Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

693 odpowiedzi na ten temat

#521 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 19:38

[Ursus C-360] Udoskonalenia. we własnym zakresie raczej nie, a nawet jeśli to nie jest to przeróbka tania i opłacalna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Udoskonalenia. Dzisiaj, 21:55
  •  

#522 Share Misiaul

Misiaul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 17:24

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Montował ktoś taki włącznik stopu http://www.farmexper..._produkt17.aspx ?? Jeśli tak to jak go założyć, bo te właczniki co mam to np. wcisnę hamulec i światło stopu świeci się cały czas, dopiero jak wcisnę ten pedał tak z 1cm to światła gasną i tak jest za każdym razem jak wcisnę hamulce. A i prosiłbym jak by miał ktoś fotki jak to jest montowane w MF-ch i URSUSach 3512 i pochodnych.

#523 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 07 grudzień 2012 - 09:42

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Ale po co tutaj fotki?Przecież to jest banalna sprawa.Identyczne włączniki są montowane w c-330.Z jednej strony przykręcone są do blachy pod nogami tzw. pomostu a z drugiej zaczepione sprężynką za dziurkę w pedale i po sprawie.Zrób podobnie i wyreguluj sobie,żeby zapalało stop w odpowiednim momencie,najlepiej jeszcze przed zadziałaniem hamulca.A poza tym,to nie wymieniałeś orginalnego czujnika na nowy?Ja nigdy z tym problemu nie miałem.Może albo zepsuć się czujnik,albo np. pompa hamulcowa,bo czujnik uruchamiany jest ciśnieniem płynu hamulcowego.

#524 Share Misiaul

Misiaul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 16:46

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Wymieniliśmy może z 5 czujników i nadal to samo. Myślę że to wina pompki, ale nie będę jej wymieniał bo mam hamulce dobre na dwa koła. Dzięki za odp.

Edytowany przez Misiaul, 07 grudzień 2012 - 16:47.

#525 Share Marcon

Marcon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:Rolnicto, technika rolnicza, meteorologia

Napisany 14 grudzień 2012 - 21:26

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Ja uważam że dobrym udoskonaleniem byłoby rozwiercenie tuleji oraz zamontowanie turbosprężarki. Wtedy by nie dymiła na trójce i pługu trzy-skibowym na przykład. Już poprawiłem :)

Edytowany przez Marcon, 15 grudzień 2012 - 21:31.

#526 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 22:39

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Co za bzdura. Przeczytaj to co napisałeś i zastanów się nad tym.
KPK Kumurun Team

#527 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2428 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 14 grudzień 2012 - 22:52

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Musze napisać... Prawie z fotela spadłem czytając :D
A tak ogólnie to sporo jest podrasowanych c 360, nawet na AF. Tylko żeby to było dobrze i na lata to kasy trzeba w to włożyć sporo. No ale nie będę się rozpisywał. Za dużo o tym było pisane.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#528 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 08:06

Ja uważam że dobrym udoskonaleniem byłoby rozwiercenie tłoków oraz zamontowanie turbosprężarki. Wtedy by nie dymiła na trójce i pługu trzy-skibowym na przykład.

Ha rozwiercenie tłoków :D
A co innego mógł napisać dzieciak w wieku 17-lat.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#529 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 10:24

[Ursus C-360] Udoskonalenia. może mu chodzi żeby założyć tłoki i tuleje od 7211 :D

#530 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 15 grudzień 2012 - 13:17

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Tylko że jak założy się większe tłoki i tuleje po rozwiercaniu bloku to nic to nie da za bardzo.Żeby miało to jakiś sens to trzeba by było zwiększyć też dawkę paliwa.Ale to szkoda zachodu na takie przedsięwzięcie...
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 13:44

Ja uważam że dobrym udoskonaleniem byłoby rozwiercenie tłoków oraz zamontowanie turbosprężarki. Wtedy by nie dymiła na trójce i pługu trzy-skibowym na przykład.

Nie ma sensu debatowanie na ten temat.
Rozwiercić chce koleś tłoki a wy o bloku.
KPK Kumurun Team

#532 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 18:44

[Ursus C-360] Udoskonalenia. @locke uwierz mi że da i to wiele ;) Lekko zwiększasz dawke paliwa, a 60-tka ma dużo więcej mocy. Można nawet bez zmiany dawki i też czuć małą różnice.

