Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

693 odpowiedzi na ten temat

#341 Share camael

camael

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 21:43

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Mnie zastanowił ten zbjornik paliwa pod kabiną. Jak wiadomo w c360 jes on powyrzej pompy paliwowej dzięki czemu ON płynie grawitacyjnie i pompa nie ma wiekrzego problemu z zassaniem go. Gdyby ten zbjornik umocować pod kabiną ,treba by pomyślec o jakiejś elektrycznej pompce paliwowej w zbjorniku(jak w samochodzie) ,albo przynajmniej o jakims zaworku zwrotnym ,który nie pozwolił by na cofanie się ON zpowrotem do zbjornika. Wątpie żeby stara pompa paliwowa poradziła sobje z zaciągnięciem paliwa z dołu a to może powodować zapowitrzanie się traktora.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Udoskonalenia. Dzisiaj, 11:36
  •  

#342 Share Grzegorz2507

Grzegorz2507

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 21:49

Słuchaj co innego to pasja a co innego bezcelowa głupota

hmmm, znam goscia, ktorego pasja sa wlasnie maszyny, robi, tworzy cuduje, ulepsza...a jezdzi roz*ebanym scenikiem, a wczesniej roz*ebana golfina II...nie tylko samochod moze byc pasja...przyklady na naszym forum i w galeri...

#343 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 06:24

[Ursus C-360] Udoskonalenia. [

Nikomu nie narzucam co ma kupowac. Nie wiem skąd ci się to wzieło. Jedynie delikatna sugestia na co można by zamnienić. Boby ci napisał i miał racje. Gdybyś miał w domu robotę, zależało by ci na szybkim i bezproblemowym zrobieniu jej a nie jakimś idiotycznym dłubaniu w garażu które w niczym ci nie pomoże. Tuningowanie starych gratów jak golfy to faktycznie idiotyzm ale to samochód i nie zarabia on na to żebyś miał co do gara włozyć. Ciagnik to maszyna i nie ma ty miejsca na zabawę i śmieszne przeróbki BO TAK LUBIĘ. To ma być w oryginale bo to gwarantuje w miarę bezawaryjne użytkowanie, ma robić robotę mozliwie szybko i tanio. Jeśli nie wystarcza uzbraja się go w nowsze maszyny lub wymienia. Proste. Chcesz to przerabiaj. Najwyrazniej nie zdajesz sobie sprawy jakie będą koszty twoich planowanych przerubek. Nie skończy się tak jak myślisz na 5 koła.

Pasja pasją a zarabianie na życie to już co innego.

Edytowany przez seweryn20, 28 czerwiec 2011 - 06:27.

KPK Kumurun Team

#344 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 09:27

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Słuchaj grzegorz2507 , napisałem pasja pasją , sam przerobiłem trochę samochód żeby troche lepiej jeżdził , ale ja mam samochód z 2000r i dołożyłem do niego trochę chęci nie zł, rozumiem ludzi którzy przebudowują inne żelastwa na cuda techniki , tj piszesz golfa 2 czy inne coś, np. mój szwagier do dużego fiata założył cały układ napędowy od bmw 318 , bo mu się podoba duży fiat , i ma do niego sentyment, a ja hoduje gołębie pocztowe to jest moja pasja, za 1szt daje niekiedy po kilkaset zł, choć są tacy co daja po kilka tysięcy, a dla was może być to głupota. To tak jak z ta c360, jeżeli macie jakiś sentyment do tego to se przerabiajcie , ulepszajcie nie mówie nie, tylko po co pocić się ,włożyć kupkę pieniędzy , jak za te pieniądze bez roboty można kupić zetora 7245 czy 6245turbo, który spełnia wszystkie wymagania podane przez kolegę wyżej, w sumie kolega przypisywał pożądane przeróbki do zetora, czyli by miał w oryginale.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#345 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 16:36

Mnie zastanowił ten zbjornik paliwa pod kabiną. Jak wiadomo w c360 jes on powyrzej pompy paliwowej dzięki czemu ON płynie grawitacyjnie i pompa nie ma wiekrzego problemu z zassaniem go. Gdyby ten zbjornik umocować pod kabiną ,treba by pomyślec o jakiejś elektrycznej pompce paliwowej w zbjorniku(jak w samochodzie) ,albo przynajmniej o jakims zaworku zwrotnym ,który nie pozwolił by na cofanie się ON zpowrotem do zbjornika. Wątpie żeby stara pompa paliwowa poradziła sobje z zaciągnięciem paliwa z dołu a to może powodować zapowitrzanie się traktora.

Spokojnie pociągnie paliwo ta pompka zasilająca co jest zamontowana.
W każdej pompce zasilającej jest zaworek zwrotny,inaczej by nie działała.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#346 Share sladan

sladan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 21:34

Z moich udoskonalen c-360 to :
-biegi w podłodze
-wspomaganie
-szerokie koła z przodu
-odpalanie z kluczyka :D

możesz dokladniej coś powiedzieć o tej dźwigni w podlodze?? Jakie należy wykonać przeróbki itp?

#347 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 21:51

[Ursus C-360] Udoskonalenia. To zależy. Czy lubisz ta C-360 jest igeiłka stan sentyment masz itp bo jeżeli nie to tylko weź długopis, kartke i pisz ogłoszenie w anonse i sprzedawaj. Też myślałem nad tuningiem. Na napęd kompletny minimum 6 tyś! kabina taka z podłogą 4 tyś też nie starczą to masz już 10 tyś, do tego wspomaganie i inne bajery. Ja akurat bym przepłacił i to sporo. A kupiłem sobie większy ciagnik i który ma jako taką kabine, naped wspomaganie( no bardziej wzmacniacz koła kierownicy) Nie wspomne o rzeczach których nie da się zrobić tak idealnie albo wcale wom bez sprzęgła czy hydrauliczna automatyczna blokada mostów.
Mój Wladimirec podbija świat

#348 Share camael

camael

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 18:39

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Do asharot: Posiadam ursusa c355 i zetora 5211. Zetorek strasznie mi sie zapowietrzał. Myślałem że to wina pompy. Dałem ją do regeneracji i okazało się ze wszystko jest w porządku. Kupiłem nową pompkę zasilającą i nic się nie zmieniło. Wieczorem wstawiałem traktor do garażu a rano musiałem dymać pompką bo paliwo schodziło. Dokładnie zbadałem sprawę i okazało się ze przewód paliwowy jest nieszczelny i powietrze zasysa. Lipa bo nawet dobra pompa nie dała rady tego szarpnąć. Trzeba pilnować takich rzeczy bo to strasznie utrudnia prace :) .

Edytowany przez milanreal1, 29 czerwiec 2011 - 21:10.
orty

#349 Share TEVEZ

TEVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 18:49

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Jak byś nie ztunigował tej 60-tki to i tak będziesz mógł uzywać podnośnika tylko przy włączonym WOM,
jak dla mnie to pierwszy powód aby dać sobie spokój z tuningiem.

Edytowany przez TEVEZ, 29 czerwiec 2011 - 18:55.

#350 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 20:28

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Tevez ma rację, tuning optyczny w pracy nie pomoże bo i tak będzie nadal ta sama c-360 czy 4011. JAkbyś pomyślał z wnętrzem to przynajmniej odczułbyś komfort w pracy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share camael

camael

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 22:52

[Ursus C-360] Udoskonalenia. A może zamiast uleprzać, to zrobić składaka??? Tylni most ze skrzynią i kabinką od zetora 6211 (bo ma dwóstopniowe sprzegło i WOM 540 i 1000obr. no i wygodną kabinę). Znalazłem coś takiego za 10tyś do remontu. Do tego zamocować silnik od c360 (cena ok 3tys.).No i jakiś przodek. Do testów taki od c360 ,potem można kombinować dalej :D . Myślę że można by uskładać jakieś c370A de luxe(czego fabryce ursusa brakuje) :lol: . Po czasie dołożysz napęd , potem turbo ,no i traktorek jak ta lala) B) .

#352 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2640 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 10:04

możesz dokladniej coś powiedzieć o tej dźwigni w podlodze?? Jakie należy wykonać przeróbki itp?

Specjalną redukcje (co przykręca się do skrzyni) kupiłem na allegro.
Reszta części tzn. pokrywka , dzwignia , sprężyna i uszczelka jest od c-330
Dzwignie od c-330 należy samemu przedłużyc i odpowiednio wygiąć

Tutaj trochę widac to wszystko

Edytowany przez Ursusc385, 30 czerwiec 2011 - 10:07.

#353 Share sladan

sladan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 11:23

Specjalną redukcje (co przykręca się do skrzyni) kupiłem na allegro.

kurde szukam i szukam tej redukcji i nie moge znależć nigdzie :( a fajna sprawa z tym by była, wygodnie z turem by było

#354 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2640 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 11:32

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Ja tą redukcje kupiłem rok temu ;)
Poszukaj od ostrówka

#355 Share sladan

sladan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 14:14

[Ursus C-360] Udoskonalenia. chyba nic z tego :(

#356 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 22:52

A może zamiast uleprzać, to zrobić składaka??? Tylni most ze skrzynią i kabinką od zetora 6211 (bo ma dwóstopniowe sprzegło i WOM 540 i 1000obr. no i wygodną kabinę). Znalazłem coś takiego za 10tyś do remontu. Do tego zamocować silnik od c360 (cena ok 3tys.).No i jakiś przodek. Do testów taki od c360 ,potem można kombinować dalej :D . Myślę że można by uskładać jakieś c370A de luxe(czego fabryce ursusa brakuje) :lol: . Po czasie dołożysz napęd , potem turbo ,no i traktorek jak ta lala) B) .

Tylko czy ten silnik Zetora nie będzie lepszy? Odpowiedź sama sie nasuwa na język TAK mocniejszy wytrzymalszy. Najlepiej to sprzedać C-360 i 6211 kupić
Mój Wladimirec podbija świat

#357 Share camael

camael

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 23:30

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Te forum jest chyba po to żeby każdy mógł jakiś pomysł zaserwować :) a tu same kłótnie i żadnych ciekawych patentów! Osobiście się przekonałem że nie opłaca się w dużym stopniu przerabiać c360 głównie ze względu na koszty. Jeśli Piotrekkowal chce kombinować to należało by go do tego zachęcać a nie z miejsca gasić jego zapał. Nic nie wiadomo ,może po serii błędów coś sensownego wymodzi :blink: .
Co sądzicie o tych przednich napędach z allegro?
http://moto.allegro....1672364517.html

Edytowany przez milanreal1, 01 lipiec 2011 - 21:18.
Pisanie posta pod postem

#358 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 10:51

[Ursus C-360] Udoskonalenia. cena nie taka straszna, ale musisz miec wspomaganie i płaską przednią oś

#359 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 14:03

[Ursus C-360] Udoskonalenia. To jest most z uaza. Nie jest to zbyt trwała konstrukcja. Mozliwe że normalnie by pociągło ale tur to chyba za duże obciążenie dla niego.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 16:38

To jest dopiero udoskonalenie! SZACUN

Edytowany przez ochen, 01 lipiec 2011 - 16:39.