Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

693 odpowiedzi na ten temat

#81 Share kelek

kelek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 12 grudzień 2007 - 20:35

[Ursus C-360] Udoskonalenia. fajna jest ta kabina w tej czerwonej podoba mi sie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Udoskonalenia. Dzisiaj, 10:02
  •  

#82 Share Marcincho

Marcincho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 12 grudzień 2007 - 21:17

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Nie wiem czy z zetora sadowniczego nie była ona wypruta :D

#83 Share sabo

sabo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 12 grudzień 2007 - 22:54

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Jeden z tych Ciagników jest robiony na podzespołach zetora i to napisałem na mojej stronce . I nie jest to z nikąd wyprute a wszystko było nowe przywożone ze Słowacji . To był komplet czyli kabina, maska całe wnętrze , instalacja elektryczna oraz rozdzielacz hydrauliki i dolny wydech .

#84 Share sabo

sabo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 12 grudzień 2007 - 23:02

[Ursus C-360] Udoskonalenia. A co do wyjących mostów i zwolnic to niestety nadal wyją bo nie wiele można z tym zrobić . Trzeba by dorabiać inne koła o łukowym zazębieniu ale to są niestety koszty których chyba nikt nie zapłaci. Jedyne co można zrobić to do zwolnic wlać olej "Transol" Albo inny o dużej gęstości . Można tez wlać do skrzyni ale jeśli używa sie przyczep samowyładowczych to pompa może mieć problem i trwałość niestety leci w dół :D

#85 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 12 grudzień 2007 - 23:40

[Ursus C-360] Udoskonalenia. c-360 wyje i wyć będzie,,praktycznie nieda się tego wyeliminować

#86 Share adaskupodkarpacie

adaskupodkarpacie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 13 grudzień 2007 - 07:51

c-360 wyje i wyć będzie,,praktycznie nieda się tego wyeliminować

no i tu sie nie zgodze załatwcie sobie zwolnice z 355 lub 4011 i nie bedzie wyło to jest chyba tańsza opcja niz dorabianie nowych
\

#87 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 13 grudzień 2007 - 09:23

[Ursus C-360] Udoskonalenia. w 355 też wyjo (jeździłem)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#88 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 13 grudzień 2007 - 20:53

no i tu sie nie zgodze załatwcie sobie zwolnice z 355 lub 4011 i nie bedzie wyło to jest chyba tańsza opcja niz dorabianie nowych

oczywiście -ja mam w c-360 zwolnice takie + ogumienie 9.5X36 -ciągnik dużo szybszy, porostu pszczółeczka, kilka lat temu mieliśmy wyjętą zwolnicę od c-360 i od c-355 -wtedy to mnie tak nie interesowało ale pamietam ze jeszcze jedno lozysko bylo (jak ten wałek wychodzi ze zwolnicy)
o pamiętam jeszcze ze byla różnica trzech ząbków miedzy trybami -ale na którym ile to na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie powiedzieć,
zero zgrzytu, wycia, i luzowania się! :)
dodam ze zwolnice współpracują z dyferencjałem zetoroskim :)
no moja c-360 tez trochę pokatowana była :)

w 355 też wyjo (jeździłem)

no tak -dyferencjały :D

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#89 Share piotrz

piotrz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 13 grudzień 2007 - 22:57

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Pewnie że wyją dyferencjały, a ludzie uparcie o tych zwolnicach. Zwolnice nie mają aż takich dużych obrotów aby wyły tak mocno. Owszem troszeczkę hałasują, ale jeśli łożyska w nich są dobre to jest to żadne wycie w porównaniu z wyciem przekładni głównej. Pasuje przekładnia główna od Zetora. Koszt ok. 800 zł. Tylko trzeba ponoć dotaczać podkładkę pod atak(chciałbym się właśnie dowiedzieć czegoś dokładniej o tej podkładce). Jak ktoś coś więcej wie to niech napisze.
Pozdr

#90 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 16:15

[Ursus C-360] Udoskonalenia. ja mam pytanie tylnia os w 60 mozna podwyzszyc obracajac zwolnice ? a jak podwyzszyc przednia os??
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 22:53

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Ja mam c355 i również wyło. Pojechałem do zaprzyjaźnionego mechanika i on stwierdził że to dyferencjał bo skrzynia i zwolnice są ok. Uważa że aby nie wyło najlepiej założyć dyfer od jakiegoś zetora bo pasują i są bardziej ciche niż ursusowskie. Mam jeszcze pytanie o to turbo w tej czerwonej 360. Czy takie coś można gdzieś kupić?? Ile tak mniej więcej kosztuje? I czy cos trzeba przerobić w silniku. Czy raczej bedzie trwały i wytrzyma beż żadnych przeróbek? Jak uważasz?
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#92 Share sabo

sabo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 14:28

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Cały układ turba pasuje od zetora 7320 oraz 7340 Silnik nie wymaga żadnych przeróbek jedynie polecam wymiane wtryskiwaczy na zetorowskie . A co do dyfra to masz racje - z Zetora pasuje wszystko idealnie i chodzi o wiele ciszej .

#93 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 22:12

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Pytałem o te przeróbki bo mówią że jak np do 1224 zakładasz turbo to lepiej wymienić wał i korbowody no i wtryski na mocniejsze, o większej wytrzymałości bo seryjnie silnik nie był przystosowany do turbo. 1614 i 1634 mają już seryjnie te mocniejsze elementy. Nawet w katalogu grene jest na rozpylacz turbo, wal do silnika z turbo i rura wydechowa do turbo. Ale to tylko do 6 cylindrowców. A orientujesz się ile kosztuje turbina od zetora 7320 lub 7440? Czy dużo przeróbek w 360 jest aby zamontować turbo?
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#94 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 22:33

w 355 też wyjo (jeździłem)

Ponac od c-362 zwolnice nie wyją tylko czy w ogóle idzie dostac zwolnice do c-362??

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#95 Share piotrz

piotrz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 20 grudzień 2007 - 12:21

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Poco Ci zwolnice inne jak to nie one wyją? Zwolnice tylko bardzo delikatnie słychać. Załóż sobie przekładnię główną od Zetora bo to ona w 60-tkach tak huczy i będziesz miał spokój z wyciem. Koszt przekładni ok. 800 zł. Ja zakładam prawdopodobnie na wiosnę to mogę potem coś więcej powiedzieć.

#96 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 20 grudzień 2007 - 12:36

Ponac od c-362 zwolnice nie wyją tylko czy w ogóle idzie dostac zwolnice do c-362??

Teraz jest już coraz więcej C362 bo ludzie nasprowadzali z zagranicy ich ale jak produkowane w Polsce to i części powinny być do nich

#97 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 15:24

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Mojim zdaniem nie da sie wyeliminować tego wycia w C-360 jedynie można go zmniejszyć.

#98 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 15:36

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Tak do końca nie da się tego usunąć wiem bo u mnie w c360 próbowaliśmy usunąć wycie zwojnica ale wraz występuje i wiem bo dużo ludzi u mnie na wsi ma c360 i tylko jak jednie to słychać wycie. Wymiana zwojnic też dużo nie pomaga wyje ale trochę mniej ale można się już przyzwyczaić do tego

#99 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 15:40

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Ja mam C-360 od 22 lat i sie przyzwiczaiłem. Teraz to nawet tak głupio by było jak by nie wyły ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 15:46

[Ursus C-360] Udoskonalenia. a nie lepiej sprzedać 360 i kupić jakiegos zetorka ma on wyciszoną kabine i mostu praktycznie nie słychać B) ;) :D ja tak właśnie rozwiązałem problem huku w traktorze ;) B) B)