Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

693 odpowiedzi na ten temat

#241 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 21 maj 2010 - 19:21

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Zrobie przy okazji.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Udoskonalenia. Dzisiaj, 21:52
  •  

#242 Share masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 21 maj 2010 - 23:39

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Silnik do turbo trzeba odprężyć. Czyli uszczelka pod głowicą musi być grubsza. Chyba, że robimy soft turbo, które mało dmucha. Druga sprawa, że c 360 praktycznie często jest na skraju gotowania wody. Trzeba by było założyć chłodnicę oleju, może większą chłodnicę wody. Problem będzie także z dawkami paliwa, bo pompa nie jest przystosowana do turbo.
Zakładam, że tłoki wytrzymają krótko, wyklepią się rowki, a potem polecą cylindry. No i oczywiście kupa dymu, albo czarnego, albo niebieskiego, w zależności od ustawienia dawek paliwa w stosunku do powietrza.

U nas też mamy podkręcone obroty na pompie, ale sprawdza się to w sumie tylko w transporcie.

#243 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 18 czerwiec 2010 - 20:07

[Ursus C-360] Udoskonalenia. W 60 ce można tylko face lifting zrobić i zestawy naprawcze Zetora włożyć, przedni napęd odpada bo skrzynia długo nie pochodzi, turbina to tak samo silnik wykończy, można jeszcze wspomaganie założyć. Przy udoskonaleniach zewnętrznych to chociaż milej będzie się pracowało. Nie warto przeprowadzać modyfikacji silnika , skrzyni biegów a najlepiej kupić Zetora 7011 lub 7211 i mieć to wszystko bez przeróbek.

#244 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 18 czerwiec 2010 - 20:09

[Ursus C-360] Udoskonalenia. zeby c-360 udoskonalic to trzeba ja wywiesc na zlom i zrobic lub kupic cos innego

#245 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 18 czerwiec 2010 - 20:13

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Nie mów takich rzeczy bo 50% gospodarstw w Polsce ma C-360 i służą im dobrze już kilka dekad.

#246 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 18 czerwiec 2010 - 20:25

[Ursus C-360] Udoskonalenia. to prawda ze jest ich bardzo duzo ale sa beznadziejnie wykonane moim zdaniem . za chwile mnie tu zlinczuja wszyscy ale trudno nie mogli zrobic ich w stylu zetorka 7011 i pochodnych .dlaczego w polsce nie mozna bylo takich 60-tek robic jak czesi zetorki robili ???? kuz o zachodnich nie mowie

#247 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 18 czerwiec 2010 - 21:14

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Nie mogli zrobić czegoś lepszego bo do PGR wystarczyło tylko coś co jeździ i robotę zrobi. A jak wiadomo produkcja C-360 nie dotrwała końca komunizmu i PGR również. Tak wiec poczciwa 60 nie miała okazji przejść dobrej i ładnej modyfikacji. C-362 było dobrym krokiem w przód, szkoda ze się z tego wycofano.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#248 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 08:41

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Tak robili jaka była wtedy technologia.
Trudno by im było w tamtych czasach zrobić coś na EDC z ABS i ASR.
Samochodów produkowanych w tamtych czasach juz dawno nie widać na drogach a C-360 są i jeszcze długo będą.
Moim zdaniem to dobry i niedrogi ciągnik za niską cenę i niskie koszty explatacji.
Z tego co mi wiadomo to do dziś są produkowane w Indiach po zmienioną nazwą.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#249 Share zarejestrowany

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 15:18

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Witam, a ja mam trochę inne pytanie chodzi o udoskonalenie sprzęgła, gdyż mechanik naprawił mi sprzęgło w C-360 i teraz strasznie ciężko wciska się pedał sprzęgła (podobno tak ma być). Czy są jakieś przekładnie czy coś w tym stylu montowane na pedał sprzęgła aby chodził lekko?
Ps. Skróciłem "łańcuch" pod pedałem sprzęgła ale nic nie dało poza tym że pedał nie ma teraz luzu.

#250 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 15:27

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Już było o tym wiele razy pisane :D Trzeba zrobić taką przedłużkę http://www.fotosik.p...22d64dbb80.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 15:45

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Co do sprzęgła to ja mam wyciągnięte dwie sprężyny i chodzi lekko.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#252 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 29 lipiec 2010 - 19:26

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Moje udoskonalenia;

1.Przerobiona dźwignia hydrauliki zewnętrznej(na chwilę obecną troszkę inaczej wygląda)
http://www.agrofoto....mage&img=223593

2.Dotoczony dodatkowy pierścień na tłoku od podnośnika
http://www.agrofoto....mage&img=224760

3.Zrobione mocowanie pługa do śniegu(w nie dalekiej przyszłości będzie ono służyć jako przedni Tuz)(foto tylko poglądowe projekt jeszcze nie skończony)
http://www.agrofoto....mage&img=199451

W niedalekiej przyszłości(jak założę kabinę) mam zamiar zrobić elektryczne sterowanie tylnym Tuz-em i kilka innych przeróbek.Zobaczymy co z tego wyjdzieDodany obrazek
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#253 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 29 lipiec 2010 - 19:58

[Ursus C-360] Udoskonalenia. siema. moja przeróbke mozna by nazwać udoskonaleniem chociaz nie dotyczy ona c-360 a zetora 3011 ale to to samo tyle ze bez jednego gara :Dwiec na tłokach (silnika) został wytoczony jeszcze jeden rowek tak ze na tłokach mam po jednm pierścieniu więcej:) początkowo róznicy w sile nie czułem. ale po paru miesiącach tą róznice czuć i słychać:D (mysle ze duzej niespodzianki nie bedzie jak ściągnę głowice licze się z tym ze mogły się lekko tłoki wypalić) po złozeniu tzn po kapitalce cisnienie było tak od 26 do 28(nie całe) ale w robocie coś słabo szedł nie grzebał bym ale mielismy wczesniej innego majorka i lepiej chodził wiec coś było trzeba zrobić ina pompa wtryskowa nie pomagała przestwianie kątu zapłonu nie pomogło juz i tak mam max (słychas stukot)ale i tez jak robilismy tego pierwszego majorka wydawało mi się ze miał tez jeden pierścien wiecej i to mi podsuneło pomysł i jak narazie podajze rok po przeróbce nic nie było tykane a troche po d*pie dostaje:)
ps. z tym dodatkowym pierścieniem na tłoku podnosnika tez dobry pomysł ale lepiej podkrecic cisnienie :D mysle ze to i to na jedno wyjdzie i w rezultacie tak jak u mnie jedno szarpniecie z obciązenie na podnosniku i plecak leci mi pekł przy majorku a tak fajnie podnosił ze na 1tys obr pompa potrafiła go zadusić:D

#254 Share FNMK

FNMK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 09:20

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Mam pytanie jak przerobić zapczep
taki jak ten
http://www.farmexper...rodukt2044.aspx
Bo wnerwia mnie to zakładanie i ściąganie zaczepu (np do pająka)jescze nic jakby sie łatwo zakładał
ale gdzie tam najtrudniej trafić tym grubym bolcem.
A i jak jescze udoskonalić wom żeby go nie trzeba było włączać do podnoszenia .

#255 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:http://jarekstryszawa.w.interia.pl

Napisany 09 sierpień 2010 - 20:49

Witam, a ja mam trochę inne pytanie chodzi o udoskonalenie sprzęgła, gdyż mechanik naprawił mi sprzęgło w C-360 i teraz strasznie ciężko wciska się pedał sprzęgła (podobno tak ma być). Czy są jakieś przekładnie czy coś w tym stylu montowane na pedał sprzęgła aby chodził lekko?
Ps. Skróciłem "łańcuch" pod pedałem sprzęgła ale nic nie dało poza tym że pedał nie ma teraz luzu.

Czasem warto przeglądnąć cały temat :)

Trochę o tym masz pod linkiem http://jarekstryszaw...a.pl/c3603p.htm

#256 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 21:07

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Moje ostatnie udoskonalenie to biegi w podłodze :)
http://www.agrofoto....gi-ursus-c-360/

#257 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 09 sierpień 2010 - 21:18

Mam pytanie jak przerobić zapczep
taki jak ten
http://www.farmexper...rodukt2044.aspx
Bo wnerwia mnie to zakładanie i ściąganie zaczepu (np do pająka)jescze nic jakby sie łatwo zakładał
ale gdzie tam najtrudniej trafić tym grubym bolcem.
A i jak jescze udoskonalić wom żeby go nie trzeba było włączać do podnoszenia .

A po co ściągać zaczep? U siebie tam mam że pająk w zaczepie ma mały otwór, śrubę się wsadza i jest ok. Mogę pod każdy zaczep podpiąć :)
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#258 Share FNMK

FNMK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 10 sierpień 2010 - 06:29

[Ursus C-360] Udoskonalenia. A pokazał być to na fotce.

#259 Share Grzegorz2507

Grzegorz2507

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 10:48

[Ursus C-360] Udoskonalenia. Daloby rade zalozyc do c-360 kabinke od zetorka 6718? Mialby ktos foty mocowan kabiny przy takim zetorze, bo ja nie mam nigdzie dostepu do takiego sprzetu (w moich okolicach jakos kariery nie zrobily i to przez to). A i jeszcze trzeba by bylo cos zrobic z pedalami, bo o ile sie nie myle to ta kabina ma wyzsza podloge niz org. skorupka. Moze foty jakies jak to rozwiazano w zetorze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 08:08

Tak robili jaka była wtedy technologia.
Trudno by im było w tamtych czasach zrobić coś na EDC z ABS i ASR.
Samochodów produkowanych w tamtych czasach juz dawno nie widać na drogach a C-360 są i jeszcze długo będą.
Moim zdaniem to dobry i niedrogi ciągnik za niską cenę i niskie koszty explatacji.
Z tego co mi wiadomo to do dziś są produkowane w Indiach po zmienioną nazwą.

No tak jaka technologia tak robili... Ale czemu jak za granice wysyłany był sprzęt to nie był od porównania z krajowym?? :) Raptem inna technologia?? :) Polski rolnik nie jest wymagający i robili aby tanio i koła się kręciły, no i nadal tak trochę jest :)