#533 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 15 grudzień 2012 - 18:57

[Ursus C-360] Udoskonalenia. @rafał zgadza się jeździłem taką c-360 i widziałem co Ona potrafi po takiej przeróbce to jest spora różnica od seryjnej c-360 :D
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#534 Share Marcon

Marcon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 20:34

[Ursus C-360] Udoskonalenia. No ktoś zrozumiał o co mi chodzi. Od razu wielkie oburzenie co za bzdury ja pisze. Skoro psało o tym w bodajże Podarniku Rolniczym to coś jest na rzeczy. A co do turbiny- ja się jeszcze ucze w technikum rolniczym mój nauczyciel zajmujący się silnikami proponował takie rozwiązanie. Ja tylko powtarzam to co się nauczyłem od można powiedzieć fachowca. Po za tym w moją odpiwedź wdał się błąd bo nie tłoki a cylindry :/. Jak piszę bzdury to poprawcie a nie od razu krytyka i dosłownie lincz. Człowiek się pomylić nie może. Żałosne...

Edytowany przez Marcon, 15 grudzień 2012 - 20:44.

#535 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 20:40

[Ursus C-360] Udoskonalenia. nie wiecie może czy w zetorze 7711 turbo były montowane te same tłoki jak w zwykłym bez.Czy jest z nimi tak jak w cięzkiej serii jak jest turbo i jego nie ma ?

#536 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3452 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 15 grudzień 2012 - 20:45

No ktoś zrozumiał o co mi chodzi. Od razu wielkie oburzenie co za bzdury ja pisze. Skoro psało o tym w bodajże Podarniku Rolniczym to coś jest na rzeczy. A co do turbiny- ja się jeszcze ucze w technikum rolniczym mój nauczyciel zajmujący się silnikami proponował takie rozwiązanie. Ja tylko powtarzam to co się nauczyłem od można powiedzieć fachowca. Po za tym w moją odpiwedź wdał się błąd bo nie tłoki a cylindry :/. Ale po Waszych odpowiedziach widzę że szkoda na tym zachodu podobnie jak z zakładaniem przedniego napędu do c360

Chodzi o to że nie rozumiesz tego co powiedział nauczyciel i piszesz bzdury :P . Jak zaczniesz rozróżniać co to BLOK, co to TULEJA a co to TŁOK to możemy podyskutować :D :P

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#537 Share Marcon

Marcon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 20:53

Chodzi o to że nie rozumiesz tego co powiedział nauczyciel i piszesz bzdury :P . Jak zaczniesz rozróżniać co to BLOK, co to TULEJA a co to TŁOK to możemy podyskutować :D :P

No hehe tak napisałem bzdury. Po prostu często mi się myli i jeśli chcę mówić o tłoku to mówię o tuleji i na odwrót. Będę bardziej uważał na przyszłość. Trudno człowiek nie znający się na rzczy powinien siedzieć cicho. Taki mam charakter.. :)

Gdzie montuje się grzałkę w 360 bo słyszałem o tym i chciałbym sobie sprawić podobno znacznie ułatwia rozruch. To prawda?

Edytowany przez Marcon, 15 grudzień 2012 - 21:34.

#538 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 20:54

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Dobrze niech się chłopak uczy może coś z niego będzie xD a tak pro po mylenia to ty jeszcze mało się mylisz moi koledzy z klasy to dopiero ...

#539 Share Marcon

Marcon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 21:29

Dobrze niech się chłopak uczy może coś z niego będzie xD a tak pro po mylenia to ty jeszcze mało się mylisz moi koledzy z klasy to dopiero ...

No dzięki :) U mnie w klasie też jest kilku takich którzy wg mnie nie wiedzą co się na lekcji dzieje :). Ale nie odbiegajmy od tematu watku.

Myślał ktoś o grzałce w c360 bo chciałem sobie sprawic. Gdzie się to montuje?

Edytowany przez Marcon, 15 grudzień 2012 - 21:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 21:42