Skocz do zawartości

Zdjęcie

szlif bloku

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share roLnik_pk

roLnik_pk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 01:03

szlif bloku witam!!! co sądzicie o szlifie bloku? podczas zmiany uszczelek pod głowicami zauważyłem minimalną nierówność bloku... po jakimś czasie, znów wydmuchało mi uszczelke... czy szlif jest konieczny?? jak myslicie?? dodam ze głowice był planowane... mowa o ciągniku Fendt 612 lsa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
szlif bloku Dzisiaj, 15:15
  •  

#2 Share krzysztoftores

krzysztoftores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 08:31

szlif bloku jezeli wydmuchalo ci ponownie uszczelke a glowice planowales i nic to nie dalo wina lezy po stronie bloku i planowanie jest konieczne .

#3 Share roLnik_pk

roLnik_pk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 17:44

szlif bloku robił ktoś planowanie bloku u siebie w ciągniku Fendt?? ile taka przyjemność moze kosztować??

#4 Share jozekkkk

jozekkkk

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 00:12

szlif bloku ja robiłem przy mf 235 też mi wywalało uszczelki jak narazie 1000mtg i spokój jest jeszcze jedna możliwośc dorobić grubszą uszczelkę pod głowicę ja dorabiałem do mf jakiejś 800mtg przed kapitalką bo mi co 200 300 mtg wywalało te orginalne uszczelki zawożiłem gościowi starą uszczelkę i na jej wzór dorabiał nową

#5 Share Ecik

Ecik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 18:57

szlif bloku sam szlif nie jest drogi, tylko musisz prawie cały silnik rozebrać zeby Ci to ktos zrobił. Chyba ze jestem zacofany i są nowsze metody w których się bez tego obejdzie. Pozdrawiam

#6 Share dukat2009

dukat2009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 20:07

szlif bloku Witam tez mam taki sam problem w fendt 612 lsa juz chyba 5 uszczelek wymieniłem zakładałem różnej grubości i nic nie pomogło. bede pod koniec stycznia wyciagac silnik i na szlif oddam

#7 Share roLnik_pk

roLnik_pk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 21:14

szlif bloku ja od poniedziałku zaczynam zabawe z silnikiem. bardzo pracochłonne ale raczej nieuniknione. mam nadzieje ze szlif pomoże... ciągnik nabyłem rok temu, niemiec musiał go troche przegrzać ze aż na bloku nierówności są. dukat2009 daj znać jak postępują u Ciebie prace z wyciąganiem silnika. trzeba być jednak nastawionym na dodatkowe koszta, wiadomo ze jak sie rozbierze silnik w "maK" to sie cos dodatkowo do wymiany znajdzie. pozdrawiam

Edytowany przez roLnik_pk, 07 styczeń 2014 - 21:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share dukat2009

dukat2009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 22:06

szlif bloku tylko szlif bloku planuje cisnienie oleju wystarczajace jest tuleje jeszcze moga byc pierscienie tamtej zimy wymieniłem a po za tym planuje kupno nowego ciagnika moze za dwa lata jak juz cos bedzie wiadomo z nowym PROW. dodatkowy remont to bedzie napewno sprzegło bo juz pod koniec biegi ciezko wchodziły i czasami dziwny pisk słychac z lozyska oporowego.

#9 Share roLnik_pk

roLnik_pk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 22:14

szlif bloku witam... dziś rozebrałem silnik w drobny mak. jak sie okazało nierówności na bloku są znaczne, szlif nieunikniony (jakieś 0.30 mm). czy będę musiał skracać tłoki??

#10 Share kimtc

kimtc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 01:19

szlif bloku Grubą uszczelkę na szlif będzie trzeba dać i tyle

#11 Share krzysztoftores

krzysztoftores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 08:50

szlif bloku Witam nipotrzeba dawac grubszej uszczelki moze byc orginalna.Jak sie zawozi blok do planowania trzeba zabrac ze soba wymontowane tloki .Dobry fachowiec zbiera z denka tloka to co splanowal z bloku.Takie rozwiazanie jest stosowane w wiekszosci firm ktore sie tym zajmuja.

#12 Share roLnik_pk

roLnik_pk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 10:57

szlif bloku chyba tak zrobię ze zawioze tłoki razem z blokiem... wydaje mi sie to pewniejsze rozwiązanie. dzieki koledzy za pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 12 październik 2015 - 19:02

szlif bloku

Trochę odświeżę suchara. Wymieniłem uszczelkę w mtz bo nie mogłem odpalić. Jak już odpaliłem to wywalało mi wodę z chłodnicy bo uciekała kompresja. Woda nie dostawała się do oleju ani olej do wody. Jak ściągnąłem głowicę to się okazało że jeden tłok zalany wodą. Uszczelka wydmuchana w jednym miejscu i również w tym miejscu wyraźny wżer w bloku. Posmarowałem to miejsce jakimś metalem w płynie i na to poszła nowa uszczelka. Niestety wytrzymała tylko 40mtg. Dziś znów problem z odpaleniem rozrusznik nie ma siły przekręcić tak jakby wał był zablokowany. Identyczny objaw jak wcześniej. Woda na tłoku i nie może przełamać. Chyba czeka mnie szlif.Próbować coś jeszcze z grubszą uszczelką? 

KPK KUMURUN TEAM