neo1111

jaki pług do ciągnika Zetor Forterra 140 hsx

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
neo1111    0

Witam , chciałęm zapytać forumowiczów jaki pług wybrać do ciągnika Zetor Forterra 140 hsx , wybór leży pomiędzy

-akpil km 80 , 3+1 , szerokość robocza 112cm-176cm , waga pługa 1160 kg,wysokość do ramy 82cm,rozstaw korpusow 95cm

-akpil km 180, 4+, szerokość robocza 144cm-192cm,waga pługa 1280 kg ,wysokość do ramy 78cm,rozstaw korpusów 85cm

Pług będzie orał ziemie klasy 2 i 3 , głównie równe pola i trochę gór. Areał na jakim będzie pracował to 70 ha. Pytanie głównie do posiadaczy akpili i Fortery ciagnik został kupiony niedawno i jeszcze nie pracował w polu więc nie wiem czy sobie poradzi z ciężym i masywaniejszym pługiem . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nht6030    17

A jabym sie zastanowił nad jakąś zagraniczną marką, wiem, że idzie za tym wyższa cena, ale jak dla mnie to te polskie nie pewne... polecam jak do Twojego czecha lemkena EuroOpal 7, cena niestety ponad 60 tysięcy, ale masz tam niezawodne i sprawdzone zabezpieczenie sprężynowe, a nie śrube, waży nie całą toną, szerokość orki jest od 35 do 60 cm, napisałeś, ze w tym większym akipilu masz masymalnie 192, co jest dla na 135 kucy jest stanowcz za mało, osobiście mam New Hollanda t6030 ( 117 km ) i miałem okazje orać takim pługiem, na ązurowwych odkładnicach i maksymalnej szerokośći powiem tak, cos niebywałego prawie cały korpus szedł szerzej za ciągnik i nie sprawiało mu to większych problemów, ( nie było to w cale na pisaku lecz na gline ale przyznam, ze warunki były bardzo sprzyjające ) i myśle, zę zdołam Cię przkonać do Lemkena lub innej zagranicznej marki bo tym będziesz orał dożywotnio :) a on trwałości części w polskich a zachodnich nie wspomne... pozdro ;)

Edytowano przez nht6030

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj