jaco512

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

Polecane posty

camael    0

A może zamiast uleprzać, to zrobić składaka??? Tylni most ze skrzynią i kabinką od zetora 6211 (bo ma dwóstopniowe sprzegło i WOM 540 i 1000obr. no i wygodną kabinę). Znalazłem coś takiego za 10tyś do remontu. Do tego zamocować silnik od c360 (cena ok 3tys.).No i jakiś przodek. Do testów taki od c360 ,potem można kombinować dalej :D . Myślę że można by uskładać jakieś c370A de luxe(czego fabryce ursusa brakuje) :lol: . Po czasie dołożysz napęd , potem turbo ,no i traktorek jak ta lala) B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1561

możesz dokladniej coś powiedzieć o tej dźwigni w podlodze?? Jakie należy wykonać przeróbki itp?

 

Specjalną redukcje (co przykręca się do skrzyni) kupiłem na allegro.

Reszta części tzn. pokrywka , dzwignia , sprężyna i uszczelka jest od c-330

Dzwignie od c-330 należy samemu przedłużyc i odpowiednio wygiąć

 

 

Tutaj

trochę widac to wszystko Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sladan    312

Specjalną redukcje (co przykręca się do skrzyni) kupiłem na allegro.

 

kurde szukam i szukam tej redukcji i nie moge znależć nigdzie :( a fajna sprawa z tym by była, wygodnie z turem by było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

A może zamiast uleprzać, to zrobić składaka??? Tylni most ze skrzynią i kabinką od zetora 6211 (bo ma dwóstopniowe sprzegło i WOM 540 i 1000obr. no i wygodną kabinę). Znalazłem coś takiego za 10tyś do remontu. Do tego zamocować silnik od c360 (cena ok 3tys.).No i jakiś przodek. Do testów taki od c360 ,potem można kombinować dalej :D . Myślę że można by uskładać jakieś c370A de luxe(czego fabryce ursusa brakuje) :lol: . Po czasie dołożysz napęd , potem turbo ,no i traktorek jak ta lala) B) .

 

Tylko czy ten silnik Zetora nie będzie lepszy? Odpowiedź sama sie nasuwa na język TAK mocniejszy wytrzymalszy. Najlepiej to sprzedać C-360 i 6211 kupić


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camael    0

Te forum jest chyba po to żeby każdy mógł jakiś pomysł zaserwować :) a tu same kłótnie i żadnych ciekawych patentów! Osobiście się przekonałem że nie opłaca się w dużym stopniu przerabiać c360 głównie ze względu na koszty. Jeśli Piotrekkowal chce kombinować to należało by go do tego zachęcać a nie z miejsca gasić jego zapał. Nic nie wiadomo ,może po serii błędów coś sensownego wymodzi :blink: .

Co sądzicie o tych przednich napędach z allegro?

http://moto.allegro....1672364517.html

Edytowano przez milanreal1
Pisanie posta pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To jest most z uaza. Nie jest to zbyt trwała konstrukcja. Mozliwe że normalnie by pociągło ale tur to chyba za duże obciążenie dla niego.

 

 

 

 

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

I cały czas to jest tylko c-360!

40 letnia konstrukcja!

Moim zdaniem pieniądze wyrzucone w błoto- to nie jest juz ciągnik to jest teraz zabawka dla dużego chłopca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Mi się podoba! Najlepszy jest pulpit. Moim zdaniem więcej ktoś włożył w to pracy niż pieniędzy . Ale maszyna :blink: :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Fanatycy. Jak Hitler albo Usama ibn Ladin. Szkoda było ich roboty. Postawić w ogródku, zrobić płotek i na biletach za oglądanie zarabiać.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bongle    2

I cały czas to jest tylko c-360!

40 letnia konstrukcja!

Moim zdaniem pieniądze wyrzucone w błoto- to nie jest juz ciągnik to jest teraz zabawka dla dużego chłopca.

Konstrukcja silnika o spalaniu wewnętrznym ma grubo ponad sto lat.Tak że twój ciągnik napędza coś co wymyślono w osiemnastym wieku.Moim zdaniem to nie jest już ten sam ciągnik,kolega wykazał się pełnym profesjonalizmem, pokazał że potrafi coś zrobić rękoma i głową a nie tylko pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

bongle masz rację. To przerybka która pokazuje ze potrafią ale sensu to ona żadnego nie ma. Oni pewno jakąś prace robili bo żaden rolnik nie obładuje taką kupa dziadostwa ciagnika w którym właśnie prostota i łatwy dostep do wszystkiego jest jego największą i nieliczną zaletą. Pomijam fakt że ROLNIK nie może maszyny na prawdopodobnie miesiące postawić.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Koncepcja niezła zwłaszcza z tyłem wreszcie się nie kurzy,ale te baki deska trochę przesada.Spróbuj teraz odblokować biegi jak zatrzaski zabudowane,a maskę wolę oryginalną. może się czepiam :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Bardzo prosto. Odkręcą tylko przewody od pompek hamulca, sprzęgła, orbitrola, ogrzewania. Potem tylko pięć tysięcy kabli i kabelków. podniosą kabinę do góry np.... helikopterem odkleszczą bieg i po sprawie. Dwa dni, zrobione. Jak dobrze pójdzie to dwie godziny wytrzyma do następnego zakleszczenia.

 

Zrobili okienko do zatrzasków.

 

 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Pisząc ,że ponad 40 letnia konstrukcja miałem na myśli,że pierwsze c-4011 powstały w latach 60-tych!

Ale nadal twierdze ,że to już tylko zabawka , a nie ciągnik, albo właściciel nie ma wcale ziemi, albo ma kilka innych ciągników i tym może się bawić.

Ja mam tylko założoną nową kabine i od razu duże problemy zeby zrobić remont skrzyni.

Zgadzam się w 100% kolegą @seweryn20- postawić w ogródku, albo co najwyżej w niedzielę do koscioła jechać :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Pewnie gość ma kawałek pola koło domu i jak mu się nudziło to sobie odpicował maszynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Krytykujecie czyjąś inwencję. Moim zdaniem takie powinny wychodzić z fabryki. Zmienił lewarek, może poprawił te zatrzaski. Instalację łączy się na kostki. Widzę dobrze przemyślaną modyfikację, a jedyny problem to słaba konstrukcja silnika i zespołu napędowego. Nam się nie chwalił, może tam tez wnosił poprawki "poproducenckie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

A mi się podoba tylko , rzeczywiście jak znając c360 byle co ziupnie w środku co jest standardem, to więcej odkręcania osłon niż skrzyni, ale poza tym naprawde mi się podoba, dużo ciszej w kabinie? ta kabina to naglak?


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Też nie podważam umiejętności konstruktora ,ale czy prosty gospodarz zrobił by to w własnym zakresie. Same wyspawanie baków to nie lada sztuka . :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

zorzyk2 nie krytykuje. Masz rację że zespół napędowy i silnik jest kiepski. I co w tej sytuacji po reszcie? Nic jak silnik, skrzynia, podnosnik to przezytek niespełniajacy dzisiejszych potrzeb a to właśnie elementy które odwalają całą robote a nie ładna deskja rozdzielcza maska czy komin.

 

Ładne to mają ale ten ciagnik nie jest zmodyfikowany tylko oblepiony i na pewno nie po to żeby jechać nim w pole. Prucz kabiny i wspomagania reszta to strata czasu.

 

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj