Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

693 odpowiedzi na ten temat

#261 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 08:23

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Lepsze wykonanie to wiadomo wyższa cena.
Na zachodzie było stać rolników na zakup drogiego sprzętu wiec robili porządne ale drogie.
Robili tanie na kraj żeby ciągniki było powszechnie dostępne.
Dziś jest już duży wybór sprzętu a większość w kraju kupuje używane sprzęty z zachodu
bo dalej polskich rolników nie stać na nowy nawet ten za skromne 60k.
Taką mamy politykę rolną w kraju i chyba szybko to się nie zmieni.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Udoskonalenia. Dzisiaj, 04:41
  •  

#262 Share kuki1996

kuki1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 wrzesień 2010 - 20:04

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Witam.
Mam prośbę o informację dotyczące zmiany silnika do c 360 z tarpana perkins 3 cylindry lub wózek widłowy bułgar także silnik 3 cylindry na licencji perkinsa.
czy ktoś może mi powiedzieć czy można jeszcze gdzieś dostać przejściówki miedzy skrzynię a silnik i między silnik a oś przednią, koło zamachowe czy sprzęgło pasuje od c-360 i ewentualne koszty. Silnik od wózka widłowego mam w garażu a tarpan stoi u sąsiada.
Z góry dziękuje za rzeczowe informacje.

#263 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 08 listopad 2010 - 22:50

[Ursus C-360] Udoskonalenia. [quote name='kuki1996' timestamp='1285355043' post='562306']
Witam.
Mam prośbę o informację dotyczące zmiany silnika do c 360 z tarpana perkins 3 cylindry lub wózek widłowy bułgar także silnik 3 cylindry na licencji perkinsa.
czy ktoś może mi powiedzieć czy można jeszcze gdzieś dostać przejściówki miedzy skrzynię a silnik i między silnik a oś przednią, koło zamachowe czy sprzęgło pasuje od c-360 i ewentualne koszty. Silnik od wózka widłowego mam w garażu a tarpan stoi u sąsiada.
Z góry dziękuje za rzeczowe informacje.
[/quo
Hej. Jest teraz taka przystawka na allegro.

[quote name='sabo' timestamp='1199517112' post='121328']
Te ciągniki przerabiam tylko dla klientów i wg ich wymagań. Sam nie posiadam ciągnika bo i po co jeśli sie ma domek na 10arowej działce ;) A przerobiłem już kilka ciągników. Właśnie od dziś zaczynam prace nad następnym ciągnikiem i postaram sie rozwiązać problem rozdziały funkcji womu od pompy . Zobaczymy jak mi to pójdzie.
[/quote]
Hej mam pytanko, jak Ci poszło z tym rozdziałem wom-u od pompy? Dało radę?

#264 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 11:14

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Witam. Po nowym roku będzie przeprowadzany remont tylniego mostu i skrzyni biegów w C360. Przy okazji tego chciałbym troche zmodernizowac te elementy jeśli sie da. Czy któreś z nich da sie zastąpic Zetorowskimi lub coś podobnego? Jeśli tak to od jakiego modelu i czy jest to wogóle opłacalne. Z tego co wyczytałem w tym temacie to żeby nie wyła można wstawic przekładnie główną od 7211. Co jeszcze można zrobic by ją ulepszyc?
Od którego modelu zetora pasuje przedni napęd do C360 i jaki koszt takiego zabiegu jest?

#265 Share piotrz

piotrz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 16:46

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Przedni napęd przykładowy z allegro - http://otomoto.pl/pr...5745-A2575.html
Oprócz założenia przekładni głównej od Zetora można by poprawić blokadę poprzez przyszlifowanie zębów na koszu mechanizmu różnicowego i na sprzęgiełku na wprost (są skośne i wysadza pedał), oraz ucięciu kawałka sprężyny, żeby blokada lżej się załączała. A w skrzyni to nie wiem czy tryby pasują jakieś od zetorów i czy warto coś tam zmieniać. Powodzenia :)

#266 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 21:36

[Ursus C-360] Udoskonalenia. orientuje się ktoś ile mogą kosztować felgi na balonówki same balony i dętka??wiecie kto sprzedaje komplety??szukałem na allegro ale nic nie znalazłem ;[

#267 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 21:44

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Z moich udoskonalen c-360 to :
-biegi w podłodze
-wspomaganie
-szerokie koła z przodu
-odpalanie z kluczyka :D

Martinez
Koszt jednej felgi w Grene to 158zł. http://www.sklep-gre...oducts_id/26038 zaś w agromie po 190zł
opona jedna - 250zł
dętka 35zł

Edytowany przez Ursusc385, 05 styczeń 2011 - 21:45.

#268 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 05 styczeń 2011 - 21:53

[Ursus C-360] Udoskonalenia. U mnie;

-Półka na radio+ 6 głośników

-Przedłużka tłumika

-Elektryczne Spryskiwacze przedniej szyby

-Siłowniki gazowe w tylnej szybie

-Dodatkowe halogeny z przodu

-Dodatkowe halogeny z tyłu

-Żarówki H4 w przednich lampach

-Nagrzewnica( już w ciągniku ale jeszcze nie podłączona)

-Zabudowa przedniej ściany

Zaplanowane;

-zabudowa tylnej ścinany ,mostu i wygłuszenie całości i nie wiadomo co jeszcze przyjdzie do głowyDodany obrazek
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#269 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 09:09

[Ursus C-360] Udoskonalenia. kolego moglbys powiedziec jak zamontowales h4 w lampy, bo widzialem ze mozna kupic element optyczny pod h4.

Polska B

#270 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 06 styczeń 2011 - 09:17

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Czekaj bo może ja coś palnąłem...Dodany obrazek Wziąłem żarówki z samochodu(Honda Civic 1995r) i wsadziłem w klosze od 60.Pasowały eleganckoDodany obrazekMoże źle nazwałem.Jeśli tak to sorry za wprowadzenie w błądDodany obrazek
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 09:20

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Trzeba kupić takie żarówki i włożyć.
http://www.sklep-gre...oducts_id/16850

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#272 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 10:14

[Ursus C-360] Udoskonalenia. wlasnie sam probowalem i jakos nie pasowaly, klosze sa pod R2
a czy nie trzeba wymieniac bezpiecznikow, bo h4 maja wwiekszy pobor pradu 60/55w a r2 45/40 ?

Polska B

#273 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 21:37

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Zastanawia mnie to dlaczego sporo osób chce miec biegi w C360 w podłodze tak jak w zetrorze. Według mnie biegi w 60 przy kierownicy są owiele wygodniejsze niż w zetorze w podłodze. Mam porównanie bo jeżdze w szkole zetorem (już nie pamietam jaki modelem, ale raczej 5211) który ma biegi w podłodze i one sa mniej wygodne bo trzeba sie chylac by przełączyc bieg. Z resztą znajomy ma nowszego zetora rok 2004-2005 lub coś takiego wersja eko z przednim napędem i tam również są biegi w podłodze. Jak dla mnie to niezbyt wygodne rozwiązanie

Edytowany przez sebastian264, 06 styczeń 2011 - 21:37.

#274 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 22:14

[Ursus C-360] Udoskonalenia. To Ty chyba nigdy z turem nie robiłeś :blink: Tak sie składa ze przy turze dość często trzeba zmieniać biegi lewą ręką co oryginalnie w c-360 jest uciążliwe...
Ja się do biegów schylać nie musze bo mam na odpowiedniej wysokości wajche zrobioną, i biegi wbijam 2 palcami bardzo lekko chodzą

#275 Share bezeta10

bezeta10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 22:15

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Ja osobiscie tez przerobiłem na podłoge i jest teraz o wiele wygodniej pytanie jak długą wykonasz.

#276 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 22:17

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Ja jednak sobie chwalę przy kierownicy:) fakt faktem prawa ręka lata między wajchą a joyem

#277 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 22:36

[Ursus C-360] Udoskonalenia. nie wiem czy kiedykolwiek ktoś planował takie wydziwnienia ale ostatnio chodzi mi po głowie żeby kupić jakąś starą sześciesiączynę i puścić cugle wyobraźni, tzn -amortyzawana kabina-z przodu dwie poduszki, z tyłu zaadoptować tylne zawieszenie od cieniasa, dalej fotel obrotowy, z amortyzacją wzdłużną i poprzeczną z podłokietnikiem i joyem mechanicznym-na linki, w którym obsługujemy podnośnik i gaz ręczny, wom oddzielić od pompy, tzn, zamontować sprzegło kłowe na wałku( pomiędzy pompa a końcówką wychodzącą za kadłub, sterowany oczywiście elektrycznie z guzika-na zasadzie bendyksa w rozruszniku, reduktor i biegi przeniesione linkami bowdena albo na błotnik albo podłokietnik, o klimie i wspomaganiu z demobilu nie musze wspominać, akumulator hydrauliczny wpięty w podnośnik, "okrągła", albo lepiej obła maska własnej konstrukcji, być może zbiornik przeniesiony pod kabinę a w jego miejsce filtr powietrza, wysprzęglik hydrauliczny
Oczywiście nie odmłodzi to tego trupa, nie sprawi go wybitnie wydajniejszym, ale da kuuuupe satysfakcji i podszlifuje umiejetności:)
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#278 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 22:42

[Ursus C-360] Udoskonalenia. http://www.sklep-gre...oducts_id/33968
I coś takiego

#279 Share pielu

pielu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 16:00

[Ursus C-360] Udoskonalenia. witam panowie potrzebuje zwiększyć prześwit w 60 jeśli przestawię zwolnice o jeden otwór w dol to o ile zmieni się wysokość ciągnika?

Edytowany przez milanreal1, 11 styczeń 2011 - 14:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share Janusz1

Janusz1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 19:12

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Witam.Ursus 385 jakie szersze opony założyłeś do U 360 i czy razem z szerszymi felgami.