jaco512

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

Polecane posty

matelusz    2

ja planuje zrobic siedzonko boczne do pasażera w c-360 tak jak to jest w nowych modelach :rolleyes: ma może ktos juz takie zrobione i mógłby wrzucic foty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeczl    1

zastanawiam się czy dało by rade założyć do c360 skrzynię biegów z rewersem taką jak była za dopłatą w zetorach 5340. mam tura no i ten rewers by sie przydał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm tuning w 360 :D Najlepiej można by było żałożyć wspomaganie od lublina ;] Myślałem nad tym kiedyś ale plany sie pozmieniały :P turbinke kolega założył od Mercedesa Sprintera 2,5 dobra sprawa ale za dużo chlipie paliwa ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Jak masz zamiar uruchamiać go często w niskich temperaturach to z takiej grzałki dobra sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus12    2

w tym rzecz że mam 60tke na wodzie,ale chce ja zalać płynem na zimę.a z ta grzałką o wiele lżej będzie zapalał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

na pewno lżej tak jak każdy co grzałkę zamontowaną ja bym się nie zastanawiał tylko montował i najlepiej jakby ciągnik stał w pobliżu gniazdka z prądem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zamiast tamtego szajsu dołóż troche na taka

 

http://allegro.pl/podgrzewacz-grzalka-plynu-ursus-c-360-1400w-i1964599195.html

 

Lub taką

 

http://allegro.pl/grzalka-podgrzewacz-bloku-uniwersalny-mtz-belarus-i1921772185.html

 

Ta druga jest fajna bo można ja wpiąć w mały obieg silnika i grzeje tylko wode w bloku. Obie są o niebo lepiej wykonane i mają większą moc.

 

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ona ma wejscie i wyjscie na węże o średnicy 20mm. W wężu pod pompą trzeba wstawić trójnik i podłączasz do wejscia w podgrzewacz a wyjście z podgrzewacza do kolektora. Powinno działać.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zamiast tamtego szajsu dołóż troche na taka

 

http://allegro.pl/po...1964599195.html

 

 

 

No Witam kolegę :) Ta jest fajna, tylko chyba o ogrzewaniu kabiny trzeba by zapomnieć, bo ten chwytacz powietrza chyba tam już nie wejdzie.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Cześć koledze. No raczej nie wejdzie ale jak ktoś jezdzi w zimie 60-ka to lepiej pomyśleć o ogrzewaniu z prawdziwego zdarzenia.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie praktycznie nie jeżdżę 60-tką ale jakoś przyzwyczaiłem się do tego na powietrze i trochę żal by mi było to zdemontować. :P

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zalozyl swiece zarowe w kolektor lub wysza szkola jazdy plomieniowa od mf ale trzeba paliwo doprowadzic przez zawor i pod cisnieniem. Podstawa to rozrusznik sprawny i akumulator te szcowne 2x6v to do d... dawno juz przeszlem na jeden 12v 120ah z boku obok rozrusznika zawsze dostep a nie pod nogami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK44    2

Witam wszystkich, myślał ktoś nad założeniem przednich świateł na błotniki kół przednich ?,albo nad kontrolką która będzie świecić gdy będzie za mało gazu dane przy zapalaniu ciągnika? lub kontrolka że jest zaciągnięty hamulec ręczny ?

Jak mamy tylne światło pracy żeby wyłącznik zrobić w środku w c-360?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK44    2

Nie, Ja nie będę zakładał świateł na błotniki, daje tylko taką propozycje a po drugie w nocy rzadko poruszam się ciągnikiem

Ale na błotnikach jak by były światła to tam gdzie by się jechało tam by świeciły reflektory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam podchodząc czysto teoretycznie do propozycji PIOTRKA44 przedstawię swoje propozycje możne komuś się to przyda

 

-Światła

Trzeba by wykonać metalowa obudowę na halogen aby go nie urwać, przymocować dosyć sztywno do błotnika kable poprowadzić tak aby nie było możliwości zahaczenia o jakiś ruchomy element w kilku miejscach (jakoś je przyczepić aby nie zwisały) na koniec podłączyć pod jakiś włącznik w kabinie albo pod światła drogowe chociaż nie wiem czy by było to korzystne rozwiązanie.

 

-Kontrolka ręcznego hamulca

Należy użyć czujnika stopu z osobówki (polecam z vectry b lub omegi B) zamocować go tak aby podczas podnoszenia dźwigni był on wciskany ,poprowadzić przewody zasilania oraz do kontrolki i chyba wszystko

Aby podpiąć kontrolkę która sygnalizuje wciśniecie zwykłego hamulca należny podłączyć ja tak jak zwykle światło stop (sposób sprawdzony)

 

-Kontrolka sygnalizująca odpowiednia ilość gazu

Na to nie mam za bardzo pomysłu ale może wystarczy podłączyć podobnie jak te od ręcznego hamulca kwestia odpowiedniego zamontowania włącznika

 

Zachęcam do zamieszczania podobnych pomysłów zawsze w gronie forumowiczów można Wymyślić coś ciekawego.

Ale się rozpisałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

-Światła

Trzeba by wykonać metalowa obudowę na halogen aby go nie urwać, przymocować dosyć sztywno do błotnika kable poprowadzić tak aby nie było możliwości zahaczenia o jakiś ruchomy element w kilku miejscach (jakoś je przyczepić aby nie zwisały) na koniec podłączyć pod jakiś włącznik w kabinie albo pod światła drogowe chociaż nie wiem czy by było to korzystne rozwiązanie.

ja bym to dał na dżwigniach od cięgieł układu kierowniczego, tylko z prawej strony trzeba by było dołożyć jak w 4011. są całkiem sztywne i dodatkowo reflektory byłyby schowane do bliżej maski.

 

-Kontrolka ręcznego hamulca

Należy użyć czujnika stopu z osobówki (polecam z vectry b lub omegi B) zamocować go tak aby podczas podnoszenia dźwigni był on wciskany ,poprowadzić przewody zasilania oraz do kontrolki i chyba wszystko

a nie prościej dowolną krańcówkę z drzwi dowolnego samochodu? - hamulec puszczony -wciśnięta- nic się nie dzieje; hamulec zaciągnięty- zwolniona - świeci kontrolka, piszczy piszczyk, mrugają światełki, śpiewają chórki, czy co tam się chce podłączyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Jeśli mowa o czujnikach to można zamontować czujnik luzu, mógł by sie przydać, ja zawsze jak zapalam to sprawdzam wajchą czy jest luz, kontrolka by się świeciła wtegu gdy ciągnik byłby na luzie, myśle że trzeba by coś pokombinawać koło dzwigni biegów.


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Od Land Rovera?Bez przesady,wystarczy od Łady Nivy...I założyć gaźnik od bizona,jak mówił mój kolega Roger jak był na praktykach

u mechanika.Oj Boże,widzisz i nie grzmisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj