Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

693 odpowiedzi na ten temat

#461 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 11:29

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

Ta pierwsza gałka to powinna pasować,jak jest zrobiona według prawdziwych wymiarów.Ale to można zawsze poprawić.Tam raczej nie ma łożysk ani wianków.

Ta która podałeś to ona fajna jest.tylko ja będziesz wiercił to najlepiej zdejmij kierownice bo od spodu może plastik odpaść.Ja tak miałem to kierownice musiałem zmienić...

dziury wiercić nie będę nie chcę osłabiać kierownicy a poza-tym teraz kierownicę są takie niekształtne ja mam oryginał podobno

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Udoskonalenia. Dzisiaj, 07:04
  •  

#462 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 06:52

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Nie chcesz to nie wierz,do niczego przekonywać nie będę.

#463 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 27 czerwiec 2012 - 11:57

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Nie no to wiesz indywidualna sprawa.Możliwe że ono może coś dawać...
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#464 Share miki8202

miki8202

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 sierpień 2012 - 20:42

[Ursus C-360] Udoskonalenia. czy ktoś zakładał wspomaganie na orbitrolu 160 do c360 jeśli tak to jaka pompa i siłownik

#465 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:http://jarekstryszawa.w.interia.pl

Napisany 11 sierpień 2012 - 21:04

[Ursus C-360] Udoskonalenia. http://www.agrofoto....60-wspomaganie/ pierwszy temat w przyklejonych...

#466 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 24 sierpień 2012 - 11:22

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Mam pytanie odnośnie podnośnika w C-360. Otóż mam zrobiony pług do śniegu na przód i planuję do niego założyć siłownik jednostronnego działania i zastanawiam się jak estetycznie i praktycznie doprowadzić do niego zasilanie. Myślałem żeby tam gdzie się przykręca rurki do wyjść hydraulicznych zamontować trójnik. Wtedy z jednej strony będzie wyjście do tyłu a z drugiej na przód i w związku z tym mam pytanie, czy można tak zrobić i czy jak będę podnosił pług to nie rozwali mi tylnego gniazda hydraulicznego, bo przecież będzie tam ciśnienie?

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#467 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 11:49

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Nie lepiej normanie podpiac wąż pod wyjscie z tyłu?

#468 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 24 sierpień 2012 - 12:02

[Ursus C-360] Udoskonalenia. No niby tak, ale chciałbym mieć z przodu wyprowadzone gniazdo hydrauliczne na stałe bo tak jak bym chciał używać tylnych wyjść to bym musiał odkręcać ten wąż itd.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#469 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 08:24

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Dodany obrazek
Dodany obrazek

Po zmianie filtra na wydajniejszy obr max wzrosły o 50 na min,zauważyłem też że ciągnik przy ciężkiej pracy przestał dusić się jak było to wcześniej,teraz kopci na czarno,czy to dlatego że powinienem zwiększyć dawkę paliwa?

#470 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 962 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 09:51

[Ursus C-360] Udoskonalenia. jeśli kopci na czarno to ma za dużo ropy, czyli dawkę trzeba zmniejszyć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 29 sierpień 2012 - 07:13

[Ursus C-360] Udoskonalenia. A czy możliwe że coś przestawiło się z dawką paliwa?ciągnik po kapitalnym 5 lat z początku palił mniej a teraz więcej czy to czas sprawdzić wtryski? zrobiłem 700mth

#472 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 29 sierpień 2012 - 07:35

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Wtryski powinno się profilaktycznie sprawdzać raz za czasu. Samo ustawienie to niewielki koszt a szybko wróci sie w paliwie. Daj do ustawienia wtryskiwacze bo kopcenie to typowy objaw ich złego działania. Kopcenie silnika na czarno to nic innego jak zbyt mało powietrza w stosunku do paliwa. Jako że coś tam kombinujesz z filtrem to trudno teraz powiedzieć czy to wina wtryskiwaczy czy filtra powietrza. Spróbuj bez filtra. Jak będzie mniej dymił to znaczy że opór jest na filtrze. Dawki nie zwiększaj bo sama zmiana filtra nie poprawia aż tak napełniania powietrzem cylindra żeb było to potrzebne.
KPK Kumurun Team

#473 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 07:56

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Dzieki za pomoc,wezmę się niedługo za wtryski.Założyłem filtr dużo powierzchniowy wiec trudno uwieżyć aby to od tego cały ten problem,co ciekawe na rozgrzanym silniku ciągnik ma zabójcze obroty,gdyby był niedobór powietrza pewnie taki wynik byłby nieosiągalny

#474 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 09:35

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Obroty silnika reguluje regulator obrotów. Przekraczając ustawioną wartość stopniowo zmniejsza ilość paliwa zmniejszając lub powstrzymując w ten sposób dalsze rozbieganie. Jeśli tobie silnik rozbiega się bardziej to raczej jego wina a nie filtra powietrza.

Edytowany przez seweryn20, 31 sierpień 2012 - 09:37.

KPK Kumurun Team

#475 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 09:58

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Czyli choć bym miał wstawioną porządną turbinę regulator nie pozwoli sobie przekroczyć ustalonaj wartości obrotów?Myślę że jest inaczej przy silniku który ma dostarczoną większą dawkę powietrza,regulator obrotów jest ustawiony pod oryginalny filtr,przy najwyrzszych obrotach stale podaje tą samą dawkę paliwa (zimny,czy rozgrzany),w tym czasie podłączmy np przewód z ciśnieniem od sprężarki pod kolektor ssący,obr muszą automatycznie wzrosnąć przez wyższe ciśnienie sprężania

#476 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 12:46

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Sugerujesz że twój silnik to perpetum mobile i chodzi na powietrze? :D
disel to nie wsk z gaźnikiem na benzynie :D
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#477 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 14:20

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Doszkol się na temat działania silnika diesla wyposażonego w pompę wtryskową z regulatorem obrotów a nie wprowadzaj ludzi w błąd pisząc że ci się wydaje bo źle ci się wydaje.
KPK Kumurun Team

#478 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 07:07

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Proszę nie sugerować się tym co napisałem aż tak dosłownie,liczę na pewną dozę zrozumienia,moje pytanie było lekko zapoznawcze w dziedzinie układu zasilania,pompa paliwowa to jedyna moja słabsza strona więc nie pomagam nikomu w tym temacie jeżeli takowy zaistnieje na af.
Nie chcem się doszkalać,Ty mi możesz powiedzieć,uogólnić zagadnienie o którym piszemy:)

#479 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 14:45

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Ustalając obroty silnika sterujesz nie pompą wtryskową tylko regulatorem obrotów. Dopiero ustalając na nim obroty silnika jakie sobie życzysz przestawia listwę zębatą i zmniejsza lub zwiększa dawke paliwa w zależności od potrzeby. Bez względu na obciążenie silnika, dopływ powietrza, rodzaj paliwa będzie się on starał utrzymać obroty jakie zasterowałeś pedałem gazu. Dla tego po zdjęciu filtra nie ma prawa silnik kręcić się inaczej niż ustawienia na pompie. Nawet jeśli przekroczy z jakiegoś powodu nastawione 2400 to regulator zmniejszy dawkę by powrócic do tych nastawionych.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 05 wrzesień 2012 - 06:43

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Dziękuje,nie wiedziałem o tym.Masz u mnie zieloną strzałkę