podnosił i odrazu zeby przy wycinaku szczekowym jak sie zamyka to zeby go nie podnosiło (no zeby miał dociazanie) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabo    0

Jak dotąd przerabiam głównie na sadownicze bo takie są zamówienia ale tak jak pisałem na mojej stronce są oczywiście możliwe inne przebudowy . Wszystko wedle potrzeb. A co dopytania ~ursusc385~ w sprawie podnośnika to powiem to w ten sposób " wszystko jest możliwe ale nie zawsze opłacalne" więc trzeba by zastanowić sie czy przypadkiem poniesione koszty nie przewyższą zysków ;) Nie jestem rolnikiem więc nie wiem dokładnie o jakim wycinaku mówisz. Więc jeśli bym był zoriętowany akurat w tym temacie to bym mógł coś powiedzieć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabo    0

~cyperk~ pytał o zetora .

 

Przeróbka zetora jak najbardziej jest możliwa ale nie wiem jak jest z dostępnością krótkich pochw i półosi . z całą reszta nie powinno byś problemu. A co do kosztów to powiem szczerze że do zetora części są troszke droższe niż do360 . Wiec i koszty troszkę muszą wzrosnąć. Ale Zetor jest lepiej pomyślanym ciągnikiem więc myślę że te koszty zrekompensują sie dość szybko ;) Na mojej stronce jest jeden ciągnik robiony na podzespołach zetora :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabo    0

Ten wycinak to jakaś piekielna maszyna ;) Przypuszczam że chodzi ci o siłowe sterowanie podnośnikiem ?? takie jak jest np w T-25 ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabo    0

Jeśli chodzi ci o siłownik dwustronnego działania to niestety nie da sie zamienić oryginału na takie coś ale można ta sprawę rozwiązać w inny sposób .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cypekr    0
~cyperk~ pytał o zetora .

 

Przeróbka zetora jak najbardziej jest możliwa ale nie wiem jak jest z dostępnością krótkich pochw i półosi . z całą reszta nie powinno byś problemu. A co do kosztów to powiem szczerze że do zetora części są troszke droższe niż do360 . Wiec i koszty troszkę muszą wzrosnąć. Ale Zetor jest lepiej pomyślanym ciągnikiem więc myślę że te koszty zrekompensują sie dość szybko :rolleyes: Na mojej stronce jest jeden ciągnik robiony na podzespołach zetora :rolleyes:

 

A tak z ciekawosci- ile kosztuje taka kabina od zetora 5343?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabo    0

Ile kosztuje kabina z Zetora niestety nie wiem gdyż ta którą ja zakładałem przywiózł sobie klient. Ale wiem że wtedy kupując ją na Słowacji zapłacił za nią 5500zł Było to 3 lata temu. To jest kabina z kompletnym wyposażeniem oprócz pedałów i instalacji elektrycznej.

 

Ile w tej chwili ona kosztuje to niestety nie wiem i nie mam dostępu to takich kabin. Jest to naprawdę fajna kabina i na dodatek całkowicie szczelna. Jedyny mankament to konieczność złożenia hydrostatycznego układu kierowniczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

czy da sie załorzyc pompe od bizona do c-360 zeby zrobic oddzielna hydraulike do tura ??? Kiedys widziałem takie cos przy jakiejs szóstce i ta pompa była na pasek i nie wiem czy koła pasowe sa orginalnie przy tej pompie czy cos trzeba dorabiac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

niektórzy wkładają pompę od zetora (w miejsce standardowej) ona ma wydajnośc 32 l/min a w 360 20l/min tak.Najprościej podłączyc drugą pompę na WOM tak jak w trolach (co nie znaczy najlepiej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13

nierobiłem żadnych podwójnych ułorzyskowań! ale jakby to chodziło całym czasem to bym musiał łożyska w sprężarce co roku zmieniac :huh: ale gdy nieużywam podnosniika przedniego to luzuje paski żeby łożyska własnie niecierpiały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto jest pytanie. Mam taką C-355: http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-C-360-S...mage112945.html I oborę ze stropem na wysokości 2,2m (w najniższym punkcie) Ciągnik jest o 12 cm za wysoki i musze coś wykombinować żeby mi wszedł. Za wszelkie sensowne pomysły będę bardzo wdzięczny


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

tył to na zwolnicach a przód to jedynie słupice przespawać, znajomy tak podwyższył zetora bo był do sadu obnizony...

 

 

hmm albo... mniejsze koła? :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Tyle, że jak opuścisz go na zwolnicach to opony nie będą się mieścić w nadkolach :)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej myslełem o mniej inwazyjnych metodach tzn coś z kabiną przerobić. Ciągnik wykorzytuje do innych prac i zmniejszony prześwit nie bardzo mi się widzi.


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